Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 66

  • 15 000
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 32 525
Оф, мани, мани.
Вчера разбрах май. Аз наскоро почнах да ходя.
Много неща не съм дегустирала, даже им писах, много здраве и успехи, нещо такова + и дано да отворят нова, че да си продължа с дегустациите Joy
Поне остана Роукейк.
Е, до август има време. В петък имам работа навън и ще мина тогаз да пробвам парченце ново.

# 616
  • Мнения: 857
здравейте
Пак сте изписали света 😃
Аз днес задушени зеленчуци този път в тенджера от Азия микс. Много вкусно се получи. И понеже имах доста да пиша се занулих на обяд и в къщи си спретнат чуден омлет с кашкавал от 2 яйца .
Напоследък усещам особен глад за сладко обаче  .
Много интересна тази какаова паста, за какво я използвате?
Аз сякаш не съм виждала тук .

 Елора
Жалко за тази сладкарница, ама и твоята торта е страхотна .

Това масло от къде го купувате в България?
Тук няма да го търся направо от Варна ще си взема.
Нямах време и да разгледам добавките.  Тези дни страшно много работа.
Нямам време дори да пия кафе.
Шефовете взели и още 2 сгради да обслужваме и вече става напечено. Много работа много.
Аз още не съм правила фаст. Не пия много вода и незнам как на глад ще издържа 😃
Ше се върна да чета назад че много сте писали верно
Ето и обяда и вечерята


И обяда

# 617
  • Мнения: 32 525
Дара, има го в много сайтове. Не може и в Англия да го няма.
Хич не ми харесва храната ти.
Какво е това първото. Ок, някакви зеленчуци, а това бялото.
А второто омлета ок, зависи от колко яйца. Ама зеленчуците към омлета са обидно малко.
Яж повече зеленчуци и ще видиш как и глада ще ти изчезне.
И дъвчи бавно храната.
Може хром да си купиш.

# 618
  • Мнения: 324
А когато и холестеролът е висок яйца и млечни продукти включват ли се в менюто?

# 619
  • Мнения: 32 525
Разбира се.
Проблемът не е в яйцата, в месото.
Проблемът е какво точно месо ядеш и с какво го съчетаваш.
Доста тук са си яли яйцата и нямат вече драми с холестероли.
В първия пост има инфо за холестерола.

# 620
  • Мнения: 14 987
А когато и холестеролът е висок яйца и млечни продукти включват ли се в менюто?
Да, вече е отречена теорията за това, кое образува холестеролните плаки.
На мен за висок холестерол ми даде кардиоложката листовка за режим по старите методи. Без масло, сирене, яйца, кашкавал, колбаси, без свинско и без мазнина. Без сол и всякакви други. Някъде в старите теми го бях снимала. Е, изпълних всичко за месец , и после не само, че нямаше промяна в показателите на холестерола, ами инсулинът ми стан от 9, 9, 10,9, гликираният ми беше 6 😫.
Започнах си по нашия режим, доста яйца си ядях, намалих свинското, де, махнах животинските мазнини. И след половин година имах много голямо понижение на холестеролите.
Без лекарства, само с добавки и режим.
И салати, много зелени листа. Ако обичаш магданоз, по връзка поне на ден.
Зеленчуци.

# 621
  • Мнения: 28 000
Дара, на мен ми харесва храната ти, но не и количествата!😛

# 622
  • Мнения: 13 876
Дара, на мен ми харесва храната ти, но не и количествата!😛
Не е от мен значи, рекох си че на малкия екран на телефона ми изглежда малко тая храна Grinning

# 623
  • Мнения: 32 525
Дара, на мен ми харесва храната ти, но не и количествата!😛
Да де, то и аз това имах предвид Joy

# 624
  • Мнения: 28 000
И аз от телефона гледам, но две парченца домат и две парченца краставица...малко са.🙃
Аз днес вечерях малко след 17 ч- 4 бъркани яйца, сирене, майонеза, айрян със сол. Един-два часа преди това леко похапване след кафето с 40 грама бри и 18 грама бекон. Иначе приключих с храната в прозорец около 2-2,30 часа.😃

# 625
  • Мнения: 14 987
Тя свали 20 кила за 3 месеца, добре са си количествата, щом иска още да сваля. Жалко, че не може да си пуска често изследвания като нас.
Дара, ти имаше ли ИР, или само отслабваш с режима ?
Аз се налапах с телешко със зеленчуци, сборна група, каквото имах - патладжан, алабаш, моркови, корен магданоз, лук, домати. Ама беше безвкусно 😫.
Но пък  гладен човек претенции няма. Едва набутах всичко в мултикукъра и изчаках да стане.

# 626
  • Мнения: 28 000
Tайс, то и аз имам да свалям още доста, но това са страшно малко калории /като гледам количествата/. Аз много внимавам в дните, когато се храня, да си достигам белтъчините. Инцидентно или по време на фаст може да има изключения, разбира се. Но за ежедневно хранене не ми се струва добра идея. Казвам го с най-добри чувства.🙂

# 627
  • Мнения: 14 987
Като знам откога се опитвам да махна две кила, и не става и не става, та наистина съм си наумила да намаля порциите. Последна мярка.
Но пък така хубавичко съм свикнала на комфорта да ми е ситичко, че разчитам сега на мст , нали, уж, дано да действа и да ми забързва метаболизма. То ще се разбере за един месец.
Долче, ти правиш фастове, аз не смея .
Та вие с Нати и Елора ще препускате, аз ще ви дишам пепелЯ 🤣👍

# 628
  • Мнения: 32 525
Ех, колко пъти да пишем, че с ниски калории се почва дебелеене. Но това е най-малкия проблем, преди това метаболизма се забавя, болести идват и те така.
Че аз 30 кила за кратко време ги свалих с повече храна.

# 629
  • Мнения: X
Скъсвам се от фастове тази седмица, но ми идва в повече. Днес имахме гости и понеже ям в прозорец 14-15 часа при ОМАД не можах и да хапна подобаващо. Сега си ближа раните и като ви чета каквi вкусотии сте хапнали- примирам от глад. Grinning Но пък събирам идеи за утре. Simple Smile
Скрит текст:
Потресаващо е какви потребители има... https://www.bg-mamma.com/?topic=1566288.msg46663442#msg46663442

Общи условия

Активация на акаунт