Указания за съхранение на кърма

  • 214 463
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64
здравейте и от мен, информацията наистина е много полезна хиляди благодарности на момичетата положили толкова усилия да ния сложат и ние наготовичко даяползваме Heart Eyes
Имам обаче следния въпрос трябва ли да варя кърмата стоялав хладилник и въобще колко време може дастои без да я варя, че някои хора ми казват да не я варя други да я варя и не знам вече месец дали не съм хранила детето си грешно че постоянно се храним само с кърма от хладилника не можахме да се научим да сучим и азсе цедя и давам наследващо хранене ама е престояла поне 3 часа в хладилника а понякога и 6 часа
Благодаря предварително  bouquet

# 16
  • Мнения: 96
Кърмата не се вари, само се затопля на водна баня.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 162
Не, не трябва да го правиш. В хладилника, най- отзад и най- горе (не на вратичката) може да стои до 8 дни (не дръж дълго вратата на хладилника отворен. Ако става въпрос за вече размразена кърма, а не прясна до 48 часа. Това с варенето се препоръчва при специални случаи- размразена кърма, която мирише на сапун; деца с определени здравословни проблеми и т.н. Прочети пак статията внимателно. Peace

А, Гримка го е казало точно и ясно.

# 18
  • Мнения: 64
Благодаря ви много и аз така разбрах от всичко прочетено ама една акушерка ме беше ошашкала че ако е стояла повече от 3 часа и трябвало да се вари дори и от хладилник а да не говорим ако е била на стайна температура и няма да ви кажа що кърма съм хвърлила заради това докато не ви открих и прочетох

# 19
  • Мнения: 23
Аз имам такъв въпрос - когато съм навън вече е доста хладно за да се кърмим по пейките, мога ли да нося кърма в термос? Има ли вероятност да се вкисне ако стои топла 4-5 часа?

# 20
  • Мнения: 146
Информацията е много полезна!
Благодарности на потрудилите се хора!
И аз имам едно въпросче-като размразявам кърмата мирише на сапун, може ли сега да я слагам на водна баня почти до завиране? Не се ли губят така хранителните свойства? Искаше се ми се със замразената кърма да правя пюретата и кашите, но бебка май не я харесва.
Благодаря!

# 21
  • Мнения: 64
и от мен още един въпрос може ли прясно изцеденакърм ада мирише на сапун

# 22
  • София
  • Мнения: 2 348
 HugБлагодаря! Аз имах хиляди въпроси за кърмата и съм питала в други теми, но най-добрият съвет беше да погледна тази тема. Благодаря на потрудилите се!

# 23
  • Мнения: 2 641
А може ли да съхраняваме кърмата във фризера в стерилни контейнерчета за урина (от тези които се продават в аптеките)?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 162
Да. Сестра ми така прави и няма проблем.

# 25
  • Мнения: 136
момичета, моля за мнение по следния казус:

замразявам кърма във фризера на хладилника, в отделно чекмедже,
в пластмасови контейнерчета и стъклени бурканчета.

тези дни обаче ни спряха тока за ок. 24 часа (дълга история)...

кърмата не се беше размразила, т.е. не беше станала течна,
имаше кристалчета по капачетата, но все пак спад в температурата е имало...

навсякъде изрично чета, че като се размрази веднъж, не бива да се замразява повторно?

според вас да я изхвърля ли?
момичета, моля за мнение по следния казус:

замразявам кърма във фризера на хладилника, в отделно чекмедже,
в пластмасови контейнерчета и стъклени бурканчета.

тези дни обаче ни спряха тока за ок. 24 часа (дълга история)...

кърмата не се беше размразила, т.е. не беше станала течна,
имаше кристалчета по капачетата, но все пак спад в температурата е имало...

навсякъде изрично чета, че като се размрази веднъж, не бива да се замразява повторно?

според вас да я изхвърля ли?
Maлко късно пиша отговор, но все пак. Размразена кърма до течно състояние или размразена част от обема на съда в който е поставена се изхвърля задължително.  Също така  кърма, която е стояла дълго време във фризера (повече от две три седмици) със сигурност няма същия вкис. Дори и цвета леко се променя. Плътността също.  Детето също го усеща. Знам го от личен опит. Кърма се съхранява след като се пастьоризита, но това разбира се не става у дома.     

# 26
  • Мнения: 1 792
момичета да ви попитам и аз нещо.тъй като ми остават някъде около 30мл кърма след ядене мога ли да я съхранявам в хладилника до следващото кърмене и после с второто изцеждане да ги събера на едно и тогава да замразя и съхраня за повечко време. newsm78

# 27
  • Мнения: 85
Поздравления и благодарности и от мен за информацията smile3501
mu6morok и аз правя така.Докато кърмя, от свободната гърда изтичат по 30-40мл, които оставям в хладилника до следващото кърмене.И след това ги замразявам.Мисля, че няма проблем.

# 28
  • Мнения: 319
Момичета ще се радвам ако някоя от вас ми даде бърз отговор  bouquet
Прочетох инструкциите за съхранени на кърма,но все пак да питам Wink

Имам намерение утре вечер да излизам,но се чудя след като се изцедя как да съхраня кърмата?Става ли направо на помпата (на Авент) да се завие един биберон и така да се нахрани детето?В хладилника ли да я сложа или в стаята да я държа?Става въпрос за 3-4 часа престой (толкова идържа гладен моя) Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 641
Последните изследвания сочат че прясно изцедена кърма може да се съхранява до 8 часа на стайна Т преди да де се даде на бебчо. Можеш да завиеш биберон. Е, не точно на помпата Simple Smile но на контейнера.

Успех и дано се нахрани бебко безаварийно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт