Замърсяване на Черно море от взривяването на Нова Каховка

  • 11 243
  • 131
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 706
Добре де, защо не занесете вода за изследване? Или във всяка лаборатория са инструктирани да мълчат?
Изпратете я за изследване в Турция, Гърция или Сърбия (като най-близки).

# 91
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 585
Защо да си правят труд да изследват, нали всички вече знаели какво има в морето 🤣

# 92
  • Мнения: 48 068
Гледах сутринта един се пенеше и караше сутринта от телевизора. Журналист плахо го попита дали отлива на турсити не е поради високата цена и ниското качество на услугата, не, заради държавата било, че иска да намали работата на черно и много малко ги компенсирала за ковид. Еми мисля, че това ясно показа защо има отлив на туристи, дори нямаше нужда от повече коментари.
Водата се снима само визуално. Красива е, да.

# 93
  • Мнения: 18 739
заради държавата било, че иска да намали работата на черно
голям грях има тази държава, как така без черното да живеят и го казва в ефир ,открито  ,без срам.

# 94
  • Мнения: 2 916
Гледах сутринта един се пенеше и караше сутринта от телевизора. Журналист плахо го попита дали отлива на турсити не е поради високата цена и ниското качество на услугата, не, заради държавата било…
Аз мисля, че обслужването ни е най- големият проблем. По- голям и от мръсната вода и ротавирусите. Но ние сме си грубички по природа и това няма как да се промени.

# 95
  • Мнения: 41 661
Именно, аз отдавна не ходя на Черно море не заради водата, а заради обслужването, тълпата, строежите... Веднъж ни се наложи да отидем по работа до един наш морски курорт и си взехме хотел за два дни. Е, след първия зарязахме платената стая и си дойдохме - не му издържахме на морето.

# 96
  • Мнения: 1 318
Водата се снима само визуално. Красива е, да.
Аз такова снимане на водата не помня да е имало досега - статии, подканване да ходим на Черно море... Като се сетя за отвратителното обслужване, неоправдано високите цени и мизерията - мерси, не.

# 97
  • Мнения: 1 257
Обслужването е функция на всички най-уродливи явления в страната, които на морето са в апогея си, заради струпването на хора и възможността за бързи печалби. Мутри, рекет, корумпирани контролни органи, пране на пари, решаване на проблеми с физическо насилие - деветдесетте не са си тръгвали оттам, за съжаление. Говоря за Варна, Бургас и касовите курорти. В по-малките населени места е спокойно, но пак зависи кой какъв тип почивка търси.

# 98
  • Мнения: 9 706
Всяка година едни и същи лица реват, че няма туристи и има отлив. После като ни звънят за резервации и ни се карат "ама как така няма свободни стаи!?!?! По телевизията казаха, че няма живо пиле".
Пълно е... както винаги...

# 99
  • Мнения: 598
Всяка година едни и същи лица реват, че няма туристи и има отлив. После като ни звънят за резервации и ни се карат "ама как така няма свободни стаи!?!?! По телевизията казаха, че няма живо пиле".
Пълно е... както винаги...
Пълно? Да, ама с персонал от хотели, ресторанти, продавачи и пр.
Не и курортисти.

# 100
  • Мнения: 897
Пълно е... както винаги...
Е, щом е пълно съм принуден да се ориентирам към Гърция. Мислех тази година да съм на нашето море, но при тези обстоятелства...Innocent

# 101
  • Мнения: 46 591
На плажа е пълно, не знам по хотели ли са или апартаменти. Българска реч рядко чувам. Германци, рускоговорящи, поляци и испанци разпознах днес около нас. Нямам представа по техните медии какво пишат за водата, но всички се къпят. Ние също Simple Smile

# 102
  • Мнения: 1 202
Имам усещането, че с всяка година е все по-пълно, нз къде сънуват отлив.
Иначе по принцип ако има проблеми хората ще пропищят, но зависи какви са.

# 103
  • Мнения: 7 856
Вчера пищя един от ресторантьорите. Май причината е, че е много вероятно от догодина да им резнат намаления ДДС, което значи 10% по-малки печалби. Така че тепърва ще има голям рев.

# 104
  • Мнения: 1 318
Слушах го как се пени, че ги принуждавали да плащат заплатите изцяло по банка, ама видиш ли, било крайно неудобно, защото по курортите нямало банкомати. Е, аджеба, аз като турист, не съм ли прецакана като няма банкомат?! Или само служителите да жалим. Значи, останалите да си плащаме данъците чинно, ама за тях пак компромис. Ми не става.
Още помня как обикаляхме с децата да търсим банкомат в Златни пясъци в жегата, защото нямаше как да си платим сметката с карта и пред банкомата имаше чутовна опашка. Един човек се шегуваше, че ако не стигнат парите в машината, половината курорт ще се прибере гладен по стаите...
Искат да спестят пари от такси и комисиони, ама на гърба на туристите. После - идвайте. За какво?! Да ме гледат като дойна крава.

Общи условия

Активация на акаунт