Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 31

  • 29 798
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Абсолютни рекордьори! Joy
Сигурна съм в грунда, понеже ползвах същата марка на същата стена преди 2 години като правехме ремонт за нас си. Имаше мазни пръски (разбира се не в такива мащаби) и се покриха идеално.

Другата двойка бяха и двамата на огледа.

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 6 250
Диди, я кажи какъв е този грунд.
Малко си им удържала за труда.
Аман от претенции. Интересно ми е да видя къде са живели до момента.
Дано да имаш късмет с другата двойка.
Май е по-добре на огледите винаги да идва жената от двойката. Да няма после капризи за сушилника.
Аз реших да махна микровълновата от моя апартамент, който скоро ще отдавам. И каната за гореща вода махнах. Въобще - минимум техника.

# 677
  • Мнения: 251
Много хубаво,че са освободили тези наематели .. за 5 дни такъв погром Neutral Face може би има проблеми с нервите момичето, щом плакала цяла вечер и искала остави момчето, явно и избухнала физически дърпала лампа,мятала олио,не знам какво да си мисля жал ми е за момчето Grinning

# 678
  • Мнения: 2 910
Няма реална представа за живота, явно от липса на опит. Дано се научи, защото иначе горко му на момчето. Чисто ново струва екстра пари, а и не може току така лесно да се намери. Но ясно показва колко капризен става наемателя.
Апартамента е напълно приличен, само цветово кухнята не ми допада.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Диди, я кажи какъв е този грунд.
Малко си им удържала за труда.
....

https://praktiker.bg/bg/Grundove/ZAPEChATVASht-BLOKIRASht-GRUND-LACKPROM/p/447291
Не бях сигурна колко да удържа, тъй като сама ще ремонтирам. Иначе то е ясно, че никой майстор няма да си мръдне пръста за 150 лв и като цяло изобщо няма да си мръдне пръста само за една стена.

Diffuser, разсмя ме на глас! Joy

Gogo1979, кухнята (ако визираш шкафовете) наистина е необичайна. Тя е заварено положение от предишните собственици. Настилките също са от тях. Тогава стените са били в розово. Rolling Eyes Мъжът е боядисал стените в бяло и сиво, но след като се появих аз, не можах да свикна с шаренията и пребоядисах. С такива шарени вратички според мен всичко останало трябва да е едноцветно и единственият възможен цвят за мен бе този - сиво-бежов. Идеята ми беше да е нещо средно като цвят между сивото и кафявото по шкафовете.

# 680
  • Бургас
  • Мнения: 6 250
Гого, и аз това щях да кажа - лапешка работа. Като ги поблъска животът, ще се научат.
Капризни стават, ама и ние ставаме капризни. Таз мятала олио, моите бившите мятали манджи. Ще дойде и тука времето на препоръките от бивши наемодатели и триста хартии доказателства дали си надежден. Без изисквания само коптори ще наемат. Да им видим претенциите за ръждясалите сифони.
Пък нека сме лоши, че не връщаме депозити.

# 681
  • Мнения: 2 114
Нещо не разбрах : хем пита какво ще стане ако не влязат, да живеят в жилището въобще, хем били вътре и оставили такива мизерии. Защо те пита така, след като са влезли и живеят ?

Най-агресивно претенциозни са момичета от определени среди под средното финансово ниво.
Момчето май не си е направило изводи, а изглежда свястно и възпитано.

Неопитните и със скромни възможности наематели си представят двустаен апартамент Аззи стайл (последно издание) за 300 - 400 лева месечно.

# 682
  • Мнения: 7 263
Според мен цената на наема е малко висока с оглед на местоположението, но нали са я знаели и са се съгласили с нея. А и след като търсенето е голямо, явно е оправдана.
Много тъпо изпълнение са направили. С право момчето се срамува.

# 683
  • Мнения: 14 811
Цитат
Ще дойде и тука времето на препоръките от бивши наемодатели и триста хартии доказателства дали си надежден. Без изисквания само коптори ще наемат.
Кога?Опасявам се,че тук никога няма да се случи.Frowning1 Няма как да се изравним с Виена,Лондон,Париж,Амстердам да не кажа цяла Нидерландия,Германия,че да има такъв интерес.В много зап.европейски страни и от коптори си печелят доста добре.Пуснат в стая,в мазе 8-10 човека гастърбайтери,ни регистрация,ни законно и не си знаят парите.Няма капризи,само легла и я има маса,я не.Не съм оптимист за Б-я като цяло с отдаването под наем.

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 6 250
Доскоро и двойният депозит беше немислим.
Нямаше ги и фирмите за управление, които отдават вместо теб. Сега гледам, че се множат. Особено в София, но и за Бургас и Варна вече срещам обяви.
Вече се строят и цели сгради, предназначени да се отдават под наем, ще ги отдават компании.
Намесят ли се фирми в процеса, емоциите ще охладнеят, а за номера и изпълнения като горните просто ще си плащаш.
От пазара ще отпаднат и доста жилища, които не могат да отговорят на критериите на по-голямата маса наематели.
Такава е моята прогноза, ще ми е интересно да видя дали ще се сбъдне.

# 685
  • Мнения: 9 039
аз не подписвам договор, ако не съм видяла всички наематели. Ако на огледа не може да дойде някой, на подписването трябва да го видя.
Случвало ми се е и по скайп да правим оглед - момчето беше, а приятелката му - на скайпа оглежда апартамента.

# 686
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 978
А на мен ми се струва, че скоро наемодателите ще трябва да представят препоръки за да си намерят наематели 😁Това че се наместват все повече участници на пазара обикновено сваля цените. Но да видим, интересно е.

# 687
  • Мнения: 69 344
Фирми има, но работа вършат ли, е въпросът. Не вършат..не и всички...писа  в темата една дама за опит с такава фирма от 1 л.ед.ч.
Незадоволителен. В София.

Нищо няма да отпада , защото хората нямат пари и търсят и евтино !!

За мен имате нереални очаквания.

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 6 250
Има хора, които търсят евтино. Има и хора без пари и претенции, само покрив над главата да имат.
Има и такива, които имат изисквания и знаят, че трябва да платят за тях.
Има и хора, които търсят големи и скъпи имоти и плащат много. Не защото не могат да си купят, а защото начинът им на живот е такъв. Имам познати, които наемат къща в София, за хиляди на месец. Продадоха къща в Бургас, за милиони. Могат да си купят, но не го правят. Имат бизнеси и други приоритети.
Фирмите ако не вършеха работа, нямаше да ги има. Щом ги има, значи печелят. Единичен отзив не е меродавен за цялата картина.
Но съм съгласна, че цените на имотите растат, и поколенията, които идват, не искат да купуват.

# 689
  • Мнения: 69 344
Те брокер не искат повечето, че фирми ли....не мисля. Единици ще са, и няма да стане правило и тенденция. Не и в бг..не и докато сме живи.... Simple Smile

То и в темата си вижда...колко сте отдали чрез фирма за управление Wink
Нула...

Общи условия

Активация на акаунт