Изследване на ХОРМОНИ – 26 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 970
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 581
denis©,
идвам с питане, относно терапия предписана от ендокринолог.
На базата на изследванията (в скрития текст) и ехография на ЩЗ ме диагностицира с Хашимото и предписа по 10 капки ВИГАНТОЛ на ден.
Скрит текст:



Не ми даде насоки какви храни да не приемам и на какви да наблегна. Няма и лекарства за Хашимотото.
Тепърва ми предстои да се информирам.
Вместо ВИГАНТОЛ използвам спрея на BETTERYOU vit.D3+K2 - 3 spray и vit.D - 1 spray.
Пия и магнезиeв цитрат по 2 капсули
Достатъчна ли е според теб дозата и трябва ли да добавя още нещо?
Ако тук не е подходящото място за питането ми, моля за извинение.

# 676
  • София
  • Мнения: 36 137
Денис, нямам резултати, които да търпят разчитане но искам да попитам при ИР налице и СПКЯ кое хранене
Скрит текст:
препоръчвате повече-кето с много ниски въдлвхидрати или умерени такива, и по малко мазнини?
от 1 месец и нещо съм на много ниски въдлехидрати,  които идват основно от зеленчуци и се чудя дали да не вкарам отново някои бавен от рода на нахут, елда, че цикълът ми се побърка направо. и г.д колко въдлехидрати трябват на жени като мен, за да овулират, при положение, че тренирам активно

Благодаря Ви предварително.
Всеки си избира хранене, според неговите предпочитания, вкус и т.н. Важното е да го спазва стриктно и да постига резултат.
Да, нахут е хубава храна при ИР.... до 23% е протеинът в него
Въглехидрати до 100 грама на ден е Ок.

# 677
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета! На 30 год. стм, включвам се отново с молба за интерпретация на изследванията ми, направени на 4ти ден от МЦ (нямах възможност да отида на 3ти ден, за съжаление). Денис, преди няколко месеца по повод граничен пролактин ме бе посъветвала да наблегна върху корекция на TSH и там нещата смятам, че вече са под контрол, но имаш ли някакви препоръки какво да предприема относно тези стойности на FSH и LH? Към момента приемам инозитол, витекс, фолиева киселина, Вит.д3, коензим Q10 и вит. Е, има ли какво да добавя, за да повишат този LH? Предварително благодаря на всички за мненията!

# 678
  • София
  • Мнения: 36 137
denis©,
идвам с питане, относно терапия
Скрит текст:
предписана от ендокринолог.
На базата на изследванията (в скрития текст) и ехография на ЩЗ ме диагностицира с Хашимото и предписа по 10 капки ВИГАНТОЛ на ден.
Скрит текст:



Не ми даде насоки какви храни да не приемам и на какви да наблегна. Няма и лекарства за Хашимотото.
Тепърва ми предстои да се информирам.
Вместо ВИГАНТОЛ използвам спрея на BETTERYOU vit.D3+K2 - 3 spray и vit.D - 1 spray.
Пия и магнезиeв цитрат по 2 капсули
Достатъчна ли е според теб дозата и трябва ли да добавя още нещо?
Ако тук не е подходящото място за питането ми, моля за извинение.
ТСХ е висок, показва Хипофункция на ЩЖ ... и ако тя не се контролира, това не е добре за Хашимотото.
За Хашимото няма медикамент. На антителата може да се повлияе чрез терапията назначена за Хипофункцията на жлезата, попълване на дефицитите - вит.Д, В12, ФК, Цинк, Мед, Селен и т.н. чрез храненето - без глутен и т.н. - попитай за подробности момичетата в темата за Хашимото.
ТСХ трябва да е под 2.0.
Вит.Д - да е поне 50-60 ng/ml ( идва лято и ако се излагаш на слънце, да може и твоето тяло да се стимулира да синтезира вит. Д Simple Smile )
10 капки Вигантол са 5000IU  с тази доза по-дълго време ще попълваш дефицита. Може да приемаш 8-9000IU + K2 250mcg... за 2 месеца прием + 20 дни почивка => контрола
Магнезият е хубав, но го приемай 2х1 за да се усвои максимално
В12 трябва да е на горна граница Добре е да приемаш и ФК ( влияе добре на антителата).
Фосфорът е висок, най-вероятно от дефицита на вит. Д
Желязото е високо, но е възможно  да е лабор. грешка.. както и да си дехидратирана.
Добре е да се повтори целият т.н. Железен панел ... преди изследването, поне 3-4 дни, приемай повече вода, ... поне 3 л. вода/дн.


Здравейте, момичета! На 30 год. стм, включвам се отново с молба за интерпретация на изследванията ми,
Скрит текст:
направени на 4ти ден от МЦ (нямах възможност да отида на 3ти ден, за съжаление). Денис, преди няколко месеца по повод граничен пролактин ме бе посъветвала да наблегна върху корекция на TSH и там нещата смятам, че вече са под контрол, но имаш ли някакви препоръки какво да предприема относно тези стойности на FSH и LH? Към момента приемам инозитол, витекс, фолиева киселина, Вит.д3, коензим Q10 и вит. Е, има ли какво да добавя, за да повишат този LH? Предварително благодаря на всички за мненията!
Здравей!
ТСХ е супер, но трябва да го следиш заедно с Т3 и Т4.
Пролактинът е добре, дано още малко да се понижи.
ЛХ е добре, но ФСХ и Е2 са високи и е възможно да има ЗФ, киста... желателно е да те видят и на УЗ.
Тестостеронът е супер.
АМХ е нисък - провери за дефицити на витамини и минерали и ако има ги попълни ... това повлиява добре АМХ.
Не помня дали си с ИР, но ако си, много добре я контролираш Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 19:16 от denis©

# 679
  • Мнения: 156
Здравей, Денис. Може ли коментар на изследванията ми? На почти 38 години съм. Благодаря.

# 680
  • София
  • Мнения: 36 137
Здравей, Денис. Може ли коментар на изследванията ми? На почти 38 години съм.
Скрит текст:
Благодаря.
Здравей!
Добре са... само ЛХ е добре да се следи, защото е малко по-висок.
Може да е инцидент, да показва по-ранна О. и т.н.

# 681
  • Мнения: 1 037
Здравейте, може ли мнение и за моите изследвания.На 32 години съм. Направени са на трети ден от цикъла като е точно след боледуване от грип А и пиене на антибиотик ако оказва влияние.

# 682
  • София
  • Мнения: 36 137
Здравейте, може ли мнение и за моите изследвания.На 32 години съм. Направени са на трети ден от цикъла като е
Скрит текст:
точно след боледуване от грип А и пиене на антибиотик ако оказва влияние.
Здравей!
ФСХ е доста завишен - може да показва проблем с О. този МЦ.... напр. МЦ да е ановулаторен... или по-късна О.
По принцип, ЛХ и ФСХ са високи за възрастта ти... и дано да показват само проблем с текущия МЦ... като резултат от боледуването.

# 683
  • Мнения: 1 037
То се оказа, че пък имам и синузит сега. Иначе цикълът ми дойде малко по-рано и е по-силен. Може би не е най-подходящия месец за изследването. Преди три месеца правих и FSH беше 8.2, а LH беше същото. Аз за пременопауза се тествам, че съм генетически обременена. Но май поне Антимюлеровия изглежда ок.

# 684
  • Мнения: 3
Здравей, Денис. Ще може ли коментар на резултатите ми. На 31 години съм и правим опити за бебе от година. Изследванията са пуснати в трети ден на МЦ. Благодаря много.


# 685
  • Мнения: 119
Здравей Денис,
Може ли коментар за последните ми изследвания на щитовидната жлеза /цел забременяване/:

Мерси предварително!

# 686
  • Мнения: 154
denis, как е възможно при 0,08 АМХ да имам акне, понякога много агресивно?

# 687
  • Мнения: 156
Здравей, Денис,  може ли коментар на изследванията ми. Почти на 38 години съм. Приемам л-тироксин.
Благодаря много!

# 688
  • София
  • Мнения: 36 137
Здравей Денис,
Скрит текст:
Може ли коментар за последните ми изследвания на щитовидната жлеза /цел забременяване/:

Мерси предварително!
Здравей!
Горе-долу са добре. Т3 и Т4 са малко ниски, трябва да се следят при бременност,... защото е възможно да не достигат за теб и бебето.

Здравей, Денис,  може ли коментар
Скрит текст:
на изследванията ми. Почти на 38 години съм. Приемам л-тироксин.
Благодаря много!
Здравей!
Същият коментар важи и за теб.


denis, как е възможно при 0,08 АМХ да имам акне, понякога много агресивно?
АМХ няма отношение към акнето. Друга е причината. Консултирай се с Ендокринолог и Дерматолог.

# 689
  • Мнения: 5
Здравейте! Със съпругът ми правим опити за дете от около 5 години. Посещаваме репродуктивен специалист и този месец трябваше да бъде първата ни инсеминация. На 8ми ден от 31 дневен цикъл бях със 3 фоликула в ляв яйчник и 2 в десен (единият с размери 12мм). Назначи ми 3 дневен курс, започващ от 9ти ден с мериоферт 150. Днес ми пуснаха кръвни изследвания, които след като излезнаха имах преглед при доктора за да видим каква е ситуацията и са назначи дата за инсеминацията. Забеляза, че фоликула се е спукал и ми каза, че трябва да прекратим процедурата за този месец. Изписа ми фемостон 2x2 от днес до 19.03 и дуфастон 2x2 от 19.03 до 25.03. Ще съм ви много благодарна за мнение относно медикаментите и изследванията ми!
Изследванията на снимката са от 8ми ден от МЦ. Не са ми дали резултатите от днешните.

Общи условия

Активация на акаунт