Тук е вече лятото горещо, ФЕВРУАРЧЕ смее се и пее за морето нещо

  • 13 106
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 104
Електра, и аз мисля, че не могат да те уволнят по никакъв начин. Може би, ако те замести, след като се върнеш може да те е заменил, но.. така е при жените. :/ аз лично вярвам, че дори това да стане - възможности много!

Момичета, тази вечер бебчо от 9 вечерта яде чак в 6! Преди се случваше от 10-11, а сега се опитвах да издърпам храненето по-рано. Гърдите бяха препълнени, но доста облекчи на сутринта.

Ако заспива след храненето в 9 и спи до 6 - супер, обаче се притеснявам - има ли шанс така да намалее кърмата? Също - окей ли е за него такава пауза?

# 46
  • Мнения: 114
На него нищо му няма след такава пауза -наспал се е чудесно 😁ти- също.
Според мен ,бебетата ,които махат нощното хранене ,си наваксват чрез деня с по-често сукане. Така че,според мен,не би трябвало да ти намалее,ако кърмиш на поискване. При мен поне не намаля, а моят прави същите паузи като времетраене горе долу. Отначало сутрин ,след като давах едната гърда за хранене, изцеждах другата ,защото беше препълнена, но вече нещата се нормализираха.

Електра, и аз мисля, че не могат да те уволнят по никакъв начин. Може би, ако те замести, след като се върнеш може да те е заменил, но.. така е при жените. :/ аз лично вярвам, че дори това да стане - възможности много!

Момичета, тази вечер бебчо от 9 вечерта яде чак в 6! Преди се случваше от 10-11, а сега се опитвах да издърпам храненето по-рано. Гърдите бяха препълнени, но доста облекчи на сутринта.

Ако заспива след храненето в 9 и спи до 6 - супер, обаче се притеснявам - има ли шанс така да намалее кърмата? Също - окей ли е за него такава пауза?

# 47
  • Мнения: 97
И ние правим такава пауза, даже по-дълга от месец насам и кърмата ми не е намаляла.
Исках да попитам извадили ли сте снимки на бебетата си? Аз искам да си направя албум, но всяко фото, за което успея да се сетя излиза, че е затворило преди години…
Може ли да препоръчате някоя фирма онлайн, към която мога да се обърна затова?

# 48
  • Мнения: 1 511
Електра, защитена си по закон докато детето не навърши 3 годишна възраст (до колкото съм разбрала до сега, работиш в БГ)! Не може да те уволнят или съкратят без да мине инспекцията по труда и да одобри. Но за да одобри тя, трябва ама много да не си вършиш работата.

чл. 333, ал. 1, т. 1 от Кодекса на труда:
Работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;
 
(^ закона важи и за съкращаване, просто не ми се търси в момента в целия закон, но го знам от счетоводител)

А, до колкото разбирам, едва ли шефа ти иска проверка от инспекцията по труда, особено след като си работила до края (ако си работила и по време на задължителния 45 дневен болничен преди термин).

Да я освободи , може по взаимно съгласие и с обезщетение от 3 брутни заплати или на колкото се споразумеят. Това в случай, че работодателя иска да запази заместника. А може и да я върне, но на друга позиция. Ако откаже и двете, той няма какво да направи до навършване на 3г на детето.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 12:09 от Karina-88

# 49
  • Мнения: 361
И ние правим такава пауза, даже по-дълга от месец насам и кърмата ми не е намаляла.
Исках да попитам извадили ли сте снимки на бебетата си? Аз искам да си направя албум, но всяко фото, за което успея да се сетя излиза, че е затворило преди години…
Може ли да препоръчате някоя фирма онлайн, към която мога да се обърна затова?

Photo Art има и страница във Фейсбук, не е скъпо даже . Аз тук си извадих снимки , но имам още и сега като се прибера в България ще им пиша на тях

# 50
  • Мнения: 1 104
Оо Кари, благодаря за пояснението. Ще го мисля и аз по-натам въпроса с работата… проблемът е наистина, че втората година много спадат парите, а хич не ми се иска да се връщам толкова бързо…

Фархана - и аз знам за тази страница. А в колко заспива при вас бебето?

# 51
  • Мнения: 1 511
Оо Кари, благодаря за пояснението. Ще го мисля и аз по-натам въпроса с работата… проблемът е наистина, че втората година много спадат парите, а хич не ми се иска да се връщам толкова бързо…

Фархана - и аз знам за тази страница. А в колко заспива при вас бебето?

Дейзи, другото важно, което трябва да знаеш е, че всяко предложение на работодателя в писмен вид е точно предложение - всмисъл той например иска да те освободи с 1 заплата, но по закон са 3,не разписваш. Имаш 7 дневен срок. Ако не разпишеш, работодателя трябва да ти отправи друго, ако не смята да те остави на позицията, която си заемала преди майчинството. Като стане време си направи една консултация с адвокат, около 50лв са някъде, понеже винаги има изменения някъде по алинеите в закона Wink А и добрата комуникация е в интерес и на двете страни.

# 52
  • Мнения: 97
Оо Кари, благодаря за пояснението. Ще го мисля и аз по-натам въпроса с работата… проблемът е наистина, че втората година много спадат парите, а хич не ми се иска да се връщам толкова бързо…

Фархана - и аз знам за тази страница. А в колко заспива при вас бебето?
Заспива към 9 и се събужда към 7 сутринта, но си стои мирна и си гука и преди 8 не я храня Blush
Този уикенд отидохме на море в Гърция с малката и беше изненадващо приятно! Дори й топнахме крачетата във водата:)

# 53
  • Мнения: 1 577
Фархана, пу пу пу... Завиждам благородно, неблагородно, всякак - наш бебчо си пие млякото и в полунощ и към 5 сутринта 🤷🤷
завъртя се от гръб по корем на килима ... два пъти... Вчера го изтървах, защото хапвах и пред мен имаше голяма бутилка с вода, а той точно зад нея се пада, а днес телефонът ми заби, когато исках да го включа да го запиша ... 🥴🙈
въпрос за захванването - в началото абсолютно всички плодове и зеленчуци се варят до разваряване, нещо сурови дава ли се? Чета тук националните инструкции и ми се струва, че така както е показано плодът в суров (къде намачкан, къде настърган)... То всъщност ако е колкото да се опита сигурно суров трябва да е ... Не мога да се ориентирам.

# 54
  • София
  • Мнения: 631
Евала, Електра!
Аз още като казах на работа, че чакам бебе и ме питаха - Кога ще излизаш в майчинство? Ще работиш ли до последно?! ...не Честито, а това...и още тогава им теглих една и си казах, майната им. Излезнах два месеца преди да родя в болнични и не ми беше гузно.
Магарето Марко ряпа да яде пред мен. Аз будала на годината бях. Та, така. Децата ще са веднъж мънички, работа цял.живот ще има.
Аз разчитам много на мъжа ми и ми е спокойно, но да...

# 55
  • Мнения: 6 542
При мен е сложно. Аз първо му казах ок, ще работя от къщи, за да не стане така че да няма къде да се върна. А и си обожавам работата, по принцип. После мислих (бременна бях още), и му казах, че едва ли ще успя да върша на 100% всичко, което правя при нормални обстоятелства. Каза да не съм се притеснявала, той щял да помага. Сега съвсем размислих и направо му казах, че за половин заплата няма да лиша децата си от внимание и да потърси някого да ме замества, а ако се налага ще помагам. Той не иска, щял да работи той повече, не знам какво си... Не мога да изляза на глава с него Scream
Има и друг вариант, мога да говоря със собственика и той ще намери някого, но това значи да разваля отношенията си с другия. Той ми е пряк ръководител и с него въртим цял офис, страхотен екип сме и се разбираме с половин дума.
Затова засега правя следното. Работя след 9ч, до към 14-15 - предимно докато спи, и спирам. Вечер не пипам нищо. От къщи си работя, то иначе не бих приела изобщо. Но някак се чувствам прецакана с тази половин заплата. Някак си чувствам обезценен труда и ми е обидно...

Допълвам. Снощи беше един кошмар. Нещо го болеше явно, но без температура. Заспа към 22 и 30, както обикновено,  но се събуди с плач. И после се оплаква дълго време, без да успее да заспи, докато накрая заплака пак. Дадох му Панадол и се успокои. Спи още, наваксва си съня. Кой знае какво беше, зъби ли, корем ли (преди да заспи доста пръцкаше), не знам, но беше ужас. Почувствах се безсилна, дори цокането, което винаги работи, този път не го успокои Sad

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 08:23 от Elektra.13

# 56
  • София
  • Мнения: 631
За награда си е, че се справяш с работата с толкова.мялко бебе и още едно детенце!
Аз нямаше да успея!

А бебчето вече добре ли е? Sad

# 57
  • Мнения: 1 577
Elektra ,  знам че няма да ти помогне директно, но ти пращам виртуални 🤗🤗
Преди да изляза в майчинство две години работих по един допълнителен проект и се водех 50% една позиция и 50% друга, нооо си беше 100 % и двете, о и магистратура карах - в някакъв момент просто откачах, и започнах в една екселска таблица да си заспивам по коя длъжност колко време отделям, отне ми време, но си създадох сама спирачки така, и това ми помогна да си създам и чувство за "честност", защото имах чувството че просто не е честно, спрямо други колеги, които бяха назначени по проекта на пълен работен ден и напредваха много по-добре от мен.
Ако можеш, опитай , може пък и да помогне - щом си на половин заплата - значи 4 часа и толкова.
Естествено сега то се струва че работиш по осем, а и сигурно е така,
В крайна сметка при мен проработи (друга колежка също на 50/50 не издържа и напусна), а аз си получих повишението на края 😎
Е сега пък искам да купя жилище тук и не смея да мина на намалена работна седмица както правят много майки, нооо пък родителите ми са предоволни ( за сега 😆) да помагат ... Аз съм една дъщеря на един син, за сега с едно детенце аз самата.
И така, в никакъв случай не мога да си представя какво е с две деца И работа, но знам че ние жените сме упорите, издържливи и адаптивни и съм сигурна, че ще намериш начин, защото мога да си представя колко разочарована (не знам дали това е правилното чувство) би била ако не можете да купите жилище - мисля, че беше споменала че искаш да купите собствено.

# 58
  • Мнения: 6 542
vikksi, Lucie, благодаря много за подкрепата - за мен наистина значи много Hug

Не мога да преценя дали е по-добре бебо, не е така усмихнат като обикновено, но все още има да наваксва сън. Дано се оправи след няколко дремки.

Lucie, точно разочарована се чувствам. Шефът твърди, че едва ли не все едно съм му като сестра, а не го усещам така, а малко като използване. Въпреки че той ми помогна финансово, когато имах нужда и то не с малко и безвъзмездно. Колко безвъзмездно е друг въпрос, защото много често съм работила извънредно, когато се е налагало. Така че истината е някъде по средата... Опитвам се да слагам спирачки и да си направя 4 часов работен ден. Понякога успявам, друг път не, защото съм съвестен човек и не оставям недовършено нещо, само, защото работният ден е приключил.
Не съм си представяла, че ще смогвам с две деца и работа и си казах, че ще го правя само, за да събирам пари за жилище. Затова предполагам е чувството за разочарование, не си го представях да е с половин заплата, а поне минимална. Но аз не съм се отказала и ще говоря пак, докато не постигна тази честност.

# 59
  • Мнения: 1 577
Значи днес приоритетно да се оправя бебчето възможно най-бързо, как е с памперсите - ако се пълнят с нормалното темпо, поне това би било една добра новина,
А за работата ... Още преди години докато преподавах английски много ученици ме питаха "ама защо стоиш в България, ти говориш английски!" (е аз и френски и немски говоря 😆),
Но на мен работата ми си харесваше, и подминавах с усмивка предложения и съвети.
Е - 10/15 години по-късно ми дойде музата и намерих работа към момента ме удовлетворява.
В никакъв случай не казвам, че трябва 15 години да чакаш 😆😆🙈🙈 но го давам като пример, че понякога нещата се случват точно когато трябва да се случат.
Но в момента ако не се лъжа ти предстои тепърва първокласник, бебето е малко и изключително зависимо от теб, далеч не е момент да търсиш нова работа например, имаш и емоционална връзка с работата/шефа,
Дай си време на себе си ♥️♥️♥️

И това е казано от абсолютно най-нетърпеливият човек на планетата 🙈🧘🧘

Общи условия

Активация на акаунт