Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Аз от 2 дни не мога да определя дали ми се е смъкнал корема надолу и само се оглеждам. Преди 2 вечери се натъпках ужасно много НАРОЧНО , за да определя дали има повече място и се е смъкнал. Ами кво да ви кажа не ми беше тежко Grinning Отдала съм се на лежане по цял ден тези дни, че да мога да устискам до следващия преглед другия вторник.
И от днес официално съм в 9-ти месец -36гс.!

# 661
  • Мнения: 749
Мен доктора ме наплаши вчера, че иска да ги вади в 36 г.с., без да ми каже конкретна причина, но аз няма да дам. Едното бебче е 1800 кг, а другото 2300 кг. Малки са все още.

# 662
  • Мнения: 261
Аз също постоянно се оглеждам дали корема ми се е смъкнал и забелязах вчера, че е. Понеже нося широки тениски на мъжа, които вече не са ми толкова широки заради корема🤣 и се личи, че е надолу.
Иначе сякаш дишането ми е по - добре от преди, или на мен така ми се струва😂

# 663
  • Мнения: 303
Моят корем още си е на мястото, достатъчно високо (35+3 г.с.), нямам проблем с дишането, нито често ми се налага да ходя до WC, но още имам проблем с количеството храна, което мога да приемам, имам усещането, че стомахът ми е като на врабче. 😂 Снощи направих грешката да вечерям чак в 20ч. и цяла нощ не спах. Не се оплаквам, до тук бременността ми като мои дискомфорти минава доста поносимо, гаденето и повръщането почти до 5 месец, в началото умората, хемороидите и дори сега проблемът с приема на храна/вода, са ми в границите на възможността да ги преживея, че дори и очаквах нещо по-драматично. Кефя си се на коремчето, на грижата на околните за мен, на хубавата коса ииии ще ми липсват скоро. 😅 Искрено се моля и последния месец и самото раждане за всички ни да останат само с осъзнати приятни спомени. 🍀

Иначе - в момента съм на антибиотик, заради лоша микробиология на урината. Трябва много да се внимава с бактериите, защото ми обясниха, че могат да влязат към околоплодните води и да предизвикат преждевременно раждане или дори спонтанен аборт. След раждане - също бебенцето трябва да се изследва и евентуално да мине на антибиотик. Отделно лекувах кандида миналата седмица, отделно кръвотокът на пъпната връв ми е на една от граничните стойности, което може да компроментира естествено раждане. Хубавото е, че това към момента не влияе на развитието на бебка, но ще съм по-често на прегледи, освен тоновете, които за сега са ОК.

Всички тези неща ме карат да започвам обратното  броене, покупките са почти направени, дрешките са изпрани, кондиционно също гледам да се по настройвам вече, въпреки че целта е преди 30.09 да не тръгва раждане, да мога да вляза в 37 г.с. 😄

# 664
  • Мнения: 341

Всичко това мама чака 😁. Изчаквам утре да си получа спалния коплект и да изпера всичко. След това пълня чантите за болницата и тогава ще си отдъхна вече. Аз уж по списък я карах ама като видя нещо и викам, а и това ще ми трябва. Спирам малко с излизането, че то няма да има край 🤪.

При вас как са ви резултатите от тоновете, моите бяха между 150-60-70, на което докторът ми каза че много играели и нещо небеше доволен, на 20 пак ще правим запис, да ги сравни. Надявам се и аз да не се наложи по ранно вадене на бебето.

# 665
  • Мнения: 53
Emay, аз също съм на антибиотик, втори подред, заради бактерии (влагалищен секрет). Но си мислех, че на този етап вече не са толкова страшни - дори да предизвикат раждане, то вече няма да е много преждевременно, а за спонтанен аборт не е ли вече много късно да се говори? Докторката не ми отговори какво ще правим, ако не се махнат. Rolling Eyes Притеснявам се какво ще стане, защото само за две седмици бях чиста и пак се появиха. Не ходих на море, на басейн, полови контакти нямаме и пак. За какво се пазих толкова се чудя чак...
Иначе вчера отидох да пазарувам, видях си превръзките на промоция и се сетих, че трябва да си купя, че другият месец ще ми трябват пак. Е, лошо ми стана! Joy Тази част от бременността определено ще ми липсва, много беше хубаво без досадната лелка.

# 666
  • Мнения: 784
Malena1, ще ти трябват, само докато се изчистиш от лохиите. После вече зависи как си с кърменето. Аз нямах цикъл след раждането на сина ми почти година, после имах за четири месеца и забременях 😁
Вили, при мен е същото положение.. единствено съм изпрала, изгладила и прибрала дрешките, с които разполагах, но имам още няколко. Изпрала съм също частите от количката, кошницата, възглавницата за кърмене, слинга и частите от едно мобилно кошче за спане. До текстила на кошарата още не съм стигнала.
Одеалцето вдясно за изписването ли е?

Гледам, че го дават топло времето. Как ще обличате бебоците за изписването?  


И още се чудя как ще спим вкъщи. Купихме топ матрак за разтегателния диван в бъдещата детска, за да спят таткото и баткото,  ама започнах нещо да се разубеждавам да се отделяме. Даже сега повече клоня в началото да сме заедно.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Не е гаранция кога ще се върне цикъла.
Някои кърмят и се връща цикъла след 1-2 месеца, а при други може и    след 12 месеца да се върне.
При АМ мисля, че доста по -бързо ще се възстанови цикъла.

Мен също ме притесняват бактериите, заради серклажа, но чак другата седмица съм на лекар и ще пускаме последно урина и тн.
Днес взех памперси, Бепантен и очаквам и гела за секциото. Гладя пелени и чаршафи...абе намирам си дейности и аз.

# 668
  • Мнения: 784
Да, то по-скоро зависи от хормоните.
Аз утре съм на преглед и нямам търпение... а тонове все още не съм започнала, може би от утре.

# 669
  • Мнения: 261
Pischi, аз за изписването съм взела това. За отдолу взех бяло боди с къс ръкав.
 

Относно бактериите -  сега сме доста по - податливи на такива неща. Аз също от началото на бременността не съм имала полови контакти и изведнъж се сдобих с кандида. Много е важна хигиената долу. От както имах тази гадост започнах да се измивам с бебешки сапун и пяната на Гинексид. Влагалищен секрет ще ми вземат за последно на 25ти на прегледа ако устискам. При мен бялото течение си е засилено доста вече, но ми казаха, че било нормално.

# 670
  • Мнения: 341
Pischi да за изписването го взех, само изглежда дебело иначе е лекичко 🙂, после може да спинка така в кошарката.

# 671
  • Мнения: 404
Аз минавам да се отчета - бях на преглед - шийката е готова, имам 3см разкритие и чести контракции,но не регулярни и бебчо е 3500 вече. Ако не съм родила до тогава, след 5-6 дни ще предизвикваме раждане.

# 672
  • Мнения: 53
За изписването взех комплектче с блузка и ританки, отдолу боди, а отгоре едно не много дебело бебе порт, което ще бъде заменено с одеяло, ако е студено. Моят термин е на 19ти октомври и не би трябвало вече да е толкова топло, освен ако нещо не избърза много.
mylitta , ти си вече на финала, стискам ти палци и да се похвалиш тези дни с бебенце.

# 673
  • Мнения: 43
И аз днес бях на преглед, оказа се че имам доста води. Докторката каза, че има шанс за по-ранно раждане, тъй като повечето води тежали на матката. Някоя от вас има ли още информация по темата? Иначе другата седмица влизам официално в 9ти месец.

 Корема страшно ме сърби, мажа през два часа. Че се е нацепил отвратително - нацепил се е, ама този сърбеж ме влудява ...

# 674
  • Мнения: 341
Аз минавам да се отчета - бях на преглед - шийката е готова, имам 3см разкритие и чести контракции,но не регулярни и бебчо е 3500 вече. Ако не съм родила до тогава, след 5-6 дни ще предизвикваме раждане.


Успешно раждане 😊, дано мине бързо!
Ще чакаме новини и стискаме палци!

Общи условия

Активация на акаунт