Януарче в коремчето расте - мама все се тревожи дали е добре (Тема 2/ 2024г.)

  • 25 648
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 174
Днес излезнаха резултатите от пренаталния ни тест - отрицателни, всичко е наред! На последния преглед доктора ни каза, че е почти сигурен, че е момче пък сега на теста излезна момиче. Доколкото знам няма начин теста да греши, нали така? 😂

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Каквото е на теста, такова е.
На мен и двамата ми доктори познаха пола, който излезе на теста.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Здравейте, мина и моята фетална при д-р Стоилов, всичко е наред с бебчето, при мен излезна риск от прееклампсия, изписа ми аспирин 150 мг да го пия до 36 г.с..Случайно някой да има опит?
На 20 г.с. записах втори преглед при него.
Не мога да кажа, че не съм доволна от него, защото с бебето всичко е наред и не го мисля, но който очаква разтягане на локуми и обяснения - няма да го получи от него. Ако моята АГ не държеше на него, най-вероятно щях да пробвам за другите фетални д-р Борислав Иванов. Надявах се също така да разбера за пола (въпреки, че знам по други методи, че ще е момиче Grinning ), но той така и не спомена.

Официално съм с термин 03.01 - по мои сметки беше 04.01 Grinning , миналия път родих 6 дена по рано, и се чудя сега дали и да не се запиша в декемврийската група, но те там толкова теми вече иимат Astonished Grin

На 26.06 съм на преглед при моята АГ и ще видим как вървят нещата с хематома и дали се е резорбирал, всеки говори за изследване на прогедтерон, моята изобщо не спомена, а аз приемам утрогестан 300 по 2 на ден, вагинално.

Относно прекъсването на болничния е , че ако си с осигуровки на минимална работна заплата, както съм аз, няма никакво значение дали ще прекъсваш болничния. Обаче, ако се осигуряваш на по хубави пари, със сигурност не прекъсвай, защото майчинстовото ще ти намалее.

Благодарим за новата тема 🍀

Здравей, аз съм от Пловдив и съм на фетална на 23.06 при Борис Стоилов - той е със специално образование. Установена е бременността от д-р Матеева, не знам дали ще ме вземе на ЖК или ще търся друг лекар.
Здравейте, мамчета - бъдещи и настоящи! Relaxed

Най-накрая и аз се включвам при вас! С ПМР 04.04 съм, след 3 прегледа при АГ, но така и нямам дори и ориентировъчен термин. По приложения и сайтове е около началото към средата на януари и затова ви чета с огромен интерес и трепет, виждайки, че и други бъдещи мами изпитват същото като мен в момента Sweat Smile

Вчера бях на третия си преглед при АГ и малкото човече в мен расте, чухме с таткото пулса (за втори път), помаха ни с ръчичка и ни разтопи сърцата! При прегледа се установи, че съм 11г.с., а по мои сметки трябваше да съм 10г.с.+4д, но така и не съм по сметките много аз. Важното е, че за момента всичко е наред!
Имах плашещо зацапване около 6 г.с., но гледах да почивам повече в този период и след това не съм имала повече.

Ох.. толкова време ви следя, но работя, а като се прибера съм толкова уморена, че имам сили само да се съблека и легна. Моичкият страшно много ми помага и съм му благодарна адски много, нищо че си го изкарвам на него през повечето време Joy
Чувствам ви като близки и искам да споделя всичко в един пост, но ще стане прекалено дълъг.

Та.. сега съм на етап пренатален тест и за момента съм се спряла на Вижън тотал (голяма съм бъзла). Мисля и за ФМ и в този ред на мисли - има ли други мами от Пловдив и ако да - при кого се следите и при кого мислите да правите ФМ? Аз се колебая между д-р Красимира Чалова и д-р Борис Стоилов (и двамата в АГ Селена).
Здравейте и аз да се похваля днес бях на фетална морфология при д-р Борис Стоилов, като не се познаваме дори да сме се засякли не е имало как да разберем коя коя е 🙈.
Аз леко се притесних в началото, защото доктора не е от най-разговорливите. Хареса ми че всичко се случва на място там и буквално резултатите излизат веднага. При мен всичко е наред, излязоха много ниски рискове за аномалии. Да се надяваме, че и напред ще бъде така.
При тях се прави тест, който се казва Panorama, а аз също се колебаех за Nifty pro. Според доктора няма нужда от такъв тест, защото няма индикация, за да го правя, но на своя глава се чудя дали да пусна.
Може ли да обясните повече за болничния, защо не е добре да се спира. И от други места чух, че започне ли се, най-добре е до края да се ползва или няма такова нещо.


През първата бременност имах едно петънце, беше безобиден лишей (поне така ми каза моят АГ) наблюдавах го, но не растеше, като родих мина.
Иначе за алергии наистина е така както каза, момичето по долу.
На този Великден се обринах от яйца и беше голяма чуденка защо да и как, при положение, че никога не съм имала алергии, а просто бях бременна, но все още не го знаех. Smile


Мами, включвам се с проблем. От 2 дни съм с някакъв обрив на корема и в областта на гърдите. Понякога ме сърби, но не винаги. Пъпчиците са доста червени и на корема особено са нагъсто. Не знам от какво може да е. Имаме си папагал вкъщи, но не от вчера и от днес, едва ли той е причината. Не знам дали да се мажа с нещо или да отида на дерматолог. Някоя има ли подобен случай?

Последна редакция: нд, 25 юни 2023, 15:48 от Anastasiq16

# 78
  • Мнения: 174
Ако си бил в болничен и се върнеш на работа за 2-3 месеца примерно, а след това отново излезеш в болничен защо да ти се намалява майчинството?

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Ако те осигуряват на мин работна заплата няма никакво значение, обаче ако те осигуряват на по хубави пари има значение, защото. Майчинството се формира на базата на предишен твой доход. И демек ще се гледат и месеци,в които си била в болничен (които са с по ниска стойност) това е в случай, че болничния бъде прекъснат. Ако си в болничен без прекъсване до раждането ще ти гледат осигуровките по работна заплата. Не знам дали обясних нормално. Ако има някой, който може да обясни по хубаво 😊
Ако си бил в болничен и се върнеш на работа за 2-3 месеца примерно, а след това отново излезеш в болничен защо да ти се намалява майчинството?

# 80
  • Мнения: 478
Момичета, докато сме още на тема болнични - имам около 20 дни ПГО. Трябва ли да пусна първо тях и после да взема болничен? Каква е процедурата?

# 81
  • Мнения: 4 302
Не е задължително да си пускаш отпуската. Защо да си я хабиш?

# 82
  • Мнения: 1 278
Да, ти можеш да си използваш отпуската след като ти свърши майчинството.  Тя не изгаря, просто се прехвърля за следващата година.

# 83
  • Мнения: 937
Отпуската си се трупа и ще ти свърши добра работа след майчинството, не си я гърми сега.

# 84
  • София
  • Мнения: 493
Момичета, докато сме още на тема болнични - имам около 20 дни ПГО. Трябва ли да пусна първо тях и после да взема болничен? Каква е процедурата?
Пази я ☺️ Като приключи майчинството ще те накарат да си вземеш натрупаната отпуска ( трупа се и през годините на майчинството) и така ще бъдеш с бебо повече време ☺️

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Ако те осигуряват на мин работна заплата няма никакво значение, обаче ако те осигуряват на по хубави пари има значение, защото. Майчинството се формира на базата на предишен твой доход. И демек ще се гледат и месеци,в които си била в болничен (които са с по ниска стойност) това е в случай, че болничния бъде прекъснат. Ако си в болничен без прекъсване до раждането ще ти гледат осигуровките по работна заплата. Не знам дали обясних нормално. Ако има някой, който може да обясни по хубаво 😊
Ако си бил в болничен и се върнеш на работа за 2-3 месеца примерно, а след това отново излезеш в болничен защо да ти се намалява майчинството?
това не е баш така... Болничният се изчислява за 18мес осигурителния доход назад, ако няма прекъсване дневната сума стои същата. Ако има прекъсване се преизчислява отново пак за 18мес назад, но вече в тях влизат и месеците, които си била в болничен и сумата ти пада, от там пада и сумата за майчинството. Единствено няма разлика ако се осигуряваш на минимума.

# 86
  • Мнения: 598
Аз си изкарах това майчинство на минималното, като братята роми Grinning и ми дойде много добре последното увеличение за втората година, а сега с новия бюджет евентуално ще увеличат с още малко минимума.

# 87
  • Мнения: 165
Това с отпуската си е леко специфично, според фирмата...при мен например не ми дават да прехвърлям повече от 10дни останала стара отпуска на текущата година /като май си е по закон, освен ако не си държавно/ и гледат отпуската да се чисти, за да не се плаща после при напускане. При бременност може и да е друго, защото все ще си я използваш някога....

# 88
  • София
  • Мнения: 493
Това с отпуската си е леко специфично, според фирмата...при мен например не ми дават да прехвърлям повече от 10дни останала стара отпуска на текущата година /като май си е по закон, освен ако не си държавно/ и гледат отпуската да се чисти, за да не се плаща после при напускане. При бременност може и да е друго, защото все ще си я използваш някога....
Да, при бременност и майчинство няма как да те задължат и няма как да ги загубиш дните отпуск. Трупат се и преди да се върнеш на работа искат да се изчистят.

# 89
  • Мнения: 205
Здравейте момичета,аз от както съм бременна до сега се чувствах добре,с някой малки изключения,но днес цял ден ми е зле. Вие как се справяте с жегата,мен много ме мъчи? Аз вече казах на шефа,че съм бременна и ако и тия дни се чувствам зле мисля да изляза в болнични до края .

Общи условия

Активация на акаунт