Проблем с връзка <заради> тъщата

  • 13 200
  • 501
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6 813
И да се има предвид, че жената не иска просто помощ и подкрепа от маминка. Ставаше въпрос за гостуване на маминка всеки месец, всеки, за около 2 седмици. Заради работата на маминка. Никой няма да го изтърпи това. И толкова ли си некадърен като родител, че трябва майка ти да ти помага всеки месец?
Аз родих в края на октомври 2022 - планово секцио. Първа операция в живота, първо рязане. На изписването бях чук. Ама аз и не съм лигла, че да чакам други да вършат моята работа. Лохиите ми приключиха някъде в началото на декември, бях на преглед след това и веднага си възобновихме интимните контакти с мъжа ми. Шок!

# 481
  • Варна
  • Мнения: 36 786
Всички, защитаващи жената, са много силни и вилни как веднага изритват такъв мъж, но в реалността не е точно така. Повечето гледат да си запазят мъжа и семейството щото и за двама е трудно с бебе, а за сама жена още повече. Само на приказки е лесно, а за тукашната мамина принцеса с наврени ръчички там, където слънцето не огрява, ще бъде невъзможно. Най-големият парадокс ще е, ако наистина се направи на интересна и изгони мъжа, а после се окаже, че е по-сама отпреди. Щото от активно работещата тъща и кривата и в червата сестра помощ за бебето ще дочака в някой друг живот. Дано си е дала сметка за това и да си наляга парцалите. Дано и бабата да е здравомислеща и да остави семейството да се напасва вместо да го развали. А това кой кога и как прави секс не е темата тук, нито вълнува някой освен тях двамата. Веднага се заклейми автора, че натиснал родилката за секс, а толкова ли е невероятно на нея да й се е правело?! Хормоните й още не са наместени, достатъчно сме чели тука за бременни, които търсят секс като невидели, за тая точно било абсурдно да прави секс. Правила в тези неща няма.

# 482
  • Мнения: 3 251
Е, ако темата е "Натискайте си парцалите, понеже сте некадърни" е съвсем друго.
Жените си натискат парцалите, защото са сами с мъжа в чужбина и не знаят език, защото са в някое затънтено село, защото са неграмотни, защото нямат работа, умения за работа, ама да натискаш парцали, защото евентуално може да не се справиш с майчинството ...
Ще ме извинявате, но една циганка, която не знае, кое дете от кой клиент е, се оправя.
То бива, бива

# 483
  • Мнения: 2 352
Изобщо не става въпрос кой колко е сексуален. А за реална опасност от развитие на инфекция. Ако не можеш собствения си нагон да контролира заради здравето си, не знам за какво друго...

# 484
  • Мнения: 14 461
Прекалявате с тази реална опасност за здравето.

# 485
  • Мнения: 3 251
По тази тема с реална или въображаема опасност, могат да се изкажат само специалисти.
Най-добре да не разбираме. Така, че "А пък аз..."  не трябва да се счита за универсално.
Всеки да преценява за себе си.

# 486
  • Мнения: 11 504
И тъщата нощните и смените у вас ли ги кара?

Дай сега като предучилищна - идва свеки предния ден + 1 нощувка. Кара дневна и нощна - 0 нощувки и присъствие, 2 дни почивка, от които единия ден спи след 24 часово дежурство  +2 нощувки, пак дневна и нощна - 0 присъствие и принципно смените се правят след нощната да си свободен и се обзалагам, че е предвиждала да спи в автобуса. На мен ми излизат максимум +4 нощувки у вас, а вероятно са и 3.

Или ако не са слети дневната с нощната:
+ 1 нощувка пристигане
+ 1 нощувка след дневната
+ 0 нощувки нощната
+ 2 нощувки почивка
+ 1 нощувка след дневната
+ 0 нощувки нощната
+ 1 ако остане
= 6 нощувки, но на автора и дните му се виждат много да е наоколо.

Авторе, авторе, двете дъщери на тъщата са в този град - очаквай скоро да има имот и преселване там.

Последна редакция: нд, 18 юни 2023, 21:53 от the Дорис

# 487
  • Мнения: 1 278
Представих си как дявечките се носят из Икеа, а авторът върви отзад Simple Smile

Предвиждам, как авторът ще започне да ходи все по-често за риба, докато жена му си прекарва времето с мама.
Аз пък знам за зет, който ходи в командировка от петък до неделя включително Joy
естествено заради тъста и тъщата, които всяка седмица са при дъщерята да "гледат" внучето.

# 488
  • Мнения: 3 251
Мъж да тича с мен в магазин с такива размери и то за дребна посуда. Това наистина би ме притеснило.
А този с командировките - да не са се уговорили така с жена си, да редуват родителите си и всеки да дезертира от ежедневието за два дни?

# 489
  • Мнения: 1 278
Не, в почивните дни идват само тъщата и тъста, неговите родители не се напъват да помагат, ама нейните са уникални.
Разбирам защо се командирова човека точно, когато те ще пристигнат, явно е мъдър мъж и държи да си запази не само семейството , но и разсъдъка.

# 490
  • Мнения: 32 290
Елора, определено не знаеш какво е истински мъж. Истинският мъж не се занимава с чаши.

Истинския мъж ще си обсъжда проблемите с който трябва, а не в бг мама. Принципно.
Истинския мъж няма да позволи да идва тъщата и да се налага.


Между другото днес се разходихме тримата в парка. Тъщата звънна да каже привечер, че й залипсвало внучето и минахме да я вземем да го види. Семейна идилия.

Верно ли идилия било?
Щото ми се струва, че в първия пост пишеш, че приятелката ти искала раздяла, щото не целуваш мама по краката.

# 491
  • Мнения: 3 251
И защо не взема и булката с него?
Вариант 1 - и тя ще си почине малко, а те ще оправят "помагането"
Вариант 2 - няма да оправят помагането и ще се откажат от помагането
Извод - този не е мачо и няма драми.

За идилията и раздялата - много бързате. Тази идея все още се оформя в главата на жената. Но вече е напълно допустима. Бебето е съвсем малко, авторът мисли, че е позагладил положението. Обикновено тези решения се взимат около шестия месец на детето, като може да се изпълнят на годината или година и половина.
В ежедневието ще продължи проличава същността и на двамата родители.

Последна редакция: нд, 18 юни 2023, 22:05 от FB590525BGM

# 492
  • Мнения: 11 504
Авторът с охота изтипоса всико за жена си и тъща си. Хайде сега да видим неговите родители колко често идват да видят бебка и как помагат.
До тук избягва всеки въпрос за тях, защото тъщата може да бъде наричана всякаква, но за майка му няма да приеме епитети ... За тях ехидни подмятания не прочетохме.

# 493
  • София
  • Мнения: 28 900
А, оставаше и те да се изтипосат там. Двама здрави, прави 35-годишни могат спокойно да си гледат детето.

# 494
  • Мнения: 7 442
Много ми е интересно какво работят твоите родители, авторе, а и ти самият. Че ми се струва си на светлинни години от тъщата (дето не ти е тъща) и е лекарка. Нивото винаги си личи. Тъй.... Попречила ти е тъщата да си ходиш по атрибут вкъщи и да си го използваш по предназначение. Да я линчуваме направо. Човек има една майка, а може да има много съпрузи, ох, този и съпруг не е. Та тъщата може, предполагам, да си купи жилище на съседната улица, за да е до внучето и дъщерята. Няма лошо, авторе, ще можеш да се изнесеш под наем където си решиш. Много вероятно сам. Пък дано се научиш как се уважава жена и какво значи семейство.

Общи условия

Активация на акаунт