Парфюмни размисли и страсти - 284

  • 70 034
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 40
Благодаря'

# 706
  • Мнения: 653
Върху мен черният беше изключително нетраен, което реши съдбата му скоропостижно.
Иначе го харесвах много.

# 707
  • Мнения: 704
Black Opium е съвсем различен парфюм! Щом питате така конкретно, и аз се влюбих в L'interdit Rouge като Dez, точно заради това, което каза densi, "по - интересен е и по - кокетен". Но това са чужди мнения и възприятия. Отидете, сравнете ги и преценете кой ви харесва на Вас.

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 20:20 от Magda Dimitrova

# 708
  • Мнения: 40
Ще ходя да тествам пак след като тестера ня руж беше развален 💗

# 709
  • Мнения: 916
И аз реших да топна пръстче в ароматите на Средния Изток. Взех Khamrah на Lattafa Perfumes. Много често го спрягат за имитация на Angels' Share. Взех го заради добрите отзиви и няколкото мнения, че ароматите са различни.
Реално нямат кой знае колко общо, според мен. В едно семейство са и да, шишетата са подобни, но дори не може да се каже, че единия е фланкър на другия.
Khamrah, на първо четене, ми мирише на сладко от кайсии. Няма я алкохолната нотка, по-сладък е - усещат се фурмите и е и по-топъл. Определено ми харесва за разлика от Angels' Share, в който има нещо което ме отблъсква. Ще си го нося с кеф в студените месеци. Определено не е за сега. Като добавим и цената, е направо попадение.

Черният L'interdit го имах и го дадох на майка ми - тя го хареса. На мен не ми пасна изобщо - тежък и задушаващ. Не можах да го нося и един път.

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 19:58 от Nevermoresleep

# 710
# 711
  • Мнения: 919
И аз съм за rouge, черният е със спорна трайност, и след началото което ми се стори много симпатично, бързо се разви в много незабележим аромат.....
Аз продължавам с тестовете на Coreterno, Mystic sugar ми е най големият любимец за съжаление с не особен сияж след първите 2 часа, но компенсира с презентация
Като цяло брандът си печели хвалбите, много плътни и добре замесени аромати, ярки, необичайни (поне за мен) и малко даже авангардни. Освен захарта, която е вече в списъка с желания, направиха ми впечатление herba nera
https://www.fragrantica.com/perfume/Coreterno/Hierba-Nera-57080.html
Непосредствената ми асоциация беше кока - кола, вероятно плод на индийското орехче и сладките смоли.... след като прочетох че има и канабис, успях и него да открия, но ароматът е доста оригинален и не буквален. Единствен минус за мен е, че в драйдауна става по-дървесен и малко остър и далеч от комфортната за мен гурме територия.
punk motel
Забавен аромат, с леко синтетично начало, нещо като сладък пластелин,  аромат на нова кукла, ако случайно някоя мама е помирисвала Жирафчето Софи - то е... Иначе казано ванилия  смесена с нещо неорганично..... В течение на времето   се успокоява до  виолетки ала Инсоленс. Драйдауна  вече е доста тих скинсент и не го забелязвам особено.
hardcore наистина хардкор, как ме подведе този приятел, с манго и касис, последвани от потентен и взривоопасен микс на кожа и уд, който ми опърли носа, буквално, асоциация : бакелит, но странно приятен бакелит, в драйдауна по-традиционните нотки на цветя (не знам какви)  малко успокояват нещата и става много носим и даже мадамски. Подобно чудо сякаш не съм помирисвала....
No sleep много свежи, сякаш росни лилия, виолетки и зюмбюл, впечатли ме заради прохладните цветя и мекотата на аромата.... за две носения се изменя доста, понякога се показва и кафе, което още повече ме интригува....

# 712
  • Мнения: 71
Здравейте! Не помня тук ли писах за мнение на парфюмите на Zara,така че ме извинете,ако се повтарям.
Та доволни ли сте от тях и препоръчайте някои сладки аромати?

# 713
  • Мнения: 31 350
Вижте предните страници.

# 714
  • Мнения: 7 710
може ли няколко думи за Serge lutens chergui и Serge lutens sultan amber ?
благодаря предварително.Hearts

# 715
  • Мнения: 31 350
Горещи, подправкови, амброво дървесни ориенталци за по- хладно време. Амбър султан мирише за арабски пазар за подправки. За мен са малко демоде такива буквални амброво- подправкови парфюми и мисля, че също са далеч от теб. Типични унисекси с добра трайност и средно излъчване Пробвай преди да купиш.
За теб ми се струва да е Датура Ноар. Прочети за нея всичко, което намериш.

# 716
  • Мнения: 2 209
може ли няколко думи за Serge lutens chergui и Serge lutens sultan amber ?
благодаря предварително.Hearts
За мен и двата са Top of the Top!
Тежки, плътни, дълбоки, чувствени, богати и различни! Много, много ги обичам и двата Heart Имах възможност да пробвам доста от тях, но за момента никой от останалите не ме е грабнал до толкова, че да го наредя до другите моментално както се случи с тези. Обмислям обаче поне още 2-3.Grinning
Сериозни парфюми са и двата, не са от тези с които да се полееш. Трайността им е вечна, но не и скучна. Поддържат интереса във всеки един етап от развитието си и никога не са ми досадили. Оттеглят се бавно и много плавно като естествен завършек на цялата история, която разказват. Силажът е прибран и по- скоро ароматен облак.
Да, подправки имат, но при мен няма асоциация с арабски пазари, нито ретро , стари султани и разни безобразни. При мен са картини, приятни преживявания, един друг свят от който не искам  да излизам. Носят ми увереност, релакс и усмивката на удовлетворение след хубави емоции.
Определено си струва да се тестват от всеки, който поне малко се припознава в този ароматен профил.

Последна редакция: чт, 17 авг 2023, 22:16 от •mimoza•

# 717
  • Мнения: 7 710
Благодаря Yellow Heart
Аз си взех ванилията и ми е приятна ,но без да е нещо wow , висях че сравняват chergui  с ред табако на мансера ,който ми е много любим и веднага ми провокира интереса.
за есента /зимата само този е плануван , може би не трябва да се насилвам ,ако харесам нещо-супер ,ако не-здраве да е.

# 718
  • Мнения: 31 350
А Farah е невероятен, много сладък и с доста фурми. Само за студено време.

# 719
  • Мнения: 40
Дами има ли парфюм от типа на pure musc или omnia Crystalline койта да е средно траен поне и да мирише на сапунесто чисто. Pure musc ми идва потен и mature...

Общи условия

Активация на акаунт