Парфюмни размисли и страсти - 284

  • 70 032
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 919
Сигурно сте прави, на мен първо ми се струват различни, но когато душна веднъж от единя веднъж от другия с цел сравнение, започват сходства, които се увеличават с времето, според мен самите молекули ми се смесват в носа,после когато ги нося индивидуално се развиват по съвсем различен начин, макар при носене заедно да са ми се сторили близки.
И като говорим за сходства Midnight in paris сложих днес, без да знам нищо за него и мнооого ми заприлича на Принцесата. После се шокирах като видях, че се води мъжки.... Моя ли е грешката?

# 736
  • Мнения: 10 024
Днес минах през парфюмерия Douglas (Прага), и пробвах на кожа La Vie Est Belle L'Extrait (къде ми беше ума,  да бях видяла състава!)
Ужас безподобен, особено в тази жега. Да сложиш ауд в захарен памук е лудост, но след ягодите със смола които покориха света, парфюмерите ще пробват какви ли не извращения.
https://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/La-Vie-est-Belle-L-Extrait-84073.html
и Gaultier Divine
https://www.fragrantica.com/perfume/Jean-Paul-Gaultier/Gaultier-Divine-83889.html
С една дума - не! Това не е Готие, що е то? Белзична акватична водица. Към него подаряват също така безлична раница (в парфюмерии Дъглас). Не, мерси.
На блотер:
Еликсира на Сааб- бнбонибонбонибонбони. Диабетна бомба. Ще пробвам на кожа някой друг път за всеки случай. По пирамида не е това което усетих въобще.
https://www.fragrantica.com/perfume/Elie-Saab/Elixir-79156.html

През изминалата седмица многократно пробвах на кожа Burberry Goddess. Хубава ванилия, но са се объркали с цената. На пазара има в пъти по-добри аромати с този профил, а Burberry не е нито Xerjoff, нито Nishane. Да си гледат работата. По-добре Дама Бианка или Ани.
https://www.fragrantica.com/perfume/Burberry/Goddess-83483.html
Ако ми го подарят, бих го носила понякога. Да му платя цената- не. Защо? Имам над 30 ванилии в гардероба, до една по-добри. Да не говорим не-ванилии, пак по-добри.

О, Midnight in Paris е пракрасна тонка с чай, кожа,  и ванилия, така да ми липсва! Унисекс е, не чисто мъжки.
Оставила съм си шишенцето (вече празно) в една от кутиите с парфюми като ароматизатор.

Аромат за деня: Elie Saab Le Parfum In White. Вчера поръчах 5та бутилка. Two Hearts Най-любимия портокалов цвят за жега, като дневен аромат. Не е диабетно сладък като Синтра и Сафанад, които си припомних тези дни от големи проби.
Синтра щеше да е фантастичен, ако не му бяха боднали стрък целина. Мразя целина и като храна, и като аромат.
Сафанад е кръстоска между JPG Classique EdP и EdT, но без ретро нотата, сапуна на ЕдТ, и пудрата на ЕдП.
Но да ти предлагат вариация на Готие в друга бутилка- не, благодаря. По-добре целината на Синтра.
И двата разносвам вече година, не е нито от веднъж тази проба, нито от 1 сезон (преди да са се изредили няколко да ми обяснят, че не е така. Абсолютно е така, на Моята кожа.)

# 737
  • Мнения: 18 366
Това е цяла наука, която няма да овладея. Grinning Приключвам "A drop d'Issey", беше много красив в хладните августовски сутрини преди жегата. И още две - три дъна на летни парфюми ще видя скоро. Лятото е към края си, и те така. Rolling Eyes

# 738
  • Мнения: 916
Откакто се запалих по парфюми преди 2-3 години, не съм видяла дъното на нито едно шише. Как успявате?

# 739
  • Мнения: 3 325
Купуваш шишета от тези, които наистина харесваш и знаеш че ще посягаш към тях постоянно. От останалите травъл размери или мостри Simple Smile

# 740
  • Мнения: 31 350
Откакто се запалих по парфюми преди 2-3 години, не съм видяла дъното на нито едно шише. Как успявате?
Какво е дъно на шише?😁

# 741
  • Мнения: 916
Ами то общо взето, всички които имам ми харесват Sweat Smile Тези, които не ми паснаха, отиват при майка ми основно, а сестра ми я разтоварва, ако се сдобие с прекалено много шишета.
Не като да имам огромна колекция - към 50 парчета са и се старая да ги пръскам и пак не успявам.

# 742
  • Мнения: 347
Дъното е абсолютен мираж и при мен. Наскоро просто се изтървах пред много близка приятелка (дама която има един два парфюма и когато и свърши единия си зарежда същия), че имам 22 шишета. Попита ме и машинално отговорих, избягвам темата. Погледа и беше един път. Побързах да се оправдая с вашите колекции, с което още повече я шокирах и накрая просто смених темата. Та това е положението.

# 743
  • Мнения: 5 322
Откакто се запалих по парфюми преди 2-3 години, не съм видяла дъното на нито едно шише. Как успявате?
Обикновено купувам най-малкия възможен размер и се ограничавам до два (максимум три) на сезон, като в сметката не влизат мостри и отливки. Рядко се случва да имам налични повече от 5 флакона.

# 744
  • Мнения: 521
Отдавна спрях да се впечатлявам от чуждите реакции. Всеки има мания, нормално е някои хора да не разбират нашата.

Сдобих се с Pure Musk NR, и планирам следващата покупка за сезон есен-зима да бъде Mon Guerlain Intense.
Поръчах две кутии с мостри наскоро от Нотино, и нищо не ме привлече за покупка. Не се радвайте за мен, парите заминават по направление на други лудости Joy

Свела съм парфюмната колекция на 15 шишенца, всичко омръзнало подарявам, пазя само онези, с които съм емоционално обвързана Heart

# 745
  • Мнения: 10 024
Уж се контролирам, но правя-струвам, гардеробът продължава да набъбва. Всяка година покупките са повече от изразходените, и тази година няма да е много по-различна, а така се стараех! 🙈
След този Сааб ще се опитам да не купувам друго до следващата есен. Имам много нови любимци, и стари такива, които нямам търпение да извадя, но не са за сега. Може би ще довърша Аура ЕдП на Мюглер (имам обаче 100мл в запас), и Нинфео Мио. Жегите им отиват.

# 746
  • Мнения: 919
А, аз свърших цели два - едно Tuttle и една Dama Bianca, но взети под формата на остатък от 5 мл 😅 и естествено ги поднових, така че нямаше особен ефект. А бройката си върви, особено когато всеки път щом реша да спра се появяват нови любими аромати...
Тези дни носих Бизанс на Ормонд Джейн, отдавна съм му хвърлила око след мнения тук, много ми хареса, особено този хладен тамян с мляко и билки е много необичаен
За Сафанад съм съгласна, не ме впечатли.... мисля че Гранада на Мемо е доста по-добър на същата тема.
Виж Синтра ми е вечна любов, много ми харесва точно зеленото нероли и комбинацията от портокал и мляко, за него съм получавала най - много комплименти.

# 747
  • Мнения: 2 197
JPG Divine и аз не харесах - доста безличен ми идва.
Въобще съм в парфюмна апатия и нищо не може да ме грабне.

# 748
  • Мнения: 916
Над два литра парфюм съм купила само тази година, до момента Scream и имам литър от предни години останал (записвам си кога какъв парфюм купувам). Просто не виждам как ще успея да изпръскам и един флакон до края на 2023.
От друга страна се питам, трябва ли непременно да изпръскам, това което (ще)имам... Не ядат, не пият и не ми създават проблеми от към място за съхранение (за сега) и не влизам в дългове заради манията. Вярно, може да се развали някой, в някакъв момент, но ще отнеме извесно количество време.  Вероятно не преди да реша да се оттърва от някоя бутилка с ароматна вода, която вече не ми харесва и има на кого да я прехвърля.

# 749
  • София
  • Мнения: 545
Не искам да видя дъно, след като преди малко повече от 10 години изцяло опустоших аромати, които сега ги няма или в ибей цената им е космическа. Вече съм по-умерена в покупките, но след 2-3 месеца "пости" и придобиване само на проби и отливки, избухвам с гранде покупка. Разделям се с аромати, които със сигурност няма да пожелая отново, от други мога да направя отливки, а трети пръскам адски пестеливо, сакън да не свършат. Смятам менталното си отклонение за приемливо и по никакъв начин ненарушаващо социалния ритъм на обществото. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт