Абцес до опашната кост

  • 475
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте , момичета. Преди седмица бях на хирург вследствие на болка до опашната кост от ляво. Оказа се абцес - цепнаха ме .. да , но вече седмица не минава и усещам , че отново имам абцес от ляво и много ме е страх , че трябва отново да се разреже и да се постави дренаж. Въпроса ми е има ли други бременни , които са се сблъсквали с такъв проблем - бременна съм 7месец

Последна редакция: нд, 11 юни 2023, 11:59 от AnMary

# 1
  • Мнения: 718
Отиди пак, настоявай да го изчистят хубаво - да ти сложат дрен, каквото има, да изтича. Това по принцип е киста (не съм лекар, не знам дали винаги е така, но в общия случай е киста).

Мен ме рязаха три пъти. Три, в рамките на две седмици, щото хирургът или беше решил да ме пощади, или не си беше свършил работата като хората. Първите два пъти беше без никаква упойка, на третия път явно му стана жал и ми сложи упойка, слагането на която болеше повече от предишните манипулации, дето бяха без. Даже, да се посмееш - втория път помня и точната дата, на която ме рязаха, щото същия ден най-добрата ми приятелка навършваше 20 години. И аз лежа по очи на масата, той ме реже, а аз рева. И той: "Ама толкова ли те боли?" А аз: "Нееееее, ама тая вечер трябваше да съм на купооооон!" 😁 Сега ми е смешно, тогава - съвсем не беше.

След това ми каза, че това е временно решение на проблема и че като се успокои мястото е добре да отида, за да изрежат цялата киста с пълна упойка - понеже с тия мини-операции, дето само я цепват, реално само дренират абсцеса, но самата киста си стои. Тогава така и не отидох, и повече не се е обаждала, а минаха 19 години оттогава.

Обсъди го с доктора, предвид, че си бременна, щото пък стресът от манипулацията да не доведе до контракции, де да знам. Не съм медицинско лице, но като знам каква гной и мръсотия изтекоха от моята киста, със сигурност не е добре това да ти седи в организма. Ако трябва пак да те режат, отивай. Гадно е, още го помня, но е по-гадно да имаш активен гноен процес в себе си.

Стискам палци!

# 2
  • Мнения: 444
Ако наистина е киста, може да се лекува и без рязане, въпреки че отиде ли човек на лекар за такова нещо, го пращат веднага на хирург. Аз моята навремето я оправих с ихтиол (маже се). Той изсмуква гнойта и кистата се пробива и изтича. Не знам обаче, като е рязано веднъж, дали няма да пречи намазването, защото май не трябваше да се нанася ихтиол върху открити рани. Най-добре се консултирайте пак с лекаря.

# 3
  • Мнения: 718
Да, това забравих да го напиша, аз тогава около седмица се мазах с ихтиол с идеята да проправи каналче някакво, откъдето да изтича, но не стана, и тогава ме срязаха първия път. Но щом веднъж вече е рязано, няма да стане с ихтиол. Леле, как миришеше това...

Общи условия

Активация на акаунт