Замърсяване на Черно море от взривяването на Нова Каховка

  • 11 239
  • 131
  •   1
Отговори
# 105
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Синът ми е на плаж в момента на Кабакум и казва, че водата нещо не е добре и лепне. Спасителя ги посъветвал като се приберат да се окъпят хубаво с вода.

# 106
  • Мнения: 896
Синът ми е на плаж в момента на Кабакум и казва, че водата нещо не е добре и лепне. Спасителя ги посъветвал като се приберат да се окъпят хубаво с вода.
Ама, че съвет. Ами това си е задължително дори в басейн да се е плацикал.

# 107
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 481
Синът ми е на плаж в момента на Кабакум и казва, че водата нещо не е добре и лепне.
Тя водата по принцип си лепне, като се намокриш и се е полепила навсякъде по теб Smile
За да лепне нещо в Кабакум  трябва или източникът да е съвсем близо, или да са количества много по-големи от един язовир.

# 108
  • Мнения: 41 547
Още преди десетилетия помня, че се е случвало някой кораб да си промие резервоарите и после целият плаж в мазутени топчета, че се изпоцапвахме. Та всичко може да е, ама да стане лепкава водата от един язовир е малко прекалено, с оглед на обемите на двата басейна.

# 109
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
И миналата година в Поморие по едно време в морето плуваха мазутни топчета. Видях и едни деца как опитаха да се замерят с тях. После имаше яко търкане с пясък и цветисти епитети, произнесени от родителите на висок тон.

# 110
  • Мнения: 48 052
Дали има или няма замърсяване, притеснителна е както винаги реакцията на държавата. Само глупости. Не показаха реално изследване, мярка някаква, да разяснят как се следи замърсяването, какви видове има, такива неща...

# 111
  • Мнения: 21 623
Вчера по БНТ в централните новини имаше точно за това,  една отговорна госпожа каза, че всеки ден се правят измервания, както  регулярни, така  и по сигнали и нямало нищо.

# 112
  • Мнения: 46 577
По медиите има информация от тези, които отговарят за изследванията. Казаха какво се изследва и колко често.

# 113
  • Мнения: 14 732
Точно в Поморие мазутени топчета имаше още в далечната 1993год.,когато за първи път го посетих.Следващите години отново имаше.Явно мястото е такова......или замърсяването е често.По-миналата година по това време нямаше,но мазута е едно от нещата,с които помня този град.Честно казано винаги съм влизала в морето там,освен ако няма червен флаг.И той е много типичен за този курорт+малката,плажна ивица.

# 114
  • Мнения: 2 905
Ние сме на море в момента. Водата е страхотна. Никога не съм я виждала толкова бистра и в такъв тропическозелен цвят.
Имам чувството, че съм в някой басейн, обработен с химикали 😀
Ако заслугата е на Каховка, то ни се е отразило добре 😄

# 115
  • Мнения: 1 192
Предполагам, че няма вълни, които да загребват пясъка.

# 116
  • Мнения: 2 905
Да, морето е гладко като тепсия. Може и от това да е. Каквото и да е, прекрасно е.

# 117
  • Мнения: 14 732
Искам и аз! Heart EyesДано си остане такова спокойно цяло лято.Изпържих се в София.Слушах тези дни в новините,че и в Румъния е чисто и всичко е наред.

# 118
  • София
  • Мнения: 703
Ще почиваме ли тази година на нашето си море? Колко е голямо това замърсяване. Нашите власти отчитат, че водите не са замърсени, ама дали е така?
https://www.bgonair.bg/a/36-sutreshen-blok/309987-dots-benatov-o … ata-v-cherno-more
Ще почиваме на нашето море, както всяка година.
Приятели ми изпратиха снимки на водата на Каваци, Царево, Черноморец - кристална и бистра.
Тази истерия е като миналогодишната с мините, които щяха да попречат на туристическия сезон и - едно голямо нищо.
Водата ни е чудна - слабосолена е и много по-приятна от беломорската.
Лично мнение.

# 119
  • Мнения: 597
Ще почиваме ли тази година на нашето си море? Колко е голямо това замърсяване. Нашите власти отчитат, че водите не са замърсени, ама дали е така?
https://www.bgonair.bg/a/36-sutreshen-blok/309987-dots-benatov-o … ata-v-cherno-more
Ще почиваме на нашето море, както всяка година.
Приятели ми изпратиха снимки на водата на Каваци, Царево, Черноморец - кристална и бистра.
Тази истерия е като миналогодишната с мините, които щяха да попречат на туристическия сезон и - едно голямо нищо.
Водата ни е чудна - слабосолена е и много по-приятна от беломорската.
Лично мнение.
  То това, че е кристална и бистра не значи че не е радиоактивна..

Общи условия

Активация на акаунт