Отговори
# 75
  • Мнения: 753
Това все едно аз съм го писала 😁😁😁 и аз не мога да се зарадвам и същите неща ми говорят, но и мен ме тресат яко тревогите

# 76
  • Мнения: 186
Леле момичета докато си доспа още два часа сте изписали три страници 😁супер сте.Виждам ,че не само аз се притеснявам спрямо някои действия на докторите.Иначе моята докторка е доста подробна в обясненията си на телефона винаги отговаря ,но допълнително нищо не пуска .Аз само си пускам всички, то е ясно така или иначе си ги плащаш 😁Понеже  нашия бебчо се забави почти две години и през това време ние правихме какви ли не изследвания ,ама каквото се сетиш и понеже тя разполага с тях дали пък за това е по-спокойна 😁Ама аз си пускам де и аз да съм спокойна 😁 Ние с ММ от цялото ходене по лекари да разберем защо не става го изкараха миличкия ,че има проблем с морфология ,че има варикоцеле което искаха да оперират.... Абе страшно беше.(Хубаво ,че отидохме в Турция да ни кажат ,че няма нищо такова и сме напълно здрави и му трябва време на бебока) Та за това така хич не се доверявам и всичко под съмнение и проверка 😁

# 77
  • Мнения: 496
Момичета , аз пък да ви кажа съм доста спокойна. И с първата си бременност бях така. Трябва да приемем ,че ще имаме всякакви болежки и неразположения и освен ,ако не са супер силни или продължителни болките в общи линии всичко е наред. Не знам дали защото Слава на Бога нямам проблеми с бременността ( с изключение на отлепянето на плодния сак съвсем в началото). Знам ,че е лесно някой от страни да ти каже просто бъди спокоен , но наистина е за наше добре. Колкото повече се вглеждате и търсите проблеми ,толкова по-неспокойни ще се чувствате. Естествено,че няма как и да сме пълни непукисти де ,особено жените ,които са преживели нещо с предни бременностти или имат проблеми със сегашната. Пожелавам ви искрено на всички да се зарадвате и да почувствате спокойствието ,което заслужавате сега вече като излизаме от първия триместър ❤️🙏💙

# 78
  • Мнения: 212
Много си права Maria

# 79
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета и от мен в новата тема. Вчера бях на БХС. Всичко е наред с бебчето отговаря си на 12 г.с.3 дни. Според лекарката е момиче, но каза че още е рано и може да се промени. Каза ми и да се пазя, защото плацентата е много ниско все още. Иначе бебето беше много кротко стоя си през цялото време и успя да го разгледа хубаво, докато с първото ми дете това да стои мирно беше невъзможно, постоянно мърдаше.

# 80
  • Мнения: 200
Момичета, тези които са втора или трета бременност усещате ли вече някакви леки движения на бебето?

# 81
  • Мнения: 496
Аз съм втора бременност, с първата ми беше предна плацентата и усетих хубаво бебчето чак след 18 седмица. Сега не съм сигурна, трябва да проверя какво пише на амбулаторния лист от феталната , иначе съм 14 седмица и сякаш усещам нещо , но не съм сигурна ,може и да си въобразявам или да са газове 😀

# 82
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Ох аз бях адски спокойна преди миналата седмица Grinning

ivanel, аз вече от две-три седмици си го усещам от време на време. И определено се засилва. Особено тука от тази седмица доста ясно. Обаче това е много шугаво бебе и явно за това. А хем съм с предна плацента.

# 83
  • София
  • Мнения: 11 785
Абе и аз си мисля че усещам , ама док вика газове било, което е напълно възможно, защото като го гледам как рита на УЗ нищо не усещам. А тази седмица бая го гледаха.

За изтрещяването, аз съм си нон стоп изтрещяла, ама няма как. При нормални бременности живейте си живота колкото е възможно по нормално,лято е , излизайте, с приятели с близки хора.

Ние най-накрая казахме на най-близките, олекна ми малко че все се оплитах в лъжи, ама сега ще ми е по-лесно

# 84
  • Мнения: 200
Аз от седмица съм сигурна, че го усещам, ама от 2 дни сякаш не съм и почнах да изтрещявам,вече съм 13+5

# 85
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Абе и аз си мисля че усещам , ама док вика газове било, което е напълно възможно, защото като го гледам как рита на УЗ нищо не усещам

Аз точно така се подсигурих, че е бебето Grinning е сега на феталната гледах как се мята и аз го усещам.

# 86
  • Мнения: 496
Аз от седмица съм сигурна, че го усещам, ама от 2 дни сякаш не съм и почнах да изтрещявам,вече съм 13+5

Недей излишно да се филмираш , имаше след някоя определена седмица трябваше вече всеки ден задължително да се усеща ,но е рано още. Сега в началото един ден ще го усетим после може един ден да не го усетим. Не се притеснявай.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 723
Kitty, много сладко бебче и добре е застанало за профилна снимка 😻👍🏻
За усещане на движения - моето в винаги мн подвижно на прегледи, но аз още нищо не усещам. Само вчера сутринта леки потрепвания ниско долу, съвсем за кратко, все едно се обръща. Не знам в 14-та седмица и с предна плацента дали точно бебето съм усетила или нещо друго.
За изследвания ми предписват предимно ПКК, албумин и креатинин и урина. Преди бременността TSH ми беше 1.3. Не знам дали има смисъл да го пускам. За витамини - пия пренатални и доста плодове и зеленчуци ям. Едва ли имам липси.
Гледам да редувам почивка с разходки, срещи с приятелки, четене на книжки, гледане на някой филм, садене на цветя.
Откак спрях прогестерона и влязох във второто тримесечие, усещам повече прилив на енергия. Но зависи от дните. Вчера се събудих в 5 часа и не можах да заспя до 8. После откарах в сън от 8 почти до обяд и се появих на работа само за 2-3 часа след обед. Следвам ритъма на тялото - когато си иска почивка, му я давам.

# 88
  • Мнения: 753
Момичета сега ми излезе микробиологията в която пише, че има anaerobic gran variable rods - някаква анаеробна инфекция, а съм на преглед след 5 седмици чак … какво да правя според вас, дали да звънна понеделник на АГ, да я попитам за лечение, понеже няма часове, а когато съм на преглед ще съм в 19 седмица вече, четох пукали се мехури от микроби и тн :/

# 89
  • София, България
  • Мнения: 3 628
АГ няма ли вайбър? Обикновено повечето вече имат Вайбър. Ако има , изпрати ги да ти каже като ги види Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт