Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 16

  • 61 848
  • 829
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 531
Как точно нап развалят сделки?

Аз преди 2-3 г бях гледала имот, който беше купен преди година на мн пъти по-ниска цена от данъчната оценка. Нотариусът ми се усъмни и ме съветва да не рискувам, тъй  като е възможно собственикът продал на ниската дан оценка да е имал задължения към НАП. Брокерът не искаше съдействие за свързване с предния продавач и проверка. Нотариусът каза, че НАП имат право да развалят сделката.

# 796
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Аз пък съм чувал за хора, които умишлено ипотекират имотите си по две причини.Първата е щателна проверка на имота от банката и втората е защита от евентуална имотна измама в бъдеще.

# 797
  • Мнения: 1 016
Ако продавачът има публични задължения, НАП може да заведе дело за разваляне на сделката, понеже с нея се увреждат кредитори. Това ми обясни адвокатът, като това нещо може да направи по принцип всеки човек, който има пари за получаване от продавача.

# 798
  • Мнения: 734
Умишлено се ипотекират ако очакваш запор от някой. Иначе умишлено нв си вдигат ипотеките след изплащане на кредита заради имотни измами

# 799
  • Мнения: 362
Никоя агенция не препоръчвам, описах преди няколко поста как да се справите и без брокер. Така ще си спестите една немалка комисионна и ще сте сигурен, че адвокатът, който наемете, ще действа обективно и изцяло във Ваш интерес.
Аз лично съм разочарована от Явлена, Хоум ти ю и Ера. Тотална липса на компетентност и желание да се реализира сделка на всяка цена, без оглед на факта, че купувачът може да бъде прецакан, ако мога да се изразя по този начин. Това последното се отнася с голяма сила за Явлена, челен сблъсък лично мой и на най-добрата ми приятелка.

Много кофти изживяване сте имали явно с тия Sad

# 800
  • Мнения: 295
Аз пък съм чувал за хора, които умишлено ипотекират имотите си по две причини.Първата е щателна проверка на имота от банката и втората е защита от евентуална имотна измама в бъдеще.
Ходил съм на апартамент от банка, преди да стигнем до нотариус, забелязах, че имаше сбъркана документация, несъответствия и други. Въпреки, че беше изгоден го зачеркнах, после ми се обаждаха, че уж оправили всичко, но не ми се занимаваше със следващия изкочил подводен камък. Не винаги имот от банка означава изряден такъв.

# 801
  • Варна
  • Мнения: 1 004
Понеже тук някой пита за сайт в който да има информация за нови сгради искам да кажа, че това е възможно, но много трудоемко, тъй като дори на ниво разрешения за строителство пак може да изпуснете, тъй като много строители разпродават на идеен проект, чертеж и.т.н. Много преди да им издадат такова разрешение. В този аспект трябват сериозни връзки и комуникация със строителните фирми във Варна. Или с други думи си трябва активна работа. Ясно е, че такъв нишов сайт няма да може да се издържа от доходи от рекламни мрежи. С платената реклама на местно ниво също е много съмнително. Остава да е платен както посочиха потребителите тук. В тоя ред на мисли, тези които търсят нещо такова дали биха платили 150лв за шестмесечен достъп например?

Защото моят опит показва, че всички са много силни на претенциите особено ако е без пари, но в момента в който им поискаш 5лв и започват да си бъркат в носа, да се почесват и заявяват, че ще мислят. Предпочитат да им го набутат за 2-3-5-10К отколкото да дадат 150лв примерно за "тоя дето духа" и "не знам дали ще ми е полезно" и.т.н.

# 802
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
Какво мислите за изложение север, апартамент със малка северна спалня с балкон и дневен тракт на изток. Сградата е двуетажна, това е на втори етаж. Няма други сгради непосредствено, не е толкова мрачно и не забелязах да има съществена разлика в температурата в северната и другото помещение. Има илозация като е строена кооперацията, 2007-ма. 

# 803
  • Мнения: 438
Какво мислите за изложение север, апартамент със малка северна спалня с балкон и дневен тракт на изток. Сградата е двуетажна, това е на втори етаж. Няма други сгради непосредствено, не е толкова мрачно и не забелязах да има съществена разлика в температурата в северната и другото помещение. Има илозация като е строена кооперацията, 2007-ма. 
Като цяло не е проблем, но има разлика в температурите и то осезаема, ако не се отоплява. Като се отоплява все тая.

# 804
  • Варна
  • Мнения: 1 004
В краен случай може да остъклиш балкона. По-старите кооперации имат по-кофти изолация като цяло. Изток в добре, запад е гадно и пече следобяда.

# 805
  • Мнения: 18 663
Не виждам проблем в северната спалня, ако това питате.

# 806
  • Варна
  • Мнения: 1 004
Междудругото забелязах, че при новото строителство вече се наблюдава сериозна сегментация на цените:
- високите етажи са по-скъпи - това на леля Мара страха да живее на последен етаж отстъпва пред предимствата явно ( тишина, гледка )
- има брутални разлики в схемите на плащане, при цени 100 000 може да си нахендрен една десятка в зависимост от това дали плащаш 20/80 или 80/20

Сещам се с умиление за времето преди 2020 когато никой не искаше последни етажи и как нямаше разлика първи или последен вземаш. Също така и нямаше такива разлики при схемите за плащане. Фактически идеята да вземеш на зелено, да носиш риск и да направиш едни 5-10К отгоре с акт 16 вече я няма защото дори трябва да забиеш 80% от сумата и да чакаш 2-3 години, а през това време тия пари не работят за теб.

# 807
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
Благодаря ви за отговорите, ще мисля. В края на краищата във Вн няма кой знае каква зима с продължителни минуси и тн🙂

# 808
  • Мнения: 590
Какво мислите за изложение север, апартамент със малка северна спалня с балкон и дневен тракт на изток. Сградата е двуетажна, това е на втори етаж. Няма други сгради непосредствено, не е толкова мрачно и не забелязах да има съществена разлика в температурата в северната и другото помещение. Има илозация като е строена кооперацията, 2007-ма. 
От опита ми с източна и западна спални, за Варна бих избрала северна спалня с чисто сърце. То си зависи и от навиците. Ние обичаме да спим на по-ниски температури, а лятото е трудно да се охлади западна спалня, например, ако не искаш да спиш на работещ климатик.

# 809
  • Мнения: 2 005
Какво мислите за изложение север, апартамент със малка северна спалня с балкон и дневен тракт на изток.
Изток ми е любимото изложение Simple Smile
Израснала съм в детска стая на север, оцеляла съм Smile
Но ще ми липсва южно през деня.
Западното лятото хич няма да ми липсва Smile

Пенко и аз това забелязах гледайки оферти на строители. Но пък така се възпира до някаква степен порочната практика брокери да си "резервират" апартаменти на незапочнал още строеж и да ги продават после.

Общи условия

Активация на акаунт