Промяна в поведението към съпруга, от майчини грижи към просто жена.Как?!?

  • 2 426
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Най-добрият подход е да не влизаш в театрална роля, да не поставяш съпруга си в ролята на зрител и да не му правиш шоу. Като имате домакинска работа и ти тежи, поговори с него да си я разпределите. Ако ти се прави любов, поискай си. Няма такива неща роля на майка, роля на любовница и да се налагаш с тях независимо от това какво всъщност иска да прави съпругът ти, няма как да те обича така естествено. Ами обърни му малко внимание, какво иска, детето ти какво иска и така се постига семейното щастие. Кажи все пак как правите нещата у вас, че много теоретично стана.

# 16
  • Мнения: 479
Здравейте ,благодаря за мненията.  Детето на 5г. , и двамата работим нормален работен ден, аз се грижа за детето на 90% , за домакинство и всичко около него също. Той се занимава с ремонтни дейности,често все оше правим подобрения по къщата. На мен ми липсва повече романтиката и показването на любовта ако мога така да се изразя ,той казва че на него всичко си му е ок. Няма оплаквания.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 601
"не знам" и "не мога" са най-добрите приятели на жената.
Това много "по Кобилкински"...Joy
Юнг би казал, че това е  проявление на енергията на "момичето" един от четирите женски архетипи - любовницата, момичето, кралицата, майката. Според него те трябва да са в баланс в жената, но това всъщност е много рядко. На авторката мога да препоръчам " Изворът на женската сила" на Лариса Ренар, която базирайки се на архетиповете на Юнг, се опитва да даде някои отговори.

# 18
  • Мнения: 8 016
едното са ежедневни битовизми, които е добре да се споделят, другото с ремонтните дейности си е съвсем друго, ако той е решил да пести от майстори си е негова работа, това не отменя помощта в рутинните дейности..
сами някои жени се превръщат в слугини, после ама що нямало романтика..
много ясно, че за него всичко е наред като не изискваш никакви отговорности..

# 19
  • Мнения: 1 257
Уточни за какво точно става въпрос, защото ако имаш предвид "само" пазаруване, готвене, чистене, пране, гладене и подобни - това си е живо слугинстване. Майчинството е едно ниво по-нагоре - да му избираш и купуваш дрехи и обувки, да му записваш час за подстригване, да го водиш за ръчичка на лекар или по институции, да плащаш изцяло всички сметки (макар и с негови пари), защото той "не знае как", да го ръчкаш и подсещаш за всичко - рождени дни на неговите родители, поети ангажименти, годишнини и подобни Smile
И още - какво точно ти липсва? Комплименти и възхищение? Прегръдки и близост на ежедневна база? Секс и близост в спалнята? Романтични жестове? И това, което ти липсва - имало ли го е преди детето, и после да е намаляло и изчезнало, или никога не го е имало? Много е обща темата, а дяволът е в детайлите.

# 20
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
А той беше ли романтичен преди да се ожените? А ти правиш ли романтични жестове или само чакаш от него да се прибере с букет? Донякъде може да си култивираш романтиката, но ако на мъжа не му харесва да прави такива неща няма да се научи. Зависи.

# 21
  • Мнения: 6 791
Кое му е ок, че като седне на масата има храна, че като отвори хладилника е зареден, като посегне за дрехи в гардероба има чисти, че детето е водено/взимано от градина, при нужда водено на лекар, на пазар, други ангажименти?
Хубаво е да направиш едно разпределение кои неща да върши той. Примерно ще напазаруваш, ще вземеш детето от градина, ще заведеш детето еди къде си. Искам в сряда да отидем двамата на ресторант/кино/рааходка, орханизирай го. Говорете, кажи какво не ти харесва, че не ти харесва и факта, че той е ок с ежедневие и модел на поведение, което теб не те удовлетворява. На мъжете ако конкретно не им кажеш нещо, чакай да се сетят.

# 22
  • Мнения: 479
Radeva точно това да.
АнаИва не чак до такива  крайности , какво да облече,да му избирам и аз всичко и тн не, но повечето от другите изброени неща да.
С годините сякаш ме приема за даденост, не смята че е необходимо да прави каквото и да било за да се чувствам аз добре , а аз се грижа ежедневно за неговия комфорт , което за мен не е ок,нещата трябва да са двустранни според мен и когато обичаш трябва да показваш по някакъв начин , а не ти си го знаеш и карай по нататък едно и също сиво ежедневие. Секса през повечето от времето е редовен ,понякога и доста често според обстоятелствата и там той нямал забележки.

# 23
  • Мнения: 6 781
Ами спри да правиш това, което не искаш и му делегирай дейности. Пример "днес не ми се готви, ти се погрижи за вечерята" и да прави каквото реши - да поръчва, да готви, сандвичи, каквото там, ама ти после не прави забележки, ами казваш "аууу супер, много вкусно". И така за всякакви неща.

# 24
  • Мнения: 3 841
Ами кажи му какво ти тежи, говорете

# 25
  • Мнения: 781
Прочетох уточненията по темата от авторката. Авторке, това не е нормално. Работите и двамата, но 90% гледате вие детето. Струва ми се, че значителна част от ангажиментите са на ваш гръб. На него му поднасяте на тепсия всичко, той го приема с удоволствие и толкова. До 10-та годинка на детето ще сте се побъркала, не се майтапя. Потъването в еднообразието е много опасно нещо. За всеки. Той наистина ви приема за даденост, както пишете. Обаче това ще се трупа във вас и в един момент ще избухне със страшна сила. Дано можете да му повлияете, защото семейните грижи никак не са за подценяване, професионалните също и ако не си измисляме ние самите различни удоволствия с които да се разнообразяваме и да си предизвикваме вълнения, по-специални моменти, усмивки.. е лошо. То е ясно, че това са допълнителни усилия, а повечето хора са уморени, не им се занимава, но той трябва да разбере, че точно лично вашите моменти ще запазят брака, не детето. Любовта не се спечелва еднократно, тя е като здравето, поддържа се ежедневно. Той явно си мисли: имам вече жена и дете, не е необходимо повече да се старая. Но не е така. На ваше място и аз не бих се чувствала добре. Вие нямате две деца, а едно дете и партньор, който не би следвало да ви разглежда само като обслужващ персонал за храна, секс, гледане на детето…. Истинската партньорска близост, като че ли, е изгубена в момента и с право това ви натъжава. Говорете с него, оттук се започва, първо вижте дали въобще осъзнава, че не ви дава достатъчно.

# 26
  • Мнения: 3 841
За съжаление повечето жени сами се вкарват в тази роля…

# 27
  • Great Britain
  • Мнения: 2 210
Radeva точно това да.
АнаИва не чак до такива  крайности , какво да облече,да му избирам и аз всичко и тн не, но повечето от другите изброени неща да.
С годините сякаш ме приема за даденост, не смята че е необходимо да прави каквото и да било за да се чувствам аз добре , а аз се грижа ежедневно за неговия комфорт , което за мен не е ок,нещата трябва да са двустранни според мен и когато обичаш трябва да показваш по някакъв начин , а не ти си го знаеш и карай по нататък едно и също сиво ежедневие. Секса през повечето от времето е редовен ,понякога и доста често според обстоятелствата и там той нямал забележки.
Покажи му как желаеш да разчупи сивото ежедневие. Варианти и начини много.

Общи условия

Активация на акаунт