КАШКАВАЛКИ

  • 29 946
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 910
В събота ще ги пробвам!
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 16
  • Мнения: 92
Много се радвам, че са ви харесали!
Sweet girl: не се отказвай да ги направиш - ще видиш колко е лесно и просто, а резултатът - вкусен! Heart Eyes
Може би ще пробвам защото наистина много ми се ядат.Ще пиша дали са ми харесали , но едвали ще се справя.Пак ще тичам до магазина да си копувам готови кашкавалки.И все пак надеждата умира последна. Peace

# 17
  • Мнения: 4 053
кашкавалките много важат,
много са вкусни,а с айрян как влизат Crazy
благодаря за рецептата  bouquet

# 18
  • Мнения: 422
И аз ги правих, но в бързината пропуснах да сложа маргарина и чак когато ги навъртях в тавата се сетих, но ги изпекох и се получиха страхотни.Направих и по точната рецепта с маргарина, но тези без на нас повече ни харесаха.

# 19
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Веднага си записвам рецептичката!

# 20
  • Мнения: 22 867
250 гр кашкавал-настърган
250 гр сирене- настъргано
250 гр маргарин/мас
1 ч.ч. кисело мляко
1бакпулвер
1 ч.л. сода за хляб
около 3 ч.ч. брашно
1 яйце - за намазване
Содата и бакпулвера са загасяват в киселото мляко. Всички продукти се смесват.Оформя се меко тесто - да не лепне на пръстите. Слагаме го в хладилника за 20 мин. След това го нарязваме на 6-7 топки, всяка от които разточваме на кръг с дебелина 1 см и се нарязва като за кифлички. Навиват се на кифлички, мажат се с разбито яйце и се наръсват с каквото имате - ким, мак, сусам.... Пекат се на 180-200 гр около 10-15 мин.
Много са вкусни!!! Heart Eyes

Не ми е ясно защо трябва да стои тестото в хладилник? newsm78 Момичета, всички ли го държахте 20 мин. там?

# 21
  • Мнения: 5 299
Ох, много ми се хапват кашкавалки Cry Последният ми опит беше с милинки, и бяха абсолютен провал Rolling Eyes Нещо сбърках в печенето.
Непременно ще пробвам тази рецепта тези дни. Grinning

# 22
  • Мнения: 243
ЗАЩОТО ИМА МАРГАРИН И ТОЙ ПРАВИ ТЕСТОТО МЕКО ПРИ СТОЕНЕТО НА СТАЙНА ТЕМПЕРАТУРА. ОФОРМАШ СИ ТОПЧЕТАТА, СЛАГАШ ГИ В ХЛАДИЛНИКА И ГИ ВАДИШ ЕДНО ПО ЕДНО.  Naughty

# 23
  • Мнения: 22 867
ЗАЩОТО ИМА МАРГАРИН И ТОЙ ПРАВИ ТЕСТОТО МЕКО ПРИ СТОЕНЕТО НА СТАЙНА ТЕМПЕРАТУРА. ОФОРМАШ СИ ТОПЧЕТАТА, СЛАГАШ ГИ В ХЛАДИЛНИКА И ГИ ВАДИШ ЕДНО ПО ЕДНО.  Naughty

Благодаря за пояснението!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 640
Направих ги най-сетне,чудни са на вкус,топят се,но да си кажа,че не сложих 250,а само 100 грама масло.Не купувам изобщо маргарин , след като прочетох "Черен списък на хран.продукти...".Мерси за рецептата.Лесно и бързо става!

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 01:19 от Къпинче

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Правих ги преди две седмици, наистина са много хубави!
 labrex , аз ги направих с масло заради детето, но в хладилника не държах тестото умишлено.Много по-лесно ми е да го точа когато е меко, отколкото изстудено.

# 26
  • под тепетата
  • Мнения: 9 313
И моите станаха много вкусни.Децата ги ометоха на момента.Другия път направо две дози  Mr. Green !

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направих ги и аз снощи - за първи път в живота си и месих, и точих - заслужаваше си. Супер са!  Hug
Снимка слагам само на това, което остана  Embarassed

# 28
  • Мнения: 3 447
Почти всеки ден ги правя, детето ги омита за нула време  Simple Smile Благодаря   bouquet

# 29
  • Мнения: 422
Ето и моите кашкавалки, без каквато и  да е мазнина/поради разсеянота на готвачаSimple Smile/, както съм написала по напред в темата:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=22507&AlbumId=72748

Общи условия

Активация на акаунт