Според вас каква е причината да згубите бебчрто си?

  • 8 498
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
Здравей!Незнам дали има думи с който може да се опише ужаса и кошмара от преживяното,болката от загубата и психическата травма която остава за цял живот.Много съжалявам за това което си преживяла поради лекарска некомпетентност,повярвай ми знам как се чувстваш.Искам да ти споделя че преди 3 год. и моето бебе почина.Аз карах една много лека бременност до 8-мия месец,след което ми направиха изследване за албумин и се оказа че имам но моя лекуващ лекар прецени че е нормално.Е не беше нормално 3 дена след направеното изследване вдигнах кръвно и то доста високо,извикахме бърза помощ но те ни отказаха и ние сами тръгнахме за болницата.Там реагираха бързо за момента и после ме оставиха когато понижих кръвното от системата която ми включиха.Направих криза и чак когато изпуснаха тоновете на бебето тогава ми направиха секцио,но прекалено късно!!!!Бебето беше починало вече, а за мен е имал много голям риск.Е аз оживях но в сърцето и душата ми зее огромна празнота и болка.Направиха ме половин човек,както физически така и психически.Толкова ме болеше от загубата че се замислях сериозно за следваща бременност.Аз иначе съм силна и решх да опитам отново,сега съм бременна в 8-ми месец,бременноста не е лека,на медикаменти съм защото имам пак усложненията от първия път, но сега съм при друг много добър лекар който ме наблюдава непрекъснато.Загубата от първия път не се преодолява но ако много искаш дете опитай пак, и сега ме е страх но се моля и надявам че след всяко лош онещо идва и хубавото.Бъди силна и не се предавай,горе главата.Сигурна съм че един ден ще си имаш едно много сладко детенце.Надявам се да съм помогнала по някакъв начин.Успех каквото и да решиш!  bouquet

# 46
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Бих искала да добавя още нещо към всички "причини" да изгубим бебетата си.

Както вече съм разказвала моето бебче се роди със сърдечна малформация. Причината за нея е неустановима както за мен така и за всички, с които съм направила консултация. Още по-жалко е, че не е могла да бъде установена още по време на бременноста. Може би не съм направила "всички възможни" изследвания, но кой би могъл!? Правила съм обаче амниоцентеза, консултация с Д-р Мазнейкова също и всичко това не защото съм имала някакви съмнения, а така, за да съм спокойна. Въпреки това - сърдечна малформация, грешка на природата. Не обвинявам никого. Гинеколозите си "свършиха работата". Родих нормално, бебето изплака веднага. Това, което продължава да ме притеснява е, че от Родилно отделение изписаха дъщеричката ми като "клинично здрава", вкл. с направени ваксини. Само 3 дни след това започна нашето "ходене по мъките". Не мога да спра да мисля, че това "недоглеждане" от страна на педиатрите е допринесло за фаталния изход от животоспасяващата сърдечна операция, през която премина моето детенце.


Снежи няма да коментирам гинеколози.
САмо ще ти кажа, че по принцип малформации на сърцето се забелязват - дори точно Мазнейкова видя такава и прати момичето в трета градска при д-р и беше привикан екип, поел бебето след раждането - беше му направена операцияна 2-ри ден след раждането и сега е една хубава моме на 5-месеца.
НО също в тази 3-та градска виден лекар по фет морфология не видя проблем при неродено бебе, а после когато майкатоа отиде с роденото бебе с проблема- също допусна почти фатална грешка.
Проблем със сърцето се хваща и на слушалка в родилното ако има кой да преслуша бебето.

# 47
  • Мнения: 498
catnadeen благодаря ти, че се включи с коментар по тази болна за мен тема. Още повече в сегашното ми положение на отскоро бременна с парещи въпроси какво да направя, за да не го преживея отново.
Основната ми  мисъл е, че раждането на здраво бебе е дар божи.

# 48
  • Мнения: 1 512
Малформация, несъвместима с живота. Спина бифида и аненцефалия.
Колкото и грубо да звучи, знам, че това беше най- доброто, което можеше да се направи. Както знам, че никога няма да забравя деня, в който моето момченце стана ангелче на небето.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 098
Те причини много,но ако питаме докторите,ще разберем,че такива неща просто се случвали.Ама ако искаш конкретната причина ... или няма да могат да ти дадат точният отговор,или ще получим най незадоволителния такъв.  #Cussing out

# 50
  • Мнения: 2 723
Аз загубих бебето си в 16 гс. След едномесеччен престой в прословутия МД. В крайна сметка се оказа, че съм имала инфекция, но 1 месец никой не се сети да ми вземе вагинален секрет, блъскаха ми но-шпа и се надяваха да сеоправя. #2gunfire
Една година след като загубих бебето, точно на деня, в който направих спонтанен аборт се оказах бременна с прекрасен малък слънчо. Разбира се не съм стъпила в МД.

# 51
  • Мнения: 160
лекарска грешка-неоткрита и нелекувана прееклампсия,която прерасна в еклампсия и след тежък гърч и секцио се появи малката микаела,която в 31гс,тежеше 800 грама и беше почти безжизнена.въпреки тежките ми отоци,гинеколога не обърна внимание,не видя на ултразвука,че малката трябва да е двойно по-голяма за седмиците си.аутопсията показа,че е напълно здрава,като изключим третата степен недоносеност.а гинекологът ми,като отидох при него с кръвно 110/170 ми каза,че имаме проблем и нито той,нито аз сме можели да направим нещо по-рано.той не изражда,а е само гинеколог.като отидох в родилно лекарите се хванаха за главата и ме попитаха дали изобщо съм се вясвала на консултации,а аз ходех дори през две седмици,защото имам спонтанен аборт и ме беше страх.
това е нама какво да си кривя душата-мразя го #2gunfire

# 52
  • Мнения: 1 489
Все си мисля,че причината за аборта е в мен.Когато забременях втори път дъщеря ми беше на 1г.8м. колкото и да трябва да се пазя-да не вдигам тежко,да си почивам аз не можах.С тази нископрикрепена плацента трябваше повече внимание от моя страна,но аз не й обърнах голямо внимание,мислех че всичко ще е като първия път и това ми костваше много.

# 53
  • Мнения: 377
отговорих малоформация при плода, защото тогава само това ми беше извесно. Но сега когато имам вече резултат от амниоцентезата и знам че на моето бебенце всичко му е било наред генетично, моят извод е : лекърска некомпетентност,немърливост или каквото искате го наречете. Почвам с малко пред история за да обясня моят извод. Преди да забременея за втори път посетих препоръчана ми от моят генеколог, ендокриноложка т.к. имах  същият месец много дълга менструация. След направените ми изследвания тя ми предписа да пия Геритамин в продължение на 3 месеца по 2 кап. на ден след това консултация. След което ми каза да ги продължа още три месеца, при моят въпрос относно дали такава голяма доза и толко дълаг прием няма ли да навредят на една евентуална бременост, тя ми отговори: " Вие си мислите, че като прочетете това отова по интернет вече имате лекърска диплома в ръцете."
И така след прие на Геритамин в продължение на 5 месеца, радоста че съм бремена дойде. А след още 5 месеца голямото нещастие за мен. Диагноза: полималоформиран плод и се наложи да бъде премахнат.

# 54
  • Мнения: 7 395
Колкото и голяма да е блката от загубата ти, колкото и да боли, не отвръщай на лошото с лошо. Има си видов ден за всеки. Да са живи и здрави , аз така си казвам.
Причините за загубата на всички ни може да са най различни - божа работа.
Ей,за това все още се сблъскваме с болка и страдания ,защото ги търпим.Най-лесно е да кажем "божа работа" за да оправдаем некадърниците.Ще чакаме видов ден и кога ще дойде той - питам аз - ако не си го потърсим.Свидетели сме на безотговорност и незаинтересованост ,треперим по кабинети да не се обиди доктора или сестрата ,ако попитаме за нещо,а те просто не ни обръщат внимание и хоп.....след това - божа работа.Нищо общо няма с тази работа задължението им да направят изследвания,да вземат бързо решение в нужния момент ......Това просто е некомпетентност,некадърност и какво ли още не ,но нищо хубаво не мога да кажа.Как ще чакаш 4 дена когато случаят е спешен......как не взимаш решение да изродиш бебето докато има още нормални тонове,а не когато ги загуби....и още,още ,още въпроси , които си задавам четейки тук.Каква "божа работа " е когато забраняваш назначеното секцио и след това губиш или осакатяваш едно дете,да не коментирам,че живота и на майката е висял на косъм през цялото време....Не мога да се съглася с това обяснение на нещата и това си е.Ами защо съдят убиеца???То също е "божа работа",взел,че гръмнал някого и то си е "божа работа" ама си получава възмездието.
              Може и да ви възмущава моето мнение,НО НЕ МОГА ДА ОПРАВДАВАМ НЕГРАМОТНОСТТА И НЕКАДЪРНОСТТА  с категориите от рода на "божа работа" и "така е било писано" ЧОВЕК САМ ПИШЕ СЪДБАТА СИ и никой не може да му помогне,ако той не го иска.
             "Божа работа" е било навремето когато са раждали на полето.

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 20:06 от Didia

# 55
  • Мнения: 345
Колкото и голяма да е блката от загубата ти, колкото и да боли, не отвръщай на лошото с лошо. Има си видов ден за всеки. Да са живи и здрави , аз така си казвам.
Причините за загубата на всички ни може да са най различни - божа работа.
Ей,за това все още се сблъскваме с болка и страдания ,защото ги търпим.Най-лесно е да кажем "божа работа" за да оправдаем некадърниците.Ще чакаме видов ден и кога ще дойде той - питам аз - ако не си го потърсим.Свидетели сме на безотговорност и незаинтересованост ,треперим по кабинети да не се обиди доктора или сестрата ,ако попитаме за нещо,а те просто не ни обръщат внимание и хоп.....след това - божа работа.Нищо общо няма с тази работа задължението им да направят изследвания,да вземат бързо решение в нужния момент ......Това просто е некомпетентност,некадърност и какво ли още не ,но нищо хубаво не мога да кажа.Как ще чакаш 4 дена когато случаят е спешен......как не взимаш решение да изродиш бебето докато има още нормални тонове,а не когато ги загуби....и още,още ,още въпроси , които си задавам четейки тук.Каква "божа работа " е когато забраняваш назначеното секцио и след това губиш или осакатяваш едно дете,да не коментирам,че живота и на майката е висял на косъм през цялото време....Не мога да се съглася с това обяснение на нещата и това си е.Ами защо съдят убиеца???То също е "божа работа",взел,че гръмнал някого и то си е "божа работа" ама си получава възмездието.
              Може и да ви възмущава моето мнение,НО НЕ МОГА ДА ОПРАВДАВАМ НЕГРАМОТНОСТТА И НЕКАДЪРНОСТТА  с категориите от рода на "божа работа" и "така е било писано" ЧОВЕК САМ ПИШЕ СЪДБАТА СИ и никой не може да му помогне,ако той не го иска.
             "Божа работа" е било навремето когато са раждали на полето.

Подкрепям.  Peace Нали "УЖ" живеем в цивилизована страна в 21 век.

# 56
  • Мнения: 78
Абсолютно съм съгласна с Дидиа, и все пак това,което се случи с мен донякъде оправдава лекарите,които ме следиха,защото сред тях също се срещат Хора.Голямата ми дъщеричка има най-вероятно генетично заболяване, което все още е на етап изследване в чужбина.Дори специалисти от Франция все още се опитват да докажат за какво точно става въпрос.Нашите лекари просто вдигат ръце и казват не можем до тук сме.Което лично аз смятам им прави чест,защото ни дава възможност да търсим вярната диагноза вместо да поставят грешна тук в БГ и после да ги проклинам.След като изкарах невероятно лека втора бременност второто ми детенце се роди с вродена аномалия принципно няма връзка със заболяването на първото но знае ли човек?За съжаление малката почина.Отново беше трудно да и се постави диагноза,опитаха но не успяха да я спасят.Може така да е било по-добре за малкото Ангелче,като виждам през какви мъки минаваме с каката направо изтръпвам при мисълта,че малката вероятно също щеше да страда.Дали ни направиха услуга с незнанието си иска ми се да вярвам,че е така.Много е тежко и трудно почти всяка вечер сънувам малката душица,но вярвам че е на по-добро място.И все не ми излизат от главата думите на доц.Гаврилова от Пирогов-" защото не ни съдите става така".Тя се разплака пред мен като видя детенцето ми и каза "най-ме е яд че ние ги оценяваме и допускаме да стават лекари". За мен не са виновни лекарите,а тези които им дават дипломите.

# 57
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мили майчета, двнес една мама в нашия подфорум за деца с проблеми пита дали да съди
как да й кажа да съди като за толкова години съществуване на вашия подфорум - как пък един не успя да осъди лекари при грешка?!
да имат вина, да виновни са - ами дайте ми един единствен пример на осъден лекар
дори онзи случай от 2004г когато лекар уби родилка - в МД - нищо още няма, дин съд решил,ч е е виновен, друг - отлага делото до безкрай... и къде е справедливостта?!?
и не е само с това така - поради лични причини знам, че няма справедливост - когато особено става въпрос за лична изгода на някой
а в лекарската гилдия - кога ще осъдят някого - нали  ще е прецедент и тогава току виж осъдили всички виновни!
не вярвам в правосъдието още повече над лекари.....

# 58
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
отговорих малоформация при плода, защото тогава само това ми беше извесно. Но сега когато имам вече резултат от амниоцентезата и знам че на моето бебенце всичко му е било наред генетично, моят извод е : лекърска некомпетентност,немърливост или каквото искате го наречете. Почвам с малко пред история за да обясня моят извод. Преди да забременея за втори път посетих препоръчана ми от моят генеколог, ендокриноложка т.к. имах  същият месец много дълга менструация. След направените ми изследвания тя ми предписа да пия Геритамин в продължение на 3 месеца по 2 кап. на ден след това консултация. След което ми каза да ги продължа още три месеца, при моят въпрос относно дали такава голяма доза и толко дълаг прием няма ли да навредят на една евентуална бременост, тя ми отговори: " Вие си мислите, че като прочетете това отова по интернет вече имате лекърска диплома в ръцете."
И така след прие на Геритамин в продължение на 5 месеца, радоста че съм бремена дойде. А след още 5 месеца голямото нещастие за мен. Диагноза: полималоформиран плод и се наложи да бъде премахнат.


прощавай но защо мислиш че Геритамина може да причини такава тежка ановмалия - все пак това е вит Е и А! то антибиотици могат да се пията по време на бременост, а витамини.... все пак са взимани ПРЕДИ бремеността и колкото и да се натрупват - не е отрова!

# 59
Здравейте всички.Моята болка беше преди 10 месеца,родих и то почина от малформация на коремната стена-сами разбирате,че това е нещо ,което може да се види при по-обстойни прегледи в ж. к.За 9м. мен ме прегледаха само 2 пъти на ехограф,разчитайки на хубавите ми изследвания и никой не предполагаше че има проблем,който може да се предотврати още в 4 месец.Да не се стига до износване на плода и раждане със секцио.Смятам,че докторите не доизпипват нещата докрай и от там идват и нежеланите последици.Ако бяха направили биохимичен скрининг или фетална морфология и т.н,болката сега да не ми е голама.Защото ние сега с вас знаем какво е това БХС и др.такива изследвания и можем пожелание да си ги правим,но знаете ли колко жени нямат интернет и са невежи в тази област-така бях и аз.Та нали ходим при компетентни хора и разчитаме на тях,не може всеки да има компютър и интернет да знае какви изследвания да си направи.Просто нямам вече думи и сълзи не останаха. :

Общи условия

Активация на акаунт