Въпроси за TBI Bank

  • 47 931
  • 1 149
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 55 002
Видях я тази справка.
Там ми излизат и дивиденти от акции на БФБ. За тях никога не съм подавала данни, защото те също се облагат преди изплащане. Значи и за тези 20 лв. няма да подавам, и те са обложени.

# 1 021
  • Мнения: 1 104
Видях я тази справка.
Там ми излизат и дивиденти от акции на БФБ. За тях никога не съм подавала данни, защото те също се облагат преди изплащане. Значи и за тези 20 лв. няма да подавам, и те са обложени.

Може ли да кажеш къде се вижда? Вижда ли се вече в подадената декларация, като си я сваля pdf от сайта на НАП? или трябва да започна ново попълване на декларацията и там има едно зелено - подадени данни?

# 1 022
  • Мнения: 55 002
Не, в ГДД не се вижда.

Ето, Марти е обяснил, в Справки, от менюто на НАП.
В Справки/Предоставяне на справка за изплатени доходи на физически лица №2687
Там излизат и лихвите /за тях не се дължи данък и няма такъв/, и наградите /там вече ТБИ са си внесли данъка/.

Лихви също не декларирам, банките имат този ангажимент.

# 1 023
  • Мнения: 1 104
Видях ги. Даже съм цъкнал ПОЛЕЗНО на Марти но не съм разбрал че ми е обяснявал това. Благодаря и на двамата Simple Smile.

# 1 024
  • Мнения: 653
Ново 20.Не мога да довнасям в депозита, а имам още време до края на 30-ти дни. Грешка,грешка,бъг,бъг,цялата система .😅😅 Друг с такъв проблем??

# 1 025
  • Мнения: 1 104
Ново 20.Не мога да довнасям в депозита, а имам още време до края на 30-ти дни. Грешка,грешка,бъг,бъг,цялата система .😅😅 Друг с такъв проблем??

На мобилни данни ли е телефонът Ви или на WI-FI мрежа?

# 1 026
  • Мнения: 653
Ново 20.Не мога да довнасям в депозита, а имам още време до края на 30-ти дни. Грешка,грешка,бъг,бъг,цялата система .😅😅 Друг с такъв проблем??

На мобилни данни ли е телефонът Ви или на WI-FI мрежа?

И при двете не става. Питах ги,щели да се обадят.Това значи,че няма да се обадят.Всеки път,в който кажат така никога не получавам обаждане.🤣🤣   Няма да успея да внеса,защото утре изтичат тези 30дни.

# 1 027
  • Мнения: 1 104
А обаждане два пъти са ми заявявали, но е след горе долу месец се обаждат, а аз вече съм забравил за какво беше или си решавах проблемите тук в тая тема.
Може да е временно, опитайте отново вечерта, няма да е късно предполагам. Аз имам проблем понякога, когато е през WI-FI само върти и не може да се зареди приложението, а през моб. данни става, затова Ви попитах.
Аз си откривам депозити и за по - малки суми. Открийте си още един депозит. Тъкмо след 3 години (ако Ви е такъв срокът) всеки месец ще си закривате депозит и ще имате лихва Simple Smile.

# 1 028
  • Мнения: 11
Ново 20.Не мога да довнасям в депозита, а имам още време до края на 30-ти дни. Грешка,грешка,бъг,бъг,цялата система .😅😅 Друг с такъв проблем??

Аз имах същия проблем. В системата им, по незнайна причина, срокът за довнасяне излизал с два дни по-кратък от това, което казва математиката (и срокът за довнасяне, който се вижда в приложението)... Така и не успях да довнеса.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 15:11 от Tsveti_M

# 1 029
  • Мнения: 1 104
А и днес вече е петък, ден на майстора, кой ще седи да осчетоводява и това Simple Smile.

# 1 030
  • Мнения: 653
Ново 20.Не мога да довнасям в депозита, а имам още време до края на 30-ти дни. Грешка,грешка,бъг,бъг,цялата система .😅😅 Друг с такъв проблем??

Аз имах същия проблем. В системата им, по незнайна причина, срокът за довнасяне излизал с два дни по-кратък от това, което казва математиката (и срокът за довнасяне, който се вижда в приложението)... Така и не успях да довнеса.
Да  .Точно.Хем им показах  договара и датата.Нищо,ще си направя нов депозит.

# 1 031
  • Мнения: 720
Здравейте,
Следих дискусията за декларацията по чл.50 във връзка с 20те лева награда по карта Неон. Но честно казано, не разбрах какво трябва да се направи. При влизане в портала ми дава възможност да избера дали да разгледам това приложение 13, аз кликнах, за да го видя и сега ми показва следното:
Помощна таблица за Част ІІІ Други необлагаеми доходи, придобити през годината
ТиБиАи банк - 27.07 лв.

Помощна таблица за Част V Придобити през годината доходи, облагаеми с окончателен данък по чл. 38 от ЗДДФЛ, с изключение на декларираните в Приложение № 8 от източник в чужбина
ТиБиАй банк - 22.22

и в двата случая пита:
Прехвърляне в декларацията? - Да, Не

Много моля някой, който е по-запознат да разясни какво трябва да направя в този случай (да ги прехвърля в декларацията?). И защо на две места ги има? Благодаря много!

# 1 032
  • Мнения: 55 002
Аз няма нищо да прехвърлям.
Не ползвам кредити и не ми е нужно да доказвам всички доходи.
Данъци за тях не дължа, така че ми е достатъчно, че са официално подадени от ТБИ към НАП.

# 1 033
  • Мнения: 720
Благодаря, DeVa®, но пак не разбрах. Аз също не ползвам кредити, така че въпросът ми е свързан само с това, какво е коректно да се направи в този случай. Никога не съм имала каквито и да е "награди" и наистина не знам какво да направя в случая.

# 1 034
  • Мнения: 55 002
Данъкът на тази награда от 20 лв. е платен. Ти не дължиш нищо на държавата.
Затова аз няма да ги впиша в ГДД.
Но ако теглиш ипотечен кредит и в един момент се окаже, че точно 20 лв. не ти достигат за отпускане на съответната сума, по-добре ги впиши.

Общи условия

Активация на акаунт