Януарче в коремчето расте - мама все се тревожи дали е добре (Тема 2/ 2024г.)

  • 24 575
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 359
При мен пък по-зле, спи ми се, уморено ми е, но няма спане. Не мога и не мога да спя денем. Лягам, въртя се, стискам очи...не. Никога не съм можела впрочем. Аз пък ви завиждам, че спите и аз искам.

# 61
  • Мнения: 173
Привет на всички,

На 04.07 ми предстои първата фетална. В момента съм 11 ГС. Сутрин се чувствам супер, но от обяд до вечерта коремът ми се подува супер много и се чувствам като глътнала балон. Липсата на какъвто и да е апетит е все още на лице.. насилвам се да ям редовно и да пия вода, въпреки че и това ми е трудно. Гаденето поне намаля, само сутрин по малко е вече. Нямам търпение да си върна апетита вече! 😅

# 62
  • Мнения: 359
Привет на всички,

На 04.07 ми предстои първата фетална. В момента съм 11 ГС. Сутрин се чувствам супер, но от обяд до вечерта коремът ми се подува супер много и се чувствам като глътнала балон. Липсата на какъвто и да е апетит е все още на лице.. насилвам се да ям редовно и да пия вода, въпреки че и това ми е трудно. Гаденето поне намаля, само сутрин по малко е вече. Нямам търпение да си върна апетита вече! 😅
И моята фетална е на 4 юли. И аз съм в 11 седмица сега. Всички симптоми като твоите имам, с изключение на апетита, имам си го същия, както преди бременността. Наддала съм цели 4 кг. С предната бременност качих 18 кг, мисля си, че сега ще са повече. Но живи и здрави да сме само, след раждането и кърменето започвам отново с диетите.

# 63
  • София
  • Мнения: 480
Не е от това дали спиш вечер или не, тази умора си я има. Поне до 10-11 седмица и може да започне да намалява. И пак зависи от организма ти.
Аз съм в 11 г.с.
Също като теб събуждах се и след час вече ми се спеше отново, даже нямаше обяд, примерно 10ч. сутринта.
Дано си права и да отмине скоро, много е неприятно. Аз съм много деен човек и се чувствам като безсилна вече.

# 64
  • Мнения: 106
Мами, включвам се с проблем. От 2 дни съм с някакъв обрив на корема и в областта на гърдите. Понякога ме сърби, но не винаги. Пъпчиците са доста червени и на корема особено са нагъсто. Не знам от какво може да е. Имаме си папагал вкъщи, но не от вчера и от днес, едва ли той е причината. Не знам дали да се мажа с нещо или да отида на дерматолог. Някоя има ли подобен случай?

# 65
  • Мнения: 125
Мами, включвам се с проблем. От 2 дни съм с някакъв обрив на корема и в областта на гърдите. Понякога ме сърби, но не винаги. Пъпчиците са доста червени и на корема особено са нагъсто. Не знам от какво може да е. Имаме си папагал вкъщи, но не от вчера и от днес, едва ли той е причината. Не знам дали да се мажа с нещо или да отида на дерматолог. Някоя има ли подобен случай?
Направи снимка на пъпките, но за твое успокоение посети първо личния лекар.
Може да е алергия от нещо, бременните жени сме по склонни на алергии от личен опит го казвам🤗 не се притеснявай 🍀🤗

# 66
  • Мнения: 5 037
Хайде добрах се до новата тема. Вече съм 8+6гс. Някой спомня ли си колко е бил пулса на плода в този период? АГ ми каза, че е леко гранично висок и ми каза да изследвам три вируса..

# 67
  • Мнения: 478
Yan25, сега си видях снимката от прегледа в 8+6 г.с. точно и е 174 удара/мин. В следващите седмици 10 и 11 е бил 164. Нищо не са ми споменавали за вируси.

# 68
  • Мнения: 5 037
При мен беше 178 , АГ каза, че до 180 е добре, но да не губим време и да видим вирусите, защото те можело да покачват пулса... Дано всичко е наред. Аз по принцип също много вдигам пулса на прегледите и може да се отразява..

# 69
  • Мнения: 478
Да, мисля, че и твоят пулс влияе. Най-вероятно иска изследване за Цитомегаловирус, Ебщайн-Бар и Херпесните. Не се шашкай, дори и да са в активна форма, има лечение по време на бременност.

# 70
  • Мнения: 4 267
А ниското кръвно при майката отразява ли се на пулса на бебето?
Смисъл може ли за това да му е по-нисък?

# 71
  • Мнения: 84
Yan25, сега си видях снимката от прегледа в 8+6 г.с. точно и е 174 удара/мин. В следващите седмици 10 и 11 е бил 164. Нищо не са ми споменавали за вируси.
Извинете ме за глупавия въпрос, ама къде пише на ехографската снимка колко е пулса? Моята докторка нищо не ми е казвала за него. Така изглежда снимката

# 72
  • Мнения: 40
Yan25, сега си видях снимката от прегледа в 8+6 г.с. точно и е 174 удара/мин. В следващите седмици 10 и 11 е бил 164. Нищо не са ми споменавали за вируси.
Извинете ме за глупавия въпрос, ама къде пише на ехографската снимка колко е пулса? Моята докторка нищо не ми е казвала за него. Така изглежда снимката
Аз поне не виждам да пише. Попринцип си избират участък докторите и измерват честотата, би трябвало да е казал доктора какъв е пулса, ако не явно е видял че е добре и не е споменал нищо.
Аз мога да кажа в 9г.с+6 дни как е бил 169 удара в минута.

# 73
  • Мнения: 84
Yan25, сега си видях снимката от прегледа в 8+6 г.с. точно и е 174 удара/мин. В следващите седмици 10 и 11 е бил 164. Нищо не са ми споменавали за вируси.
Извинете ме за глупавия въпрос, ама къде пише на ехографската снимка колко е пулса? Моята докторка нищо не ми е казвала за него. Така изглежда снимката
Аз поне не виждам да пише. Попринцип си избират участък докторите и измерват честотата, би трябвало да е казал доктора какъв е пулса, ако не явно е видял че е добре и не е споменал нищо.
Благодаря много !  ❤️

# 74
  • Мнения: 478
При мен пише пулс на такава снимка, горе в дясно. Най-вероятно зависи от апарата. Мен ме гледат на Voluson.

Последна редакция: нд, 25 юни 2023, 16:38 от upincloudnine

Общи условия

Активация на акаунт