Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 8

  • 34 486
  • 830
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 894
Лале съвсем възможно е от щитовидната да са паник атаките. Виждам, че си с дефицити - попълни ги добре, те също много влияят на психичното състояние.


Здравейте, преди 2 месеца родих и днес си пуснах изследвания. Последният триместър имах леко завишена кръвна захар, но не правих обременяване, тъй като бях в 8 месец. Сега глюкозата е ок, мисля след месец да пусна инсулин, гликиран хемоглобин и хома индекс. Притеснява ме резултатът обаче на Анти ТПО, струва ми се доста завишен. Четох, че е свързан с Халимото и честно казано доста се притесних. Бихте ли коментирали как са според вад изследванията, ще си запиша и час за ендокринолог. Благодаря предварително.


Завишен е да, но не е толкова много има хора с десетки пъти над норма. Завишените антитела говорят за автоимунно заболяване или т.нар. Хашимото, тези антитела атакуват щитовидната жлеза. Хормоните са  добре за сега. Вит.Д и фолиевата са ти ниски. Добре ти е захарта, но да може да си провериш инсулина.

# 61
  • Мнения: 93
От В12-1табл от 1000, от Д-две впръсквания. Сега ми привършва Д-то, какъв да взема пак ли от този?

# 62
  • Мнения: 379
Лале съвсем възможно е от щитовидната да са паник атаките. Виждам, че си с дефицити - попълни ги добре, те също много влияят на психичното състояние.


Здравейте, преди 2 месеца родих и днес си пуснах изследвания. Последният триместър имах леко завишена кръвна захар, но не правих обременяване, тъй като бях в 8 месец. Сега глюкозата е ок, мисля след месец да пусна инсулин, гликиран хемоглобин и хома индекс. Притеснява ме резултатът обаче на Анти ТПО, струва ми се доста завишен. Четох, че е свързан с Халимото и честно казано доста се притесних. Бихте ли коментирали как са според вад изследванията, ще си запиша и час за ендокринолог. Благодаря предварително.


Завишен е да, но не е толкова много има хора с десетки пъти над норма. Завишените антитела говорят за автоимунно заболяване или т.нар. Хашимото, тези антитела атакуват щитовидната жлеза. Хормоните са  добре за сега. Вит.Д и фолиевата са ти ниски. Добре ти е захарта, но да може да си провериш инсулина.

Благодаря за отговора. Това значи ли, че имам Хашимото или че ще развия? И обратима ли е тази стойност на Анти ТПО, възможно ли е да я вкарам в норма, за да не се разместят и другите хормони? Видях, че някои хора приемат селен. Ще започна прием на фолиева киселина и витамин Д.

И още един въпрос - според вас ако кръвната захар, инсулина, гликирания хемоглобин и хома индекса са в норма, необходимо ли е да правя натоварване с глюкоза? До сега съм се консултирала с няколко ендокринолога и всички ми препоръчват натоварване с глюкоза, а имах леко покачване на кръвната захар и то в 8 месец - беше 5.2 и 5.4 на гладно, еднократно. След това до раждането я следях с глюкомер и винаги беше в норма до 5 максимум, в повечето случаи 4 и нещо, единствено ако приемах повече въглехидратни храни захарта се покачваше над нормата на първия час. Просто не ми се иска да си товаря излишно панкреаса, ако няма нужда и горепосочените изследвания са в норма. Все си мисля, че натоварване се прави ако някои от стойностите са завишени. Вие как мислите?

# 63
  • Мнения: 23 379
Захарта невинаги е показател, затова Ви съветват да натоварите жлезите и да се види колко толерирате инсулина.

# 64
  • Мнения: 11 894
PureFlower налице е Хашимото, да. Така се диагностицира - по завишените антитела, или има по-редки случаи в които няма завишени антитела, но на видеозон се вижда по структурата на жлезата (тя е с нехомогенна структура, нарушена цялост, намалено кръвоснабдяване и т.н.). Принципно може да се вкара заболяването в ремисия, но не при всеки се получава. В подфорума хронични заболявания има тема Автоимунен тиреоидит на Хашимото, прочети там първата страница а и в темата ако искаш може да пишеш.

Относно захарта, не смятам, че това е висока захар. Да, хубаво е да е около 5, но аз лично винаги съм била със сутрешна 5,3-5,4. Направи си първо другите изследвания и после прецени. Иначе да, обременяването понякога показва скрит проблем. Има хора с чудесен сутрешен инсулин около 5 примерно и при обременяване на 60 и 120мин се вижда проблема.

# 65
  • Някъде там
  • Мнения: 4 890
Как ви се виждат тези резултати от ПКК :Резултат от моите изследвания


И на детето

# 66
  • Мнения: 232
Здравейте и аз бих искала помощ в разчитането на резултатите.Мисля ,че желязото е нисичко , притесняваме FT3 🥺 , а кетоните в урината предполагам са от кето диетата на която се подложих... 🙄

# 67
  • Мнения: 23 379
За съжаление кето диетата влияе на щитовидната.

# 68
  • Мнения: 232
За съжаление кето диетата влияе на щитовидната.
Мислите ли , ще 2те седмици може така да са повлияли? Ако да и постепенно включа въглехидрати дали би се възстановил ФТ3? Разбира се ще говоря и с ендокринолога за това ,но и от съвети не бих се отказала.

# 69
  • Мнения: 23 379
Не мога да кажа,написах  каквото знам по темата.Нека лекар да се произнесе.

# 70
  • Мнения: 7
Здравейте! И аз бих искала помощ с разчитането на резултатите. Направих обременяване с глюкоза за да изключа ИР.
Най-рано след 2 седмици ще ги погледне ендокринолог. На 34г. съм и с Хашимото ако има значение за изследванията.

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 16:42 от СофияД

# 71
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 243
Здравейте: докато  чакам резултатите от един куп изследвания, заради високи еозинофили, някой може ли да
каже(може и на лични) какво означава резултата от миелограма на костен мозък: Нормоцелуларен КМ. Запазено съзряване на червен кръвен ред и мегакариопоеза. Пролиферация на белия ред с наличие на еозинофилни миелоцити.

# 72
  • София
  • Мнения: 378
здравейте. може ли съдействие по разчитане на изследвания за тромбофилия, моля? изследването е направено след мисед в 8ма седмица.

Благодаря предварително! Heart

# 73
  • Мнения: 14 170
От проверка в гугъл се вижда, че има мутация в двата гена (хетерозигот). Затова и са препоръчали консултация с генетик.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 126
Момичета, дайте идея какво друго да изследвам на дъщеря ми (на 17 г.), защото по принцип много трудно се навива за даване на кръв (припадала е 2 пъти) и бих искала да не изпусна нещо, защото не се знае кога пак ще може. Няма нещо конкретно, профилактично искам да й ги пусна, защото аз страдам от дисбаланс на някои от тези показатели. Досега съм си записала:
- TSH, FT3, FT4
- B12, фолиева киселина (или фолат), хомоцистеин
- желязо, феритин
- инсулин, кр. захар, глик. хемоглобин
- ПКК
По принцип понякога се оплаква от липса на енергия, тежест в краката, умора.
Вит. Д няма да включвам, защото пие в момента.

Общи условия

Активация на акаунт