ДЕСЕТИ клас 2022/2023 - В очакване на ваканцията!

  • 40 600
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 067
Като изключим искащите медицина, които ще трябва да започнат целенасочено от тази година да се готвят, другите могат още да си избистрят идеите.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 573
Ориентираните са медицина, фармация и стоматология. Другите наистина го бистрим още 😀

# 722
  • Мнения: 3 067
Май и архитектурата, заради подготовката по рисуване, трябва да дойде по-рано като идея.

# 723
  • у дома...
  • Мнения: 3 087
И моето е ориентирано. Желанието не е от гореизброените специалности. Дори и подредба на желанията има. Само се колебае кое да е второ и кое трето желание.

# 724
  • Мнения: 8 247
А какво се случи с максимата, че ученето на всеки език е богатство?
Защо изведнъж един език се превърна в ненужен, че даже и демоничен?
Не е ненужен. И сега разбирам руски, въпреки че не мога да го говоря. То пък и имаше си хас да не разбирам след като толкова години ми го тъпкаха в главата, включително и руска литература в оригинал. Това никак не променя факта, че не го харесвах и не исках да го уча. Никой не ме е питал тогава. Аз исках да уча английски в училище. Обаче всички учехме руски от трети клас, английски чак в седми. По същия начин сега големият не харесва немския. Не иска да го учи и не влага грам усилие. Някой ден може и да си промени мнението и най-вероятно така ще стане, но в момента не го понася и това е.

# 725
  • Мнения: 908
Аз някак си представям, че предстоят две много лежерни години в 11 и 12 клас с толкова малко предмети (сравнено с 9 клас). Освен, разбира се, за тези, които си избраха профил Математика. Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 18:45 от faviana

# 726
  • Мнения: 8 247
Мисля, че профил математика е много по-лесен от профил биология или профил химия. Както казва малкият "Нещо с математика ще уча. Само тя ми е лесна 🤣"

# 727
  • Мнения: 6 946
И според мен най-лесният профил е математика. Моята ще е с 3 лесни профила и френски Simple Smile)))), та и аз го виждам като 2 лежерни години.

# 728
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
По отношение на езиците - аз изпитвам органическа непоносимост към АЕ...И в ЕГ ксто първи, и във ВТУ като втори, имах възможност да го избера и то във времето, когато бе много модерен, но не исках (дори директорката на ЕГ при записването лично искаше да говори с мен да не би да съм сгрешила в желанията като съм искала във френска паралелка и ако било така можело да ме запишат в английска)....Бих учила всякакъв друг - руски (учила съм го до 7 кл и съм доволна от този факт), турски (неосъществена мечта, все още), каквото кажете, но не и АЕ. .
За набора - дори не му е изкристализирала идеята за продължаване в уни още...

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 17:35 от AIR

# 729
  • Мнения: 3 067
И според мен най-лесният профил е математика. Моята ще е с 3 лесни профила и френски Simple Smile)))), та и аз го виждам като 2 лежерни години.
Кое избра Ния за четвърти профил, Мария?

# 730
# 731
  • София
  • Мнения: 2 884
Истината обаче е една - който и език да се учи, без английски нищо няма да стане. Наложи ни се да го осъзнаем на малко повечко години.

# 732
  • Мнения: 3 067
Мария, би ли споделила защо ИТ избра(хте с) Ния (ако искаш на лично).
Знам, че имахте избор с възможност за комбинации и сте премислили.
Питам, защото при нас не беше така и е  ИТ моят човек, заради невъзможност за друго с математика (можеше и БЕЛ, ама при него това е извън всякакво разглеждане). Надявам се да ме уверят твоите думи в полезността на този профил, че имам съмнения.

# 733
  • Мнения: 6 946
Мария, би ли споделила защо ИТ избра(хте с) Ния (ако искаш на лично).
Знам, че имахте избор с възможност за комбинации и сте премислили.
Питам, защото при нас не беше така и е  ИТ моят човек, заради невъзможност за друго с математика (можеше и БЕЛ, ама при него това е извън всякакво разглеждане). Надявам се да ме уверят твоите думи в полезността на този профил, че имам съмнения.
Ми тя до последно се колебаеше между химия и ит. И физиката се прокрадваше леко, но за кратко и то заради учителката от м.г. В крайна сметка 11 и 12 клас направиха много хубаво събитие във фег специално за 10-ти клас и разясняваха какво се учи, показваха учебници (друго си е информация от деца, а не от сайта на мон), дискутирали възможности за следване, та в крайна сметка се прибра 100% убедена, че иска ИТ. А и честно казано с химия я виждах в смг, тук не баш (разликата е огромна, там с лекота стигна национален кръг, а тук не можа и първи кръг да мине, а не е да е учила по-малко, просто особено м.г. си караха много лежерничко, в което няма нищо лошо). Аз съм доволна, че се отказа от химията, изпитвам огромен страх от тази наука. Тя ИТ си харесваше още от смг, когато ги разделиха на фуч ИТ и информатика. Научи се да пише елементарни неща на html, учеха видеообработки и си й беше много интересно. Във фег също много си харесва учителката по ит, радва ме, че е взискателна, а не да скатават тия часове. Дано така бъде и в профил. Та кратката версия е, че избра ИТ, защото й е по-интересно и й се случва с по-голяма лекота. Прецени, че ще й е по-полезно за професиите, към които има интерес.

Иначе, да, евала на фег, съобразиха се максимално с желанията на децата. Има и профил физика за 10 деца, които са го пожелали.

# 734
  • Мнения: 3 067
Благодаря, Мария Flowers Hibiscus
Щом деца са впечатлили деца с профила, поне ще е интересно явно.

Общи условия

Активация на акаунт