Етажна собственост – такава, каквато си я направим. Тема № 12

  • 33 959
  • 826
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 18 413
Ми аз мисля, че съседите се надяват някакси да ги разкара... (И не ги упреквам, особено щом има и агресивни кучета)

# 751
  • Мнения: 69 322
Ще подскажа - чл.185 и следващите от ЗУТ...регулират какво може, и какво не, да се прави в сграда в режим на ЕС....
Плочата е обща част според чл.38 Закон за собствеността....

# 752
  • Мнения: 2 092
Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

# 753
  • Мнения: 69 322
Вижте в темите за бани ,  за обзавеждане...

# 754
  • Мнения: 11 907
Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

Скрит текст:
Водата над контакта ли е? -не се вижда добре на снимката. Ако е така, не е добре работата и поне контактът трябва да се измести. Не е добре и пералнята да затапи контакта.

Разгледах пак. Това в дъното било котлето. Къде ще се сложи пералнята....много тясно ми се вижда.

# 755
  • Бургас
  • Мнения: 1 728
за да увеличиш Ctrl и + едновременно

# 756
  • Мнения: 11 907
за да увеличиш Ctrl и + едновременно
Благодаря. Добре се оправям с компютрите Simple Smile Просто в момента гледам на  един мини-лаптоп Simple Smile От зрението е Sweat Smile

# 757
  • Мнения: 2 092

Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

Скрит текст:
Водата над контакта ли е? -не се вижда добре на снимката. Ако е така, не е добре работата и поне контактът трябва да се измести. Не е добре и пералнята да затапи контакта.

Разгледах пак. Това в дъното било котлето. Къде ще се сложи пералнята....много тясно ми се вижда.

Тясно е, недомислено е. Двете машини пералня и сушилня ще се слагат пред котлето, което е фиксирано, и ще се вадят при нужда. Изводите за водите според мен са много високо, май и те ще се преработват. Контактите също. Охх!
Тета, пиша тук с оглед на законноста.

# 758
  • Мнения: 69 322
Въпросът касае ЗУТ, не ЗУЕС.
За това е извън темата.

Иначе като видях снимката  ...за мен подов сифон не е нужен.
Слагаш си пералнята, бойлер горе ли е  предвиден? Мивка ..защо?

При сестра ми мокрото е като стая/баня широка като розмери, има пералня и мивка до нея, на мивката накой мие зъби ако банята е заета  преплаква се нещо на ръка, и това е...
Но твоето е тясно, не виждам кой ще се муши да си мии зъбите там, не виждам и има ли място....това е въпрос на обзавеждане, и не е по тази тема.

# 759
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
...

Тясно е, недомислено е. Двете машини пералня и сушилня ще се слагат пред котлето, което е фиксирано, и ще се вадят при нужда. Изводите за водите според мен са много високо, май и те ще се преработват. Контактите също. Охх!
Тета, пиша тук с оглед на законноста.

щом няма сифон не е мокро, а сухо помещение. имаме такива и в трите апартамента, не с тези размери и геометрия.
остави си пералнята (може и сушилнята) в кухнята, а това използвай за дрешник.
ще имаш свободен и бърз достъп до котлето при нужда и мноооого място за всичките натурии, които се събират в една къща.

сифон не е редно да правиш.

# 760
  • Мнения: 11 907
Скрит текст:

Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

Скрит текст:
Водата над контакта ли е? -не се вижда добре на снимката. Ако е така, не е добре работата и поне контактът трябва да се измести. Не е добре и пералнята да затапи контакта.

Разгледах пак. Това в дъното било котлето. Къде ще се сложи пералнята....много тясно ми се вижда.
Тясно е, недомислено е. Двете машини пералня и сушилня ще се слагат пред котлето, което е фиксирано, и ще се вадят при нужда. Изводите за водите според мен са много високо, май и те ще се преработват. Контактите също. Охх!
Тета, пиша тук с оглед на законноста.
Колко е широко/тясно това помещение? Ще може ли човек да застане пред  уредите и изобщо вратите им ще могат ли да се отварят нормално? Това помещение изобщо не е подходящо, според мен. Наистина, за дрешник или склад/килер би било по-подходящо.
Относно изводите за водите, ако все пак сложите там уреди: изводът за мръсната вода трябва да е по-височко - от 60 см до 1метър над пода.

Последна редакция: чт, 15 фев 2024, 08:50 от petiaivanov

# 761
  • Мнения: 79

Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

Скрит текст:
Водата над контакта ли е? -не се вижда добре на снимката. Ако е така, не е добре работата и поне контактът трябва да се измести. Не е добре и пералнята да затапи контакта.

Разгледах пак. Това в дъното било котлето. Къде ще се сложи пералнята....много тясно ми се вижда.

Тясно е, недомислено е. Двете машини пералня и сушилня ще се слагат пред котлето, което е фиксирано, и ще се вадят при нужда. Изводите за водите според мен са много високо, май и те ще се преработват. Контактите също. Охх!
Тета, пиша тук с оглед на законноста.
колко е широко помещението? Също така за канал не е нужно да се копае плочата. Над плочата има замазка все пак. Колко е дебела и тя?  Ако искате ми пишете на лично и ми пратете ако има скица. Мога да помисля да визуализирам нещо.

# 762
  • Мнения: 11 907
Контактът трябва да се премести над нивото на водата. Трябва и да е лесно достъпен. Нещо такова:
Скрит текст:

# 763
  • Мнения: 13 564
До котлето трябва да има постоянен достъп и не е добре да отзад, просто се обади на доставчика и срещу заплащане ще ти го преместят нагоре или в страни.
Ти имаш да изграждаш вътрешни инсталации, не правиш преустройство, това не става със съвети във форум. Щом е на шпакловка и замазка за водата ще ти трябва водопроводчик и за баня и за кухня и за това помещения, всеки майстор след това ще иска инсталацията да е изградена, за да влезе да работи.
Ако не си уверена, намери някой близък, който нещо поразбира от ремонти да е с теб, когато говориш с водопроводчик, електротехник и т.н.
Първо си изгради идеята какво и как точно искаш да стане.
Някои неща дори и да ти се сторят скъпи в момента да ги направиш, не си пести от удобството и разумното решение, защото след това се правят по-трудно и ще се сблъскваш ежедневно.

# 764
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
сифон/канал не може да направи само защото силно желае.
отдолу са помещения с други (немокри) цели.
всеки може да визуализира колкото си иска, но нито е редно, нито е законно.
това, че още е в строеж не го прави по-законно. има си планове, има си разрешения... такива промени не се правят от въздуха.
представяте ли си над вашата спалня примерно съседите да си направят мръсен канал?

Общи условия

Активация на акаунт