СЕДМИ КЛАС - седмицата на резултатите - 26.06 - 02.07

  • 156 651
  • 1 838
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 393
Аз съм майка на момичета. Голямата беше в клас без квотен принцип в елитна гимназия 6 момчета и 22 момичета. Мога да кажа, че бях шокирана на първата род. среща, когато госпожата каза, че пълните отличници на класа са 4- ма и то момчета. Тези същите деца изкараха още на предварителните изпити в Му оценки над 5.80 така, че смятам че не може да делим децата на момчета и момичета. Всичко е въпрос на амбиция, учене и доказване.

# 1 696
  • Мнения: 510
.....
Аз се успокоявам с думите на моето дете - никой археолог няма да знае за какъв си се самоопределял, ще продължават да констатират "мъж", "жена" и това е.  
Мен пък това въобще не ме успокоява - какво ще си мислят археолозите след стотици години въобще не ме касае - искам аз, детето ми и поне неговите деца да живеят в нормален свят от нормални мъже и нормални жени с нормални семейства - да се обичат и да се грижат един за друг ... без да се надцакват кой кой е
Пушек от коминчето напълно споделям мнението относно физиологичното развитие при девойките и младежите и си нямаш представа какво облекчение вля в душата ми със споделения ти опит с твоето момче Heart Благодаря Kissing Heart

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 15:45 от ЗориБ

# 1 697
  • Мнения: 1 107
Последно да попитам за "бивните", че гледам, ще я затворят тая тема и ще си остана непопитала и неразбрала. Simple Smile

Нали правилно се ориентирах, че за верен отговор се дават четири точки, по две за "тегло" и две за "ръст"? Ако си написал "тегло" и "ръст" получаваш 4 точки, ако си написал само "тегло" - две, а ако си написал само "ръст" - пак две, нали така?

А колко са давали, ако си написал "тегло, ръст и бивни"?
Пак ли две и защо не три например?

Все пак си си упоменал отговорите, дето носят по две точки и могат да те санкционират с една точка, че не си забелязал големите букви във въпроса. Каква е логиката "тегло ръст и бивни" (преувеличен отговор) да се оценява сякаш си дал половин отговор?

Една майка беше споменла, че е така, за това питам. Благодаря Heart

# 1 698
  • Мнения: 1 138
Ох, не подхващай темата за “бивните”
Точно те са ни изяли двете точки до 90 по Бел.
Аз също не съм съгласна да отнемат две точки, а примерно 0.5 или най - много една.

# 1 699
  • София
  • Мнения: 3 573
Ако нещо се насажда усилено, това са фалшивите новини. Гледам че и темата не прави изключение.

# 1 700
  • Мнения: 31
Последно да попитам за "бивните", че гледам, ще я затворят тая тема и ще си остана непопитала и неразбрала. Simple Smile

Нали правилно се ориентирах, че за верен отговор се дават четири точки, по две за "тегло" и две за "ръст"? Ако си написал "тегло" и "ръст" получаваш 4 точки, ако си написал само "тегло" - две, а ако си написал само "ръст" - пак две, нали така?

А колко са давали, ако си написал "тегло, ръст и бивни"?
Пак ли две и защо не три например?

Все пак си си упоменал отговорите, дето носят по две точки и могат да те санкционират с една точка, че не си забелязал големите букви във въпроса. Каква е логиката "тегло ръст и бивни" (преувеличен отговор) да се оценява сякаш си дал половин отговор?

Една майка беше споменла, че е така, за това питам. Благодаря Heart

Здравейте, правилно сте разсъдили, че дават по 2 точки за всеки един от двата верни отговора.
Относно това, ако си написал и "бивните", мога да ви кажа инфо от проверяващ работите учител по БЕЛ, че винаги отнемали толкова точки при грешен отговор, колкото носи един верен. Т.е. тук са взели на всеки, посочил и бивните 2 точки, защото 2 точки е един верен отговор. АКо някой беше посочил още един грешен отговор, въпреки двата верни, щяха да му дадат 0 точки, защото два верни са 4 точки ,и  за двата грешни също по две точки се отнемат.
Дано ви обясних ясно.

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 16:13 от dasheva.t

# 1 701
  • Мнения: 296
Синът ми го пуснах на 6 съзнателно, за да не се натръшка пубертетно в сублимния момент 😁😁😁. Ако беше на следващата година, нямаше да му се получат нещата за МГто. Беше си дечко, слушаше и учеше...
Това съвсем сериозно. Промяната беше метаморфозна следващата година...
Щерката вече я тресе хормона (5 клас), до 7 ще е свикнала до стойности да не се впечетлява от което 🤣
Писала си, че това е съвсем сериозно. Ама, абсолютно честно - точно, заради този аргумент, ти спести на детето си една година безгрижно детство??? За да не му е пика на пубертета по време на матурите?
Интересно ми е, не се заяждам в никакъв случай!

# 1 702
  • Мнения: 6 850
Жените сме си виновни - тия мъже ги дундуркаме от малки, та цял живот. Влизат с по-нисък бал в елитна гимназия, с по-нисък бал в квотните специалности в университета, после получават по-високи заплати...

....и мъжете накрая стават по-добрите професионалисти в почти всяка област 😉

А защо става такава? Защото са по-умни генетично или защото социално още са с привилегии?

# 1 703
  • Мнения: 445
Здравейте! Имам следното питане относно близнаци. Ако едината девойка я приемат в желаното училище, а другата не, дали има възможност приетата да дръпне сестра си? Ако може, кога трябва да я заоишем неприетата? Тя може ли да си участва на всички класирания или трябва да я запишем заедно със сестра й,?
Пипи, може да я запишеш най-късно до 8.09, тоест до 4 класиране включително.
Може да си ползвате близнашкото предимство и още на първо класиране. Втората просто освобождава едно място за друго дете. Ние така ще правим. Ще ползваме по-високия бал на едната, би трябвало да е вътре още на първо класиране и направо записваме и двете. За втората, като не подадем заявление за участие във второ класиране, мястото й ще бъде заето от следващият чакащ. Понеже и тя е с висок бал, ще зарадваме някое дете. Simple Smile
Ако искат различни неща, може да си чакате класирането на втората и ако не стане, пак да я запишете при първата. Близнаците са надпланов прием.
Хипотетично... Какво става ако не се запишеш след 7 клас никъде и пропуснеш годината? На следващата можеш ли да кандидатстваш пак? Със същите оценки от НВО или няма да важат? Има ли изобщо такива варианти приложими?
До 16 години детето е задължително да учи. Не може да не се запише никъде, защото мисля ще го търсят от социалните.
Ще го разпределят служебно. Следят незаписаните и мисля, че се обаждат по телефона или поне така съм чувала.
Много благодаря за изчерпателния отговор!

# 1 704
  • Мнения: 1 107
Здравейте, правилно сте разсъдили, че дават по 2 точки за всеки един от двата верни отговора.
Относно това, ако си написал и "бивните", мога да ви кажа инфо от проверяващ работите учител по БЕЛ, че винаги отнемали толкова точки при грешен отговор, колкото носи един верен. Т.е. тук са взели на всеки, посочил и бивните 2 точки, защото 2 точки е един верен отговор. АКо някой беше посочил още един грешен отговор, въпреки двата верни, щяха да му дадат 0 точки, защото два верни са 4 точки ,и  за двата грешни също по две точки се отнемат.
Дано ви обясних ясно.

Напълно ясно, благодаря.

Но, моля, МОН да си преразгледа изискванията, защото това е безумно. Излиза ли, че ние сме с нула точки от въпроса, защото сме посочили "тегло, ръст и бивни насочени надолу"? Все пак това са доста грешни обстоятелства, не е само просто "бивни" Simple Smile

Не е честно, да си знае МОН Simple Smile

# 1 705
  • Мнения: 393
Жените сме си виновни - тия мъже ги дундуркаме от малки, та цял живот. Влизат с по-нисък бал в елитна гимназия, с по-нисък бал в квотните специалности в университета, после получават по-високи заплати...

....и мъжете накрая стават по-добрите професионалисти в почти всяка област 😉

А защо става такава? Защото са по-умни генетично или защото социално още са с привилегии?
.                                                              Естествено, социално са по-привелигеровани са мъжете от жените.

# 1 706
  • Мнения: 1 175
Мъжете статистически са по-агресивни вкл. и професионално от жените, както и нямат толкова спънки в кариерата, раждания, болни деца вкъщи, по-малко ангажираност имат вкъщи. За по-умни - нямам наблюдения че зависи от пола. Но всичко зависи от приоритетите, аз не бих избрала кариерата да е на първо място, както и много други жени. В България (според мен заради соц-а), в сравнение с други страни, няма силни преференции към мъжете, спрямо жените.

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 16:53 от peppia

# 1 707
  • Мнения: 912
В контекста на някои изказвания се зачудих защо се казва "кокошкарник" (а не "петлярник" например) и защо се казва "змиярник" или пък "гнездо на оси"...

# 1 708
  • Мнения: 23 306
В контекста на някои изказвания се зачудих защо се казва "кокошкарник" (а не "петлярник" например) и защо се казва "змиярник" или пък "гнездо на оси"...
Защото жените използвали 20000 думи ежедневно, а мъжете само 7000.Това четох наскоро.😀 Явно създаваме шум и обичаме емоции, често се стига до негативни трели, катосе видя и в тази тема.😂
За мъжете е “коч къмпани”🫢

# 1 709
  • Мнения: 31
Здравейте, правилно сте разсъдили, че дават по 2 точки за всеки един от двата верни отговора.
Относно това, ако си написал и "бивните", мога да ви кажа инфо от проверяващ работите учител по БЕЛ, че винаги отнемали толкова точки при грешен отговор, колкото носи един верен. Т.е. тук са взели на всеки, посочил и бивните 2 точки, защото 2 точки е един верен отговор. АКо някой беше посочил още един грешен отговор, въпреки двата верни, щяха да му дадат 0 точки, защото два верни са 4 точки ,и  за двата грешни също по две точки се отнемат.
Дано ви обясних ясно.

Напълно ясно, благодаря.

Но, моля, МОН да си преразгледа изискванията, защото това е безумно. Излиза ли, че ние сме с нула точки от въпроса, защото сме посочили "тегло, ръст и бивни насочени надолу"? Все пак това са доста грешни обстоятелства, не е само просто "бивни" Simple Smile

Не е честно, да си знае МОН Simple Smile

Би трябвало да сте с 2 точки тогава, а не с 0, защото: за тегло и ръст по 2т. прави общо четири точки, после ви махат -2 точки само заради "бивните насочени надолу=, и в крайна сметка си оставате с 2 точки на този въпрос.
А този принцип важал за всички видове въпроси със свободен отговор. Например, на един пробен изпит моето дете написа две произведения, оказа се че само едното е вярното и съответно имаше 0 точки, заради това че има един верен, но и един грешен отговор /една грешка анулира един верен отговор.

Общи условия

Активация на акаунт