Кое би Ви направило най-лошо впечатление в чуждия дом?

  • 13 793
  • 331
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 445
Лошо впечатление ми прави плочки/ гранитогрес в спалня. Помещението изглежда студено, липсва всякакъв уют.
Освен това не можах да разбера склонността на хората към лилави стени, както и такива в светло зелено/резедаво. А и прасковено, разбира се.

# 316
  • Great Britain
  • Мнения: 2 210
И тази тема стана манджа с грозде.

# 317
  • София
  • Мнения: 10 419
Да се върнем към кошчето в тоалетната, а?

Мръсотията прави лошо впечатление, другото е вкус и възможности. То и аз много държа да има басейн във всеки дом, ама да го изисквам и очаквам в панелен двустаен в Люлин 6 не става по обективни причини.

# 318
  • Мнения: 2 380

Освен това не можах да разбера склонността на хората към лилави стени, както и такива в светло зелено/резедаво. А и прасковено, разбира се.
Защо прасковеното се разбира?

# 319
  • София
  • Мнения: 44 283
Тази тема само потвърждава едно-няма как да угодиш на всички... Така че, гледай просто да угодиш възможно най-много на себе си и останалите живущи в жилището... И си живей живота щастливо🤣😂🤣

# 320
  • Мнения: 754
Angel_Dust това и правя Joy

Като се абстрахираме от малко по-бурното изразяване на емоции на моменти, всъщност си беше полезно. бъръльо-бъръльо се шегува да се върнем на темата за кошчето, ама все пак се потвърждава колко сме различни хората по отношение на дори такава дреболия, а какво остава за по-сериозните неща в ежедневието. Тези дни в една друга тема четох много разнопосочни мнения и за съхранението на дрехи - на едни е удобно всички да е на закачалки, за други пък - дрехите да са сгънати и наредени на рафтове. Някои обичаме пълни комплекти посуда и всичко да е в тон, за други домакинства е ок 4 човека да пият от 12 различни чаши.

Понеже наистина се поизмести темата ми се ще да споделя нещо във връзка със скорошното ми питане за идеи за антре, което на мен ми е правило негативно впечатление: в относително широк коридор е поставен сравнително малък шкаф за обувки, който съответно не успява да побере всичко необходимо и в резултат пред вратата на жилището са натрупани разхвърляни обувки и домашни чехли. Впечатли ме по две причини: първо защото на влизане трябваше да внимавам да не настъпя нещо по невнимание - беше неудобно за придвижване. Второ, защото в моето съзнание домашните чехли и обувките стоят разделени по хигиенни причини. И трето, понеже като видя нещо разхвърляно, трудно се удържам да не започна да подреждам Joy - това ми е личната лудост.

Винаги предупреждавам, че у дома се събуваме на килимчето пред вратата и внасяме обувките в шкафа, понеже непосредствено до входната врата от двете и страни се намират вратите на спалнята и тоалетната и всъщност мястото не позволява да се влиза с обувки и да има мръсна зона. За съжаление в 7 от 10 случая все едно говоря на шапката си Joy

# 321
  • Мнения: 4 808
Холът ми е светлозелен....
Та, да се върнем на лошото впечатление - не харесвам жилища, в които не се събуваш. Ама не просто така, само за едното гостуване, ами и домакини,и всички ходят навсякъде с външните си обувки постоянно. Особено с пълзящи малки деца.

# 322
  • Мнения: 754
Такова жилище съм виждала в чужбина, но не и в България. Къде сте го видяла Вие? Обитателите българи ли бяха или представители на друга култура?

Моето впечатление е, че тук всички се събуваме и в домовете не се ходи с обувки. Разликата за мен е само дали пред входната врата или вътре в коридора.

# 323
  • Мнения: 598
Такова жилище съм виждала в чужбина, но не и в България. Къде сте го видяла Вие? Обитателите българи ли бяха или представители на друга култура?

Моето впечатление е, че тук всички се събуваме и в домовете не се ходи с обувки. Разликата за мен е само дали пред входната врата или вътре в коридора.
Ако живееш в къща с двор и е само твоя, пред входната врата. В кооперация - в коридора, че да не си ходиш бос после.. Горе-долу това е масовото в БГ.
А сега се замислям, че не съм гледала филм в който някой влиза някъде и се събува..

# 324
  • Мнения: 11 987

А сега се замислям, че не съм гледала филм в който някой влиза някъде и се събува..
В руските филми винаги се събуват в коридора, направило ми е впечатление
У нас, ако дойде някой по работа, за кратко, давам калцуни. Но на жената, която проверява водата и калцуни не давам, представям си да ги слга и маха по всички апартаменти.

# 325
  • Мнения: 4 808
Доста хора всъщност не се събуват на входа - влизат с обувки, влизат с домашни чехли, както дойде. Съвсем българи са си. И смятат за върла обида някой да ги помоли да се събуят. Даже го смятат за много цивилизовано. Няма да споря, в много държави е прието така, ама освен с цивилизованост, там са известни и с тежки епидемии до доста късно.
В Италия е практика да не се събуват, а въобще не съм съгласна, че улиците им са чисти. Всеки път като дойде на гости сина на приятеля ми, се обясняваме, че трябва да се събуе на входа, да си обуе ако иска домашни чехли и да не ги захвърля на излизане на мястото на мръсните обувки.
На човека, който проверява водата, не давам калцуни и не го карам да се събува - преминава набързо, веднъж на около три месеца, гледам да съвпадне така, че после да чистя.

# 326
  • Мнения: 54 792
Слагам бележка за водата и никой не влиза. Ако много се налага, имам калцуни. Без не пускам хора вкъщи.
Събуваме се пред вратата, обувките се прибират в шкафа за обувки, защото сме с 2 кучета, които лежат по пода и е абсолютно недопустимо някой да влиза с обувки. Кучетата също се почистват след разходка, лапи и дупета.

# 327
  • София
  • Мнения: 44 283
И тях ги миете пред вратата предполагам🤗😁кучетата вън разбира се никога не лягат, не се въргалят в тревата 😇

# 328
  • София
  • Мнения: 13 601
Ако са дребни породи, гушкаш пред вратата, внасяш в банята и миеш. Ние така процедираме.
Нашите кучета не ги оставяме да лягат и да се търкалят.
В момента сме с йорки и чихуа.

# 329
  • София
  • Мнения: 44 283
Не гледам куче, но не ми звучи щастливо това, не го оставям да ляга и да се търкаля 🤷‍♀️

Последна редакция: пн, 14 авг 2023, 09:20 от Angel_Dust

Общи условия

Активация на акаунт