Отговори
# 645
  • Мнения: 1 030
Много ви благодаря за насоките, аз ще ставам майка за първи път на една не особено млада възраст и съм много стресирана.
 Мис, на 7 етаж при доктор Липчев.

# 646
  • Варна
  • Мнения: 2 763
Много ви благодаря за насоките, аз ще ставам майка за първи път на една не особено млада възраст и съм много стресирана.
 Мис, на 7 етаж при доктор Липчев.

Каква цена ти казаха ? Аз само разбрах 900лв избор на екип ( Георгиеви ) 😀 Иначе и аз съм на 7ми етаж. Датата, която избрахме се оказа заета Sad И ще е на следващия ден .
Днес наистина усещам бебето по -ниско и утре се залавям да стягам багажа за родилното и без това влизам утре вече съм 35+6. Искам да поседи още малко това бебче вътре да трупа грамчета  …

# 647
  • Мнения: 1 030
Не сме говорили за цени, защото докторът много бързаше днес, но видях в сайта, че е 900 лева и 120 лева на ден за престой на 7 етаж. Аз ще вляза сутринта и ще съм следобед, защото на моята дата има много операции. Пише, че минималният престой е четири дни. Дали има изписване в неделя?

# 648
  • Мнения: 120
Паганне,не знам за коя болница говорите,но има изписвания всеки ден,нас предния път ни изписаха в събота Simple Smile

# 649
  • Мнения: 784
Оо, да, с ританки, задължително. Аз ще комбинирам бодита с дълъг ръкав с ританки, както и боди тип потник с ромпър. Като раждах сина си в началото на ноември (в родилното беше много топло), го обличах с боди с къс ръкав и отгоре ромпър. Вкъщи минахме на боди с къс и ританки през деня, че в нас е много топло, когато има слънце навън. На изписването беше с един по-плътен ромпър, боди отдолу и шапчица.
Профенид също си бях взела предния път, но не съм използвала. Обезболяващите, които ми слагаха си действаха.
Еднократни подложки, еднократни гащи и превръзки трябват. Бебето също се поставя върху еднократна подложка, когато се сменя памперс. По принцип в АГ използват козметиката на Хип, не знам дали има някаква промяна. Не слагат кремче за подсичане, така че си сложете в багажа.
Аз да попитам за мамите на фракси/клексан, да си сложим в багажа, нали?

# 650
  • Мнения: 263
Добро утро, момичета! Тази сутрин се събудих като прегазена от трактор🤣 всичко ме боли. И бебето имам чувството, че е много надолу. Някоя друга с такива симптоми? С всеки изминал ден се притеснявам все повече и повече🥹

# 651
  • Варна
  • Мнения: 2 763
Pischi, на мен ми каза АГ, че при тях имало фракси и слагали. Обаче преди 5години си ме накараха да си нося в багажа. Този път уж имало...Аз съм сега на клексан, но все тая и фракси да ми сложат.
Шоколад позволяват също в реанимация, така че трябва и него в багажчето Wink

Паола от вчера усещам по-ниско бебето, а утре влизам в 36гс. Леко съм се паникьосала, днес поръчах гела против сраствания, които искам да ми сложат по време на секциото и почвам да стягам багажа.
Гледам сутрин да спя до максимално късно.

# 652
  • Мнения: 758
Паола, аз всяка сутрин се чувствам като прегазена. Причината е, че нощем не мога да си намеря удобна поза и на сутринта ме болят тазобедрените стави, гръб, кръст, рамене...абее, всичко.

# 653
  • Мнения: 263
Pischi, на мен ми каза АГ, че при тях имало фракси и слагали. Обаче преди 5години си ме накараха да си нося в багажа. Този път уж имало...Аз съм сега на клексан, но все тая и фракси да ми сложат.
Шоколад позволяват също в реанимация, така че трябва и него в багажчето Wink

Паола от вчера усещам по-ниско бебето, а утре влизам в 36гс. Леко съм се паникьосала, днес поръчах гела против сраствания, които искам да ми сложат по време на секциото и почвам да стягам багажа.
Гледам сутрин да спя до максимално късно.

Аз от днес съм 36 г.с и просто се моля да устискам поне още седмица, рано и е да излиза. Просто вече се чувствам смачкана и съм без сили. Иначе багажа ми е готов от неделя, но бебето е толкова надолу, че имам ужасен дискомфорт като мърда.

# 654
  • Мнения: 784
Аз от днес съм в 34г.с., но доста ме боля вчера и изпитвам дискомфорт, супер ниско го чувствам.
Шоколадче може, само да е без ядки. За мамите със секцио - вода със спортна капачка.
Да знаете, че е хубаво да се пие доста вода. Аз след операцията бях супер жадна. За кърменето също ще ви трябва повече вода. Предния път се бях запасила с цял стек по 1,5л. вода, който ми донесоха на втория ден и нищо не остана, даже вземах допълнително. 😁

Последна редакция: ср, 13 сеп 2023, 15:28 от Pischi

# 655
  • Мнения: 49
Момичета на всички ние тежко вече и с най-различни болки,но това е най-сладката болка според мен и нямаме място за оплакване,защото след нея ще имаме най-чаканата и жадувана среща на света👶🥰💙❤️

# 656
  • Мнения: 2 687
С всеки изминал ден се притеснявам все повече и повече🥹
Е как бе Поли, нали каза, че като влезеш в 9-тия вече ще се успокоиш 🤭 Ти явно докато родиш + първите месеци ще го караш на полусъединител 😂 

Иначе момичета аз тези дискомфорти ги пропуснах, Бобчето ми ги спести..въпреки, че изживях голям стрес де, ама майната му 😃 Важното е да сме живи и здрави 🙏🍀 Иначе аз съм все по-добре с всеки изминал ден, Бобче също.Днес също я храних, а вчера си я гушках-още ПО-ХУБАВО чувство ❤️
Нямам търпение за момента в който по цял ден ще си я гушкам..Толкова е прекрасна 🥰
Сърцето ми се стапя при всяка усмивка от нея всеки ден 🥹💕

Сиси много точно казано 👌❤️

# 657
  • Мнения: 263
Днес беше ужасен ден, то не беше натискане, по едно време щях да се напикая докато стигна до тоалетната🤣 буквално имам чувството, че ще се покаже отдолу бебето. Не знам още колко ми остава, уж обещах на АГ да устискам до 25ти😆
Някоя от вас вече да не и се хапва толкова колкото преди? Аз нещо вече нямам такъв силен апетит, не знам дали е и от самото притеснение вече

# 658
  • Мнения: 54
Храненето вече ми е отвратително, чувствам, че няма място за стомаха ми от бебето, камо ли за някаква храна в него. Огладнявам, но ям по малко, с паузи и много пуфтене. Само сутрин съм доста гладна и мога да поема повече храна, може би защото през нощта има време да се преработи. Като цяло имах съвсем различна представа за яденето през бременността, особено накрая. Очаквах някакъв неистов глад и нон-стоп ядене, а то просто няма къде да го побера. 😅 Много ми е неприятен и задухът, явно пак заради голямата матка. Като ви паднаха коремите малко надолу, усещате ли да дишате по-добре вече?

# 659
  • Мнения: 324
Привет, момичета,
Болежки всички си имаме - може би ще е странно, ако нямаме, защото бебчетата си натежават и вече като цяло става по-изднервено и тежко положението.

Малена, на мен коремът ми си е ниско от самото начало и нямам проблеми с дишането. Даже с обръщането в леглото, клякането - също нямам. Като клекна по-трудно се изправям, ама няма как, бебче си тежи вече.  Тази бременност като че ли ми е доста по-осъзната от предната, въпреки, че и тогава и сега не съм спирала да съм активна. Ходя си на работа все още, тук ще съм докато родя - живот и здраве. Даже малко прекалявам с поетите поръчки и ангажименти Grinning Стягам полека-лека списъка и стаята на децата е почти на финала. ТА нямам търпение.

Колкото повече бебчета ни се раждат, толкова повече вълнението ме обвзема... Нямам търпение скоро всички да си гушкаме малките пашкулчета!

Хубав и спокоен ден Heart

Общи условия

Активация на акаунт