Достатъчно ли правя за детето си ?

  • 8 701
  • 361
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 651
хахахаххахах, днес има много забавни коментари - понякога двегодишните са като бомбички, сладки малки, но динамични - хахаххахахха
и двамата трябва да преосмислят ситуацията - да преразпределят задачите и да определят  важните и да, детето е важното, а не домакинските дейности, пратките и т.н., но те отнемат времето. Някои от задачите са безмислени на този етап и в тази ситуация, отнемат време, и  могат да се пропуснат или оптимизират . И малко помощ от някъде ще облекчи ситуацията. А това с нощното будене и висене и на двамата е абсурд

# 346
  • София
  • Мнения: 35 332
Ще запомни крясъците на мама.

# 347
  • Мнения: 6 791
Скандали и караници вкъщи от най-ранна възраст хич не се помнят. После ще тръгнат да се чудят какво му има че е нервно и агресивно в отношенията си с другите. Като на фон най-близките ти само си викат, ти несъзнателно приемаш това поведение за норма. Да, няма да помни, че са търкали шишета до сред нощ, но скандалите им ще залегнат в поведението му. Децата все пак са хора, не вещи, имат чувства, интелект и доста попиват. Както помнят думите ни и проговарят, така попиват и емоциите у дома. Много родители не си дават сметка за това.

# 348
  • Мнения: 9 959
Дете на 1,7 г. възраст НЯМА да запомни нищо. Моля не го изкарвайте свръх надарено и с мозъчна дейност на 7 годишно.
T.e бащата да се включи след седмата година, така ли? Фогурата и ролята на бащата нямат никакво значение в ранното развитие или?
Много забавно е тук, наистина. Дайте му гъбата и верото!

# 349
  • Мнения: 1 281
Дете на 1,7 г. възраст НЯМА да запомни нищо. Моля не го изкарвайте свръх надарено и с мозъчна дейност на 7 годишно.
T.e бащата да се включи след седмата година, така ли? Фогурата и ролята на бащата нямат никакво значение в ранното развитие или?
Много забавно е тук, наистина. Дайте му гъбата и верото!

Можеше да ме цитираш изцяло, а не само в частта, която ти импонира.
Дете на 1,7 г. възраст НЯМА да запомни нищо. Моля не го изкарвайте свръх надарено и с мозъчна дейност на 7 годишно.
И да, повечето мъже се включват в отглеждането на малкото дете, не чрез игра с него, а чрез изпълнение на домакинските задължения, като за тях това е начина "да помогнат на жената".
Ясно е, че всеки гледа от своята камбанария, ама масово мъжете започват да се занимават и да играят с детето , когато то навърши 3 г. и може да се изразява вербално. За 2-3  % обгрижващи изцяло детето от новородено , които естествено са съпрузите на наши съфорумки , просто няма да коментирам.

# 350
  • Мнения: 9 959
Може ли източник на статистиката "'масово'' и за 2-3%?

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Тук проблема не е в детето. Според мен имате проблем че спите отделно. Жена ви има нужда от секс според мен. Прекалено сте се вглъбили и двамата в "росителството" и вършите всичко рутинно и по конец.
Един уикенд сами и ще се кротне тая ваша жена. Малко повече характер трябва да проявите и да застанете твърдо с позиция. Така е намерила да ви дудне.
Играчки на детето мия 1 път седмично. На 1,7 дете почти не трябва да ползва шишета за хранене. Не съм стерилизирала от 7 месечни. И никога ама никога не сме спални отделно. Това е най важното нещо.
Честно чак ви съжалих. Тая рутинна ще развали връзката ви. Говорите все едно сте съквартиранти а не семейство.

# 352
  • Мнения: 651
Тук проблема не е в детето. Според мен имате проблем че спите отделно. Жена ви има нужда от секс според мен. Прекалено сте се вглъбили и двамата в "росителството" и вършите всичко рутинно и по конец.
Един уикенд сами и ще се кротне тая ваша жена. Малко повече характер трябва да проявите и да застанете твърдо с позиция. Така е намерила да ви дудне.
Играчки на детето мия 1 път седмично. На 1,7 дете почти не трябва да ползва шишета за хранене. Не съм стерилизирала от 7 месечни. И никога ама никога не сме спални отделно. Това е най важното нещо.
Честно чак ви съжалих. Тая рутинна ще развали връзката ви. Говорите все едно сте съквартиранти а не семейство.
това със спането отделно, наистина и на мен ми се стори странно, но реших че, щом така са решили...
но, това със секса /че това може да е проблемът на жената, ме разсмя, много ми стана забавно/ реших че, някой мъж го е написал - Simple Smile
но сериозно, че имат проблем с комуникацията, а не с детенцето -спор няма

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Тук проблема не е в детето. Според мен имате проблем че спите отделно. Жена ви има нужда от секс според мен. Прекалено сте се вглъбили и двамата в "росителството" и вършите всичко рутинно и по конец.
Един уикенд сами и ще се кротне тая ваша жена. Малко повече характер трябва да проявите и да застанете твърдо с позиция. Така е намерила да ви дудне.
Играчки на детето мия 1 път седмично. На 1,7 дете почти не трябва да ползва шишета за хранене. Не съм стерилизирала от 7 месечни. И никога ама никога не сме спални отделно. Това е най важното нещо.
Честно чак ви съжалих. Тая рутинна ще развали връзката ви. Говорите все едно сте съквартиранти а не семейство.
това със спането отделно, наистина и на мен ми се стори странно, но реших че, щом така са решили...
но, това със секса /че това може да е проблемът на жената, ме разсмя, много ми стана забавно/ реших че, някой мъж го е написал - Simple Smile
но сериозно, че имат проблем с комуникацията, а не с детенцето -спор няма
Ами защо не, хайде не секс като секс ами просто моменти които да споделят неща които да вършат заедно. Изгонила го е от спалнята. А другите неща как се случват с покана, записан час или по график?
Идеята е че просто тая не го възприема като любим а като съквартирант. Ако и отделя време на нея и да и тропне да каже сега ще излизаме сами бабата ще гледа детето. Забравили са моментите или пък не са ги имали?

# 354
  • София
  • Мнения: 17 414
Ако няма редовен секс, нищо чудно да е крива и кисела жената, то не е за смях. Да си помисли добре автора Simple Smile

# 355
  • Мнения: 651
разбрах те и си права, не трябва да губят себе си в тези битовизми, а това се случва лесно
но, въпреки това прозвуча смешно Simple Smile

# 356
  • Мнения: 1 705
Те масово ми прави впечатление, че си гонят мъжете в хола като родят..... Първите два месеца спахме в хола тримата заедно, таткото искаше да е при нас, а и дивана ни се разпъва и става по-голям от спалнята. След това се изместихме в спалнята, малкия в кошарата, ние на нашето си легло. А на тези, които детето им пречи на секса, явно не знаят, че секс може да се прави във всички стаи..... Не виждам драма. Но жена без секс е ураган... Но зависи и хората как се възприемат след детето. Някой стават майки орлици и домакини, който си гонят мъжете. Мн странно ми се вижда.

# 357
  • Мнения: 651
да, това с отделното спане и на мен ми се стори малко очуждаващо
просто реших че, явно само аз мисля така и не го коментирах

но това със секса, звучи малко..... я направете секс да се кротне малко.
Simple Smile  както и да е, отчуждението, заради детето не е правилно и ще задълбочи проблемите в отношенията в бъдеще. Освен родители, те са двойка - разговори, споделяне, разходки или нещо друго общо приятно и романтично, гушкане Simple Smile не мога да си представя живота си без тези неща

# 358
  • INFJ
  • Мнения: 9 736
Ако някой ви мрънка, омаловажава и критикува постоянно, ще имате ли желание да правите секс с него?

# 359
  • Мнения: 7 157
Съмнявам се авторът да се включи пак.

Общи условия

Активация на акаунт