ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 113

  • 34 976
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 492
Ох момичета, изразила съм се доста неясно. Исках да кажа, че не съм се ограничавала с това какво си обличам спрямо възраста си.
Аз съм " на диети" от 10 годишна. Занимавах се с гимнастика.
Като тийн напълнях доста. И там трябваше да ослабвам. И така винаги е било кантара и аз ръка за ръка.
От 3-4г поддържам с мъки желаното тегло.

# 691
  • Мнения: 4 638
Ясно. Нещо развален телефон се е получило, защото наистина разбрах, че става въпрос за храната.
Разбрахме се де Flowers Hibiscus
За дрехите, аз се обличам дори една идея по-екстравагантно. Тъй като съм и любител шивач, често си променям разни дрехи, с цел да не са по "масовката". Тук ме чакат дори една дузина дрехи за преправяне, но нямам никакво време от работа да стигна до тях.

# 692
  • Мнения: 10 031
Осъмнах на страшен плюс от вчерашната вакханалия със сладолед от кутията, и бирени фъстъци по нощите.
На емоционално ядене ми прилича.
От днес, официално без захар и боклучки.
Миналият понеделник на работа отнесох куп похвали за суетшърта ми с герба на Hogwarts, но в добра комбинация със сако, а не яке като тийн. 😉

# 693
  • Мнения: 7 820
свършиха мц-то и семейните събирачки, от утре и аз без глупости и боклуци
ще се меря във вторник след фаста

# 694
  • Мнения: 15 926
Цоп и аз тук. От много време не съм писала, но и от много време не съм спазвала диети. И резултата е налице. След последния МЦ се премерих и се стреснах - кантара показа 58 кг. И разбрах, че няма на къде вече - време е да се стегна и да вляза във форма. Та така - започнах фаст 19/5 - 20/4 (когато, както дойде) с последно хранене в 16.00 или 17.00 ч. По едно време минах на ОМАД с хранене в 16.00 ч + 1 път седмично лунна диета. Днес (16 дни по-късно) кантара ме изненада много приятно - 53,5 кг. Мнооооого съм доволна. Днес и утре ще правя фаст, а в сряда - лунна диета на айряни. Ако успея да падна под 53, направо място няма да си намеря от кеф Simple Smile
За днес още не съм решила какво ще ям. Най вероятно ще е пълнозърнест хляб с малко сирене, домати и краставици. Много го обичам това и буквално мога да живея на него лятото. Водата ми е по 2 л на ден, а по време на лунната диета - 3 л.

# 695
  • Мнения: 10 031
Привет!
Обяд в 15:00:
2 домата, 1/3 краставица (със зехтин и оцет), 2 вратни пържоли. Не са фотогенични, но бяха страхотни.

17:00 Тренировка крака и гръб във фитнеса
Протеин пудра
20:00 вечеря като обяда, но 1 вратна пържола.

# 696
  • Мнения: 2 732
Зациклила съм на едни кг, като тренирам поне 4 пъти в седмицата, не ям сладко, тестено, не пия алкохол или газирано. Интересното е, че като см, явно намалявам, усеща се по дрехите, но на кг не помръдвам. Дали е период или нещо трябва да променя?

# 697
  • Мнения: 3 033
Щом си тренирате и сантиметрите намаляват, а килограмите си стоят , значи правите мускулна маса, която е много по- тежка от мастната тъкан.
Аз когато започнах да тренирам бях между 52 и 54 кг, а сега съм между 58 и 60

# 698
  • Мнения: 2 732
Да, но как и килограмите да помръднат, това ми е чудно.

# 699
  • Мнения: 15 926
Зациклила съм на едни кг, като тренирам поне 4 пъти в седмицата, не ям сладко, тестено, не пия алкохол или газирано. Интересното е, че като см, явно намалявам, усеща се по дрехите, но на кг не помръдвам. Дали е период или нещо трябва да променя?

Избери си 1 ден от седмицата за прочистваш - само на вода, чай и кафе. Или като мен - на айряни. Аз го правя по време на лунните фази, но може да е и някой друг ден по избор - примерно всеки понеделник. И виж дали няма да се раздвижат килограмите

# 700
  • Мнения: 7 820


заемат по - малко място
то затова се мери с калипер гънката сланина, защото тя почти не тежи… само гадно си личи Mr. Green

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 07:32 от Herzen

# 701
  • Мнения: 2 732
Да, знам го това, че тежат повече мускулите. Преди задължително един ден в седмицата гладувах и имаше ефект, освен ще пробвам пак по този начин, иначе друго не остана. Grinning

# 702
  • Мнения: 10 031
Добро утро!
Раздвижила се е темата, чудех се къде сте вчера, и снощи не можах да публикувам.
Вчера:
Кардио на гладно, но с пулс около 130, не ХИИТ. Тренировката, (с един снажен юнак в Ютюб) пуснах в темата за домашните тренировки.
 към 10 вече бях гладна, но издържах до 11:30, за да го броя обяд.
Премерих си кръвната захар за първи път в домашни условия, и паднах- 5.5. Никога не е била толкова висока. Винаги е била 4.5 - 4.6 на лабораторни изследвания.
О- 3 варени яйца намазани с масло, 50гр. козе сирене, малко домат и краставица.
КЗ след храненето падна на 5.2.


В 14:30 пак гладна- 180гр тофу с домати и зехтин, и ми мина глада.
Прочетох снощи обаче в книгата на д-р Боз (Кетоконтинуум), че тофу при кето (за лечение) не може, та тази година това ми беше първото и последното тофу. С босилек, от Лидл, много е вкусно.

Книгата на д-р Боз е тази:
https://www.amazon.com/ketoCONTINUUM-Consistently-Keto-Diet-Life … Caps%2C195&sr=8-1

17:00 силова тренировка за рамо, бицепс и трицепс със свободни тежести, час и половина (и с почивките) изкарах.
Протеин пудра (с 2гр. вгх, няма проблем)
19:00 вечеря- 2 сочни вратни пържоли, домати и краставица със зехтин, задушени броколи с червена чушка.


Поръчах си кето лентички. Grinning
Тази д-р Боз ми направи деня вчера. Гледах видеа, чета книгата и съм много въодушевена.
Имах сериозни проблеми с червата, някои от вас може и да помнят. "Кетоконтинуума" ще е точно като за мен, а не само за хора с диабет и ИР.

Планът за днес- хранене след 15:00, тренировка краци, ден за напади, клекове, и тяги. Two Hearts
Кето, ден 3.

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 08:11 от Dez

# 703
  • Мнения: 7 820
Дез, в темата за ИР има книга за червото, на стр. 25, мнение 372
през тел не знам как да го цитирам

много добре ти изглежда кетот, днес и аз ще ям яйца
и се чудя за луната, ама има време до обяд...

Rimmona, на колко си зациклила?
според мен с 4ри тренировки седмично не е добра идея да не ядеш един ден

# 704
  • Мнения: 2 732
Зациклила съм на 65, при ръст 168, а преди бременността бях 62 и ми беше добре, но най-добре съм към 58кг. Ето към момента как е положението.

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 14:03 от Rimmona

Общи условия

Активация на акаунт