Въпрос за наематели

  • 5 179
  • 100
  •   1
Отговори
  • по света
  • Мнения: 1 587
Здравейте,
Домоуправителят ни отдава помещение под нас което е направено на фризьорски салон.Една от дамите пристига в 6 сутринта и започва едно дърдорене и викане просто не е възможно да се спи.Пуши под прозореца и тн .Нито домоуправителя нито тя искат да се съобразяват .
Въпроса е какъв полезен ход имам ,като подчертавам ,че съгласие не сме давали за фризьорски салон по проект това е магазин .

# 1
# 2
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Това общо помещение ли е или собственост на домоуправителя?

# 3
  • по света
  • Мнения: 1 587
Това общо помещение ли е или собственост на домоуправителя?
Това общо помещение ли е или собственост на домоуправителя?
Собственост на домоуправителя и той го отдава под наем

# 4
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Щом не е обща част в сградата, не се изисква съгласие или по-точно решение на общото събрание на етажната собственост.
Като наематели, и за тях важат задълженията по ЗУЕС, както и по Наредбата за обществения ред на съответната община.

# 5
  • Мнения: 4 212
Шум добре има наредба, но за пушене на обществено място има ли забрана в България?

# 6
  • София
  • Мнения: 16 036
Наемателката пуши под прозорците, това не е обществено място.
Ако беше на автобусна спирка да и направиш забележка. Но на двора - няма как да я ограничат. Дърдоренето не е чак такъв шума.
А ако помещението беше наето за хранителен магазин - щяха да дрънчат касетки със стока рано сутрин и да е по-шумно.

# 7
  • Мнения: 4 212
Еми да и аз това искам да кажа, ако е двор или на улица как ще забрани на някой да пуши макар и под нейния прозорец? Тя какво притежава от това място, че да прави забележки? Все едно да живее на третия етаж, а съседите от втория да си пушат на терасата и тя да иска да не го правят, че отгоре на нейната и мирише.

# 8
  • Мнения: 3 535
Е, човещина трябва. Съчевствам много на авгорката на темата, но не знам за полезен ход. И аз съм в подобна ситуация. Под мен жената излиза в 4 през нощта и докъм 5ч. пуши по няколко цигари всяка нощ. Това се случва под прозорците на двете ни спални. Детето ми вече месец кашля, за какво ли не го лекувахме, но май е от цигарения дим кашлицата. Няма сила, която да я накара нощем да не пуши. Тя както пишат тук можела да си пуши, имала  права. За потърпевшите остава тровенето, то е без пари.

# 9
  • Мнения: 4 212
Ми щом ви пречи затваряте прозорците и мисля, че няма да имате проблем. Аз съм била пушач, сега не съм, но честно заказано не мога да ви разбира. Наистина не мога да си обясня как няколко изпушени цигари на открито до толкова ще ви замърсят въздуха в къщите ви, че да ви пречи това. Това нещо си го представям да се случва, ако живеете едни до други. Има миризма, но тя е за кратко и когато е на открито бързо се разнася и не се задържа.

# 10
  • Мнения: 3 535
Не желая да споря. Явно не сте била от нашата страна. За да същесвува понятието пасивно пушене и вредите от него, означава, че не съм го аз измислила.
Ставаше със затворени прозорци до преди месец. Вече е топло и се отварят прозорци. Нощем въздухът навън е свеж, хладен. Е, нямаме избор, откакто детето вече и кашля ще спим и лятото на затворени прозорци. Не мога да накарам пушачка да се съобразява. Мога само да се надявам сама да прояви желание за съобразяване.

# 11
  • Мнения: 777
Ми щом ви пречи затваряте прозорците и мисля, че няма да имате проблем. Аз съм била пушач, сега не съм, но честно заказано не мога да ви разбира. Наистина не мога да си обясня как няколко изпушени цигари на открито до толкова ще ви замърсят въздуха в къщите ви, че да ви пречи това. Това нещо си го представям да се случва, ако живеете едни до други. Има миризма, но тя е за кратко и когато е на открито бързо се разнася и не се задържа.

Има хора,  които нямат представа колко  отвратителна за непушачите е миризмата на цигарен дим . Отделно, че някои са алергични към нея!
А колко пъти ми се е случвало да се кача в асансьора и в него едва се диша.  Нима е толкова трудно да запалят цигара след като излязат навън, отнема по-малко от 1 минута?
Всеки си прави каквото иска и изобщо не се съобразява, че и други хора живеят около него

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 21:10 от bgladybg

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 178
Темата ми се струва абсурдна.
Първо какво значение има фризьорката наемателка ли е или собственичка? Нима има по-малко права като наемател?
Второ не мога да си представя как усещате цигарен дим в дома си от улицата. Това са поне 3 - 4 метра височина на партера и още толкова метри от прозореца до леглото ви, в което спите в 6 сутринта. Аз самата съм непушач. Никога през живота си не съм опитвала цигара и ми е много гадно, когато някой до мен пуши. До мен, а не на няколко метра от мен, на открито... Но както и да е, да речем имате някакво свръхразвито обоняние и се будите от дима. За жалост нямате собственост върху тротоара и няма легален начин да забраните на хората да пушат, да дърдорят, да се смеят или да пеят там.
Също се учудвам, че има фризьорски салон, който отватя в 6 сутринта...

# 13
  • Мнения: 3 535
Сигурно си мисли, че като е наемателка може да я изгонят. Иначе наистина странно работно време.
Но повярвай, ние нямаме силно обоняние, но усещаме. Цялата стая се вмирисва на цигари. Аз едва дишам, пък детето съвсем.

# 14
  • Мнения: 2 215
Може ли координати на този салон, ако наистина отваря в 6? Или в 7?

Общи условия

Активация на акаунт