Къде в Пловдив??? - 101

  • 28 963
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 922
А къде около Тримонциум мога да си оставя колата на Не синя зона. Ще съм в чужбина, все имам проблем с роуминга и ако не стане работата ... Всъщност изпращането на СМС зависи ли от роуминга ...много съм боса?
В уличките срещу ПУ и МЦ "Тримонциум".
Там на всякъде е синя зона.
Най-добре на паркинга пред Тримонциум. Когато я оставя, да каже на бариерата, че е за дългосрочен престой.
Ами не е! Отворете картата и вижте. Винаги спирам някъде там.
Скрит текст:

# 721
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Реално ще ми трябва за три дни, но двата синята зона не работи. Не знам колко ще е изгодно на паркинга в този случай. Ще мисля за по- далече и такси.

# 722
  • Мнения: 12 239
Ели, в събота има зона.

# 723
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
То ще е 22-24.9 22- ри мисля, че няма да е, само съботата.

# 724
  • Мнения: 5 608
За пломба на водомер,платихме предварително символична такса във ВиК до ДГ Незабравка,зад Четвъртък пазара,за район Център. Инкасаторката беше уведомена и сложи пломба,носеше си.

Попадна ми от Фейсбук тази публикация за природонаучния музей. Още не знам как от телелфона да сложа скрит текст,пускам го така .

АКО ИСКАТЕ ДА ПРЕКАРАТЕ ЕДНО НЕЗАБРАВИМО ПРИКЛЮЧЕНИЕ, ВКЛЮЧЕТЕ СЕ В ПЪРВОТО ПО РОДА СИ ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО –🌃 "НОЩ В МУЗЕЯ" – 31 август 2023г.
18:00 – 18:30 ч.
Изживейте „Нощ в музея“в Регионален природонаучен музей Пловдив!
👀Какво да очаквате?!
Едно незабравимо пътешествие, в което ще научите много за богатата експозиция на музея и ще откриете различни светове!

Програма на "Нощ в музея"
1. Пристигане и регистрация (18:00 - 18:30 ч.):
2. Обиколка и ориентация (18:30 - 19:00 ч.):.
3. Вечеря (19:00 - 19:30 ч.):
4. Образователни игри и забавления (19:30 - 21:00 ч.):
5. Нощна обиколка в зала тропик. (21:00 - 21:30 ч.):
6. Подготовка за сън (21:30 - 22:00 ч.):.
7. Филм (22:00 - 23:30 ч.):.
8. Време за сън (23:30 - 07:00 ч.):
9. Сутрешна гимнастика (07:00 - 07:30 ч.):
10. Ревю на нощта и сбогом (08:00 - 08:30 ч.):
🧐Подходяща възраст: от 14 г. до 18 г.
Минимален брой участници: 5
Максимален брой участници: 10
Цена за участие: 80 лв. (с включена вечеря)
С предварително записване:
Лице за контакт: Стефан Кюркчиев  0894390861 (от 08:30ч. до 17:00ч.)
Краен срок: Четвъртък (31.08.2023г.) до 12:00 часа
31.08.2023г. (четвъртък срещу петък)

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 399
То ще е 22-24.9 22- ри мисля, че няма да е, само съботата.
Зад Маркет центъра има блокове, там има къде да се спре. Ще се опитам да кача карта.
Пловдив
https://maps.app.goo.gl/e4iuoUCZuKNYNo7t9

# 726
  • Мнения: 10 658
Много готино туй за музея! Ама ми звучи като за 10-14 г, не 14-18... Малко скучно ми идва за големи тийнове 😁

# 727
  • Мнения: 12 239
Под 14 не искат, няма как без присъствието на родител.

# 728
  • Мнения: 10 658
Е как да няма? По екскурзии как ходят с ръководители? Нали ще има възрастен с тях.
Не са го доизмислили никак.
Вкъщи дребното на 11 веднага се впечетли, големият на 17 каза буквално "кви са тия глупости, никъв шанс"
Ама пък знам ли, може някои да идат с гаджетата и да им е интересно 😁😁

# 729
  • Мнения: 5 608
Тази вечер в Пловдив

ЗАПОВЯДАЙТЕ, за да се потопите в уникалната атмосфера и красотата на ИНДИЙСКИТЕ КЛАСИЧЕСКИ ТАНЦИ "ОДИСИ" в изпълнение на ШАРМИЛА МУКЕРДЖИ - една от най-изявените танцьорки в този жанр танц! ВХОД СВОБОДЕН

24 АВГУСТ ‒ ПЛОВДИВ, 19ч. Градска художествена галерия, зала 2019, ул. "Уилям Гладстон" 32

***

ОДИСИ е индийска класическа танцова форма, възникнала в храмовете на Одиша, Източна Индия. Жените танцьорки, наречени махари, се молели на божеството на Одиша ‒ Господ Джаганатх ‒ чрез танца в храмовете. Този вид танц се отличава с лиричност, чувственост и акцент върху бхакти бхава (отношението на богоотдаденост и предаване). Изпълнителите на танца одиси пресъздават митични истории за индуистки богове и духовни послания, като използват сложни движения на тялото, богати костюми, украшения и грим. Танцът одиси е известен с уникалната си поза ‒ позата с три извивки, наречена трибханги. Той е една от най-популярните форми на индийския класически танц днес.

ШАРМИЛА МУЛХЕРДЖИ е основател и артистичен директор на Центъра за танц одиси Санджали в Бангалор, който е създаден през 2004 г.

След като завършва своето образование в Калкута, Шармила следва своята единствена страст ‒ танца. На шестнадесетгодишна възраст тя изиграва главната роля на Чандалика в танцовата драма на Тагор Чандалика по време на честванията на годишнината от рождението на поета в Калкута и привлича вниманието на критиците, които пишат за нейната вродена грация и невероятното ѝ сценично присъствие.

След това Шармила започва да изучава одиския танц под ръководството на Гуру Келучаран Мохапатра.
 
След завършване на танцовото си обучение, първоначално Шармила преподава танц одиси в Музикалното училище в Калкута.

През 2000 г. печели тримесечна стипендия за от Мичиганския университет Ан Арбър, където се обучава в танцово движение и композиция. Провежда и интензивни семинари за изучаване на танцово движение и работа с деца с увреден слух в Британския съвет в Калкута.

Артист от клас А на Дурдаршан (Индийска правителствена телевизия) и утвърден артист от на Индийския съвет за културни връзки, Шармила е изнасяла представления на някои от най-престижните фестивали в Индия, както и в други страни като Фиджи, Малайзия, Австралия, Нова Зеландия, Италия, САЩ, Индонезия, Обединените Арабски Емирства, Тунис и Сейшелските острови.

Тя е удостоена с престижната награда Махари преза 2016 г., а също и с наградата Калашрещха от Бангалорския клуб за изкуства. Като хореограф Шармила е създала много танцови фигури и е режисирала редица постановки от жанра на танца одиси.

След като се е установила в Бангалор, Шармила основава Центъра за танц одиси, наречен Санджали през 2004 г. Малко по-късно Санджали отваря различни клонове в Бангалор, а мнозина измежду по-възрастните ученици на Шармила ѝ помагат да води класовете по танц и преподават самостоятелно.

***
Повече за програмата - описание на конкретните танци и музикални постановки, които ще бъдат представени - можете да видите в Дискусията на Събитието

# 730
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Виждали ли сте да продават плат чист лен , в естествен- бежов, екрю, сивкав плат. Като някогашната панама. Приблизително знам къде има магазини за платове, но дали има такова нещо?

# 731
  • Мнения: 2 627
Точно панама купувах миналото лято от магазина за платове, който е на кръговото на В. Априлов и Руски. Сега с ремонта там, не знам дали работи, обаче.

# 732
  • Мнения: 27 763
Може би ще има и по магазините за гоблени, бродерия.

# 733
  • Мнения: 12 239
В Какаду съм виждала, когато бяха още в Капана, преди да се преместят на Шести септември, до Бриколаж.

# 734
  • Мнения: 1 185
Някой може ли да препоръча надеждна бавачка? Става дума за 2-годишно дете и работа на 8 часа.

Общи условия

Активация на акаунт