Тук е вече лятото горещо, ФЕВРУАРЧЕ смее се и пее за морето нещо

  • 14 483
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 831
Няма спасение докато не се очовечат (проходят стабилно, мине бебешки пубертет и започнат да разбират като им обясняваш нещо) 😁
...и се изнесат от вкъщи Joy

# 676
  • София
  • Мнения: 631
Няма спасение докато не се очовечат (проходят стабилно, мине бебешки пубертет и започнат да разбират като им обясняваш нещо) 😁

И то тамън стане това и влизат в баш тийн пубертета Grinning

# 677
  • Мнения: 1 587
Ох, ние днес имахме детегледачка у дома- докато баба и дядо са в бг... не става просто работене и гледане. Мацката беше страхотна, малкият я хареса, аз я харесах - ако можех да си го позволя бих я ползвала по-често за цял ден 😄
Alice, как е бебка?
- за оградките- ние сме с дървена, да не се качва роботът върху детския килим, но сега като гледам как почва да пълзи/лази (знам че има някаква разлика) и го гледам как я бута силно не знам колко още ще ни върши работа - иначе е окей, но ни е дадена назаем, чудех се по него време дали да инвестирам.

/офф топик - новият ми телефон има отвратителен аутокорект- толкова бързо заменя, че виждам чак след като изпратя /публикувам 😡/

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 20:05 от Lucie_

# 678
  • Мнения: 6 556
Работене и гледане не става вече, да. Само в началото докато спят по цял ден.
В тази връзка, мен ми е много добре сега Heart Eyes Разхождам си се колкото ни е кеф, после си почивам и чета нещо докато бебони (както баткото му вика) спи, взимам си го баткото от градината, правим си разходка до нас... изобщо, голям кеф!

Нали ме прецакаха със заплащането, оставихме покупката на жилище за по-нататък, като свърши майчинството. Аз толкова се разочаровах, че дори се чудя дали да се връщам там или направо нова работа да търся. Затова поръчах ново легло за двамата, двуетажно, като долното ще ни го направят с по-високи решетки, тъй като е по поръчка. Дано всичко е ОК, защото не е препоръчана от някого фирмата, а платихме капаро, за да започне изработката. Леглото ще бъде от този тип, но с промени в размера на височината на леглото и долните решетки.

# 679
  • Мнения: 114
Благодаря ти. Късно видях отговора ти. Вчера ги върнах,защото говорих с фирмата по телефона и казах,че няма проблем да ги сменят,щом не са отваряни.



N333 да ги менкаме ако искаш, не се сещам от къде си? Мм пък взел памперси с лепки, а аз исках гащи...3ка. На Памперс, обикновените.

И моето момче "говори", първо викаше ма ма мам, сега обаче смени на ба ба, и също вика ааааа и много ръмжи Grinning

# 680
  • Мнения: 1 587
Ех ... че то и аз искам такова легло 😄 страхотно изглежда,
А за работата- боже... мисля че съм работила на поне 10 места вече, сменям без да ми мине окото. Естествено с бебе/деца и ипотека никак не е лесно, аз тъкмо тази работа щях да сменям ... пък те ме повишиха 🙈 та сега чакам пак да ме ядосат 😄🙈

# 681
  • Мнения: 831
Влизам пак да се оплача! За няколко дни бебето 2 пъти успя да падне от спалнята! За секунди го оставих и двата пъти и само се чу "туп" и "уаааа". Втория път по-малко. Първия май много се стресна, аз също.

# 682
  • Мнения: 6 556
Ох, много гадно това с падането Sad
И аз го оставям и го ограждам с възглавници. Кога ли ще ми изиграе лоша шега това...

За работата, и аз сменям. На първото ми майчинство смених. Сега може и пак да стане същото. Много ме разочароваха, наистина. А и няма кой да ме замества. Като излизам в отпуск трябва да си свърша работата напред, а не друг човек да я поеме докато ме няма. И преди всяка отпуска е ужасно напрежение дали ще успея. Да не говорим, че винаги се налага да свърша нещо и по време на отпуската, защото ако изникне нещо непредвидено, няма кой да го направи. Разбирам, че не им се плаща още една заплата, но вече сериозно ме дразни това.

# 683
  • Мнения: 1 564
Моя син и той непрекъснато се удря някъде 🤷‍♀️ Ретрограден Меркурий ли е, че последните 10дни само глупости ми се случват и си вдигам кръвното? Днес педиатъра отново отложи ваксината заради хълцане 🤷‍♀️🤷‍♀️Не мога с тая жена вече честно. Имам 4 ваксини до 1г на детето и не вярвам да успея. Иначе е качил само 300гр на което и се надявах.
В момента продаваме нашето жилище и сме в преговори за новото, но собственика е ужасен и ужасно ни бави. Имаме купувач, а не знаем кога ще можем да освободим заради него. Просто ще се побъркам-или съм на огледи, или бързам да се прибирам, че тук ще идват на оглед.
За работата просто няма шанс да се върна, дори и да успявам със смените, телефона звъни денонощно и на всички празници трябва да работя, а малкия няма да има кой да го гледа. Сега и ускорен английски записах, да опресня, че откакто съм се прибрала от Англия, не съм го използвала много тоя език. Така че и на мен ще ми предстои нова работа, ако детето е на ясла разбира се😄 божа работа.
Добре, оплака се, олекна ми малко 😄🌹

# 684
  • Мнения: 1 587
Алисе, как сте?
Дрийминг момиче - освен един юрган да сложиш около спалнята - да пада на меко 😊 така или иначе няма как непрестанно да го гледаш с очите си,
Петърчо още не е падал, но той живее на пода.
Не в този ред на мисли - аз какъвто ентусиазъм имам за ЗВБ, то пък така да обича пюрета това бебе 😭 Днес учителката от яслата пак ми каза с какъв апетит изял по 200/220 грама на обяд и следобед - Еми в 5:30 реших да пробвам, имах едно купешко пюре - омете го ... в 19 си изпи млякото и до сега не е гъкнал 🤷‍♂️🤷‍♂️
Да кажем, че яденето на пюрета е чудесно, но тук просто няма никакъв избор. Опитах се да поръчам онлайн от дм в Германия - естествено не може. Ами няма пък само от две тукашни марки да избирам ... мрън мрън ще накарам ММ да отидем до най-близкия ДМ някъде по границата...
Мрън.

# 685
  • София
  • Мнения: 631
И нашето момче постоянно се удря, но забелязах, че ако започна с нещо от сорта на "Ооо, мамо, няма...удари ли се " и тн. с такъв съжалителен тон - веднага почва да плаче и надува гайдата. Grinning
Затова започнах всеки път като се удари да му пляскам и да му казвам "Бравоо, юнак без рана не може" и аха, аха да ревне, но веднага се усмихва и сякаш забравя. Разбира се, не се удря силно, но за него си е като стрес, защото не очаква. Та, начинът по който се реагира е доста важен.

Аз бих искала да ви попитам, как стоят нещата със застъпване на бременности? Ако горе долу на година и половина като е дребният забременея, то тогава каква е процедурата? Трябва ли да се върна на работа, може ли да се пусне болничен, идеята ми е да застъпя, за да не се налага да се връщам изобщо на работа и после пак да излизам в майчинство, защото не знам какви пари ще получавам и как ще се изчисли.
Имате ли идея как стоят нещата?

# 686
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 559
Викси, има една тема за майчиното счетоводство в раздела за бъдещи майки, там ще могат да ти обяснят.
Това което съм разбрала аз е, че е дорбе 45 дневния болничен за второто дете, да започне преди изтичането на втората година майчинство за първото. По този начин първата година за второто ще бъде като тази за първото.
Ако втората година изтече и искаш директно да излезеш в болнични е възможно, стига АГ да е съгласен да издава болнични. Освен това има лимит на болничните в рамката на година и ако го надвишиш трябва да ходиш на комисия за издаване на допълнителни болнични. Освен това в този случай ставката за майчинството ще ти се изчислява наново и ще хване втората година майчинство, която нали е на минималния доход.

Луси, колети от БГ можете ли да получавате? Може така да се сдобиеш с пюрета.

Аз да попитам, за да започнат да се надигат да сядат децата, правихте ли някакви упражнения?

# 687
  • София
  • Мнения: 631
Викси, има една тема за майчиното счетоводство в раздела за бъдещи майки, там ще могат да ти обяснят.
Това което съм разбрала аз е, че е дорбе 45 дневния болничен за второто дете, да започне преди изтичането на втората година майчинство за първото. По този начин първата година за второто ще бъде като тази за първото.
Ако втората година изтече и искаш директно да излезеш в болнични е възможно, стига АГ да е съгласен да издава болнични. Освен това има лимит на болничните в рамката на година и ако го надвишиш трябва да ходиш на комисия за издаване на допълнителни болнични. Освен това в този случай ставката за майчинството ще ти се изчислява наново и ще хване втората година майчинство, която нали е на минималния доход.

Луси, колети от БГ можете ли да получавате? Може така да се сдобиеш с пюрета.

Аз да попитам, за да започнат да се надигат да сядат децата, правихте ли някакви упражнения?

Благодаря за информацията, ще погледна и в темата, че ми е много объркано това нещо. Heart Exl

За надигане и сядане, аз единствено го подпирах с възглавнички.

# 688
  • Мнения: 6 556
Луси, мога да ти купя и да ти изпратя по пощата. Бавно се получават, но май е най-евтино. Само не знам в какво състояние биха пристигнали.

# 689
  • Мнения: 157
Здравейте. Искам да попитам вашите 7 месечни бебета колко тежат и колко сантиметра са? Моят младеж ми се вижда много малък - 6.500 кг и 68 см. Педиатърката казва,че някои деца качват повече, други по-малко, т.е. няма проблем. Има заместен обяд и СЗ. Другите хранения са АМ. Има ли тук в групата и други такива мъници? Какво казват вашите педиатри?

Последна редакция: чт, 21 сеп 2023, 11:45 от Tea-Krista

Общи условия

Активация на акаунт