Къде в Бургас? 61 тема

  • 56 299
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 4 540
Като тръгнат един ден да си търсят работа тези деца, никой няма да ги пита какво им е средното , а имат ли висше, какъв език говорят / каква професионална квалификация имат..Образванието в България е опитно поле и резултатите са видим, двете години онлайн обучение съвсем допребиха положението.

В момента в АГ преподава по БЕЛ моя съседка, която 30 години беше сервитьорка и така и не може да свикне изискванията към учителската професия.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 6 196
И аз имам колежка, която стана учителка, а правеше ужасни правописни грешки. Прекръстих се три пъти да не ми попада детето при нея. То освен да се кръстиш, май друго не остава. Висшето е важно, да, ама ако си се разхайтил в средното от неучене и ден да мине, друг да дойде, как ще учиш висше? Особено природни или инженерни науки? Кой ще те вдъхнови, мотивира?

# 77
  • Мнения: 302
С правописа положението е покъртително. И изобщо с образованието. Все пак е важно детето какво иска да учи след средното образование.
Моят син завърши Немската преди 11 г., и до ден днешен ме обвинява, че не съм го пуснала да учи в Автото. Като че ли за момче професионална гимназия е донякъде по-добър избор, поне излиза с някакъв занаят.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 3 603
То пък в автото една среда...За мен тя е толкова важна, колкото и училището на тази възраст. От тази гледна точна Немската е по- добрият избор.

# 79
  • Мнения: 302
Точно така, за ВАС Немската е по-добрият избор.
Никой не пита децата си какво искат - после сръдни защо не били успешни.
Говоря от горчив личен опит. За съжаление. И мога още много да кажа за нелепи родителски амбиции, далавери и машинации в "елитните" гимназии и прочие, включително и от позицията на бивш преподавател.
Нямам намерение да предизвиквам спорове тук, излишно е. По въпроса на дамата за избор между Руска и Английска - по-скоро първата.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 10 361
Моя син тъкмо приключи десети клас в Строителния и съм с положителни впечателния. Има какво да се желае, разбира се, но то къде ли няма. Изкара само първия срок на 8 клас във Френската гимназия и го преместих. Той сам си искаше френски, но изобщо не му хареса езика, училището, средата. Беше готов да отиде където и да е, само да се махне. Между двата срока излязоха няколко места в АГ, Строителния и не помня още кои училища. Кандидаства и го приеха. На него много му харесва там - средата, повечето учители, специалността. Радвам се, че се решихме, защото бях доста притеснена как ще му се отрази местенето и къде ще попадне.

# 81
  • Мнения: 1 114
Бургаски мами може ли инфо за басейн във Ветрен. Този, който е като "градски" вляво на пътя, посока Банево не е ли много дълбок. Знаете ли колко е входа? Има ли друг басейн, който може да се посети?

# 82
  • Мнения: 28 170
Бургаски мами може ли инфо за басейн във Ветрен. Този, който е като "градски" вляво на пътя, посока Банево не е ли много дълбок. Знаете ли колко е входа? Има ли друг басейн, който може да се посети?

https://www.gotoburgas.com/bg/places-to-go/view/54

https://www.facebook.com/people/%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D … /100057696344425/

https://opoznai.bg/activities/view/1752

# 83
  • Мнения: 790
Здравейте!
Има ли къде в Бургас да пробвам Биркенщок? Не съм срещала, но знам ли...

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 6 196
Поръчай си от обувки.бг каквито модели си искаш, и поръчката, и връщането са безплатни. И си пробвай на воля вкъщи.
Много отдавна престанах да ходя по магазини.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 3 603
Точно така, за ВАС Немската е по-добрият избор.
Никой не пита децата си какво искат - после сръдни защо не били успешни.
Аз лично моя син го питах, оставих го сам да си нареди желанията и да се запише, където той иска. Всъщност дори не бях особено съгласна с избора му, но си е негов и той си носи последствията. Споделила съм мнението си е него, както и тук, да е наясно с всички съображения.

# 86
  • София
  • Мнения: 140
Здравейте момичета:) бихте ли ми препоръчали фитнес с добри инструктори в центъра на Бургас. С търсачката ми излизат само много стари теми. Благодаря много!

# 87
  • Мнения: 6 015
Здравейте! Да попитам за фото студио, което работи в събота до късния следобед (17-18 ч.)

# 88
  • Мнения: 470
Здравейте! Да попитам за фото студио, което работи в събота до късния следобед (17-18 ч.)
Преди месец правихме сесия във фотистудио Калина, до Трапезица. Ростислав, украинец, но е добър. Каза, че ще се мести някъде, защото лятото няма много студийни фотосесии, повечето са навън. Опитайте ако искате да се свържете. По принцип би трябвало всички да се съобразят с деня и часа, който Ви е удобен. Без значение събота или неделя, снимат по всяко време, стига да са свободни.

# 89
  • Мнения: 6 015
Не поясних, че на мен ми трябва фото студиото за паспортни снимки.

Общи условия

Активация на акаунт