Много високи еозинофили

  • 6 317
  • 52
  •   1
Отговори
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Здравейте,

След прекарано заболяване си пуснах кръвни изследвания и се установиха много високи нива на еозинофилите - те са над 33% от белите кръвни клетки. Вече 3 седмици е така.
Бях при хематолог - ще влизам в болница за изследвания, но има няколко възможни тежки варианта:
- някакъв вид левкимия
- хипереозонофилен синдром
-Хочкин или нещо подобно
Уплашена съм.
Моля, има ли някой, който да е имал толкова високи еозинофили и да се е оказала по-лека причина?

Последна редакция: вт, 27 юни 2023, 18:59 от Герда

# 1
  • Мнения: 227
При 33% еозинофили (при норма 6-7%) много е възможно и други показатели на кръвната Ви картина да са разбутани. Може би е добре да качите целия резултат в темата за разчитане на изследвания.
Еозинофилите са чувствителен, но и много неспецифичен маркер - включително за алергии и паразитози. Не бързайте да се тревожите за диагнози - хубаво е, че сте под лекарско наблюдение, нека Ви направят възможно най-подробни изследвания. Изчакайте си резултатие, преди да мислите и се стресирате за възможни диагнози.

# 2
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Благодаря, Клар. Аз се разтревожих, защото вече ми пуснаха скрийнинг на фузионни гени при левкимия. Чакам резултат до 1 седмица и се разчетох. Излиза, че това са много високи еозинофили. Да и другите изследвания са разбутани. Много съм уплашена.

# 3
  • Мнения: 227
Да се опитвате да предвидите и "се подготвите" за най-лошото не помага, повярвайте ми. Ако резултатът се окаже недобър, това така или иначе ще е шок. Недейте да го изживявате и да се убивате с мисли от сега.
В коя хематология сте, в кой град? Може би ще помогне да не се тревожите толкова, ако започнете да си съставяте план за действие - къде, с кой лекар да се консултирате за второ мнение, кои са нужните изследвания за потвърждаване/отхвърляне на дадена диагноза и пр. Разбирам, че в момента Ви е ужасно трудно да спрете да мислите за това. Затова - 1во все пак опитайте да си изчакате резултатите колкото се може с повече спокойствие, ще си направите само добро. И 2рото е планът за действие - за да не  стоите само в мислите и емоциите, а да имате реално действие, което може и да Ви е от полза след това.

Стискам палци да не е нищо страшно и всичко да е наред!

# 4
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Клар, в хематологията във Варна. Много ми е трудно да правя план. Само лежа, спя и когато съм будна -мисля. Знам, че не си помагам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 071
Докторите май действат на принципа в такива случаи да изключат най-лошото и от там нататък да разсъждават. От сърце ти пожелавам всички притеснения да са били ненужни.

# 6
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Докато чакам да ме приемат в болница, минах при пулмолог.
За мен беше стресиращо да чуя, че са ми много високи еозинофилите, че не може
да има такива стойности от алергии, след ковид и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 037
Моите се бяха покачили до 14%, оказаха се паразити. Та, ако хематолозите не открият причина, което пожелавам от сърце, направете консултация с паразитолог.

# 8
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
O.Basilicum, аз вече се насочих към пускане на изследвания за паразити.
Днес пуснах за чревни, а утре ще правя кръвен тест за кучешка тения.
Вие какви пуснахте - дали трябва да пусна и други видове?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 037
Кръвни за тения, токсоплазмоза и токсокароза.
Фецес за чревни.
Дори да сте положителна за паразити, изяснете категорично дали няма и нещо хематологично, високи са стойностите.

# 10
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Днес си пуснах кръвни изследвания, тъй като ми искат кръвна картина за постъпване в болницата.
Сега еозинофилите са 21 процента - бяха 35.  Пак се водят много високи - доктора каза, че не трябва да обръщам внимание на конкретния резултат. Един вид, водата е дълбока - дали 5 или 8 метра, не е токова от значение.
Според него под 10 процента, вече е добре.
Та се чудя дали да пусна контролно в друга лаборатория или да чакам?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 037
Чакай и си прави изследванията, които искат хематолозите. Не искам да те плаша, но на мен ми обясниха, че над 15 % по-скоро води към  хематологичен проблем. Въпреки откритите паразити и лечението им, направих всички хематологични изследвания, без пункция на костен мозък. Направих и назначените от алерголог изследвания.
Сега се сещам, че имах и силно завишени IgE total и Еозинофилен катионен протеин /ECP/.
Ако имаш въпроси, пиши на лични. Ще помагам с радост, защото зная какъв ужас е и колко безхаберни лекари има.

# 12
  • Мнения: 51
Здравейте.На профилактичен преглед на дъщеря ми излязоха много високи еозинофили 24.4 .Много се притеснявам .Личната не обърна внимание и каза алергия .При вас разбра ли се от какво е ?Чета ,че може и да е от щитовидната жлеза по принцип има възел .Но се побърквам с нещата ,които чета .Тя е на 13 .Моля за помощ

# 13
  • София
  • Мнения: 1 037
Алерголог, паразитолог, хематолог - в такава последователност се движих аз, но моите бяха по-ниски.
Можете да правите консултации и изследвания паралелно, ще е по-скъпо, но по-бързо ще се изяснят нещата.
Не се страхувайте, просто действайте, защото изследванията са доста.

# 14
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Rolzi, дъщеря Ви била ли е болна наскоро?

Общи условия

Активация на акаунт