Обсебващ и контролиращ мъж

  • 5 073
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Може ли някой да ми каже, доколко е нормално един мъж да изисква от жената до него. Защото аз съм обвинявана едва ли не че съм била зависима от телефона, от фейсбука.Накара ме да си изтрия телефона(да върна първоначални настройки), да трия профили, да трия хора от моя фейсбук, това ок. После проблем че съм в групи(не за запознанства), била съм пристрастена, да си изтрия фейсбука и да направя нов. Та през цалото време има достъп до моя фейсбук, аз до неговия не.Накрая влизал и ровил месеци назад, реакции, харесвания, къде съм влизала и подобни. Вика това нормално, ама значи всеки във връзка си трие телефони, фейсбуци ли?
 Тръгва да ми прави екранни снимки, това защо харесан, кой е тоя. Почна да пише на блокирани профили, да разбереш нещо за мене, и на жени също, дето съм ги махала от приятели. През цялото време казва че е нормално поведение, аз мисля че този е за психиатър.И не беше така(ако някой каже защо съм търпяла) , но все по-зле става. Каквото и да направя не е достатъчно, и иска още и още.От ден на ден все по-зле става.
Накрая подозирам че ако остана, ще каже и че телевизия не трябва да гледам, после ще инсталира камера и подслущватели на телефона. Права ли съм? И през цялото време едни обвинения, а на него никой не му държи сметка за нищо.
Дори не ме оставя да спя(сега е в др. град). Дебне все кога съм на линия, кога съм заспала.
Това да си ревнив ок, обаче да ми казва и как да си ползвам телефона вече прекалява. Не съм дете че да имам родителски контрол.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 515
Не е нормално!
И ти не си нормална да търпиш.
В момента поради подобни изпълнения моят съпруг е блокиран навсякъде и се развеждаме.
Това за спането е огромна червена лампа!
Редовен номер му беше на моя точно когато съм най-уморена и утрепана лягам да спя, той почва да пише и звъни!

# 2
  • Мнения: 1 302
И защо изобщо си с него, защо си допуснала така да ти контролира живота? Нищо нормално няма в тази работа. Няма начин да си форматирам телефона и да трия профили, приятели в социалните мрежи заради някой сульо. Отдавна щях да съм си събрала багажчето и беж.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Тези неща му ги кажи на него. Или пък недей, и просто прекрати отношенията. Не е нормално поведение, човекът е болен, няма да се промени.

# 4
  • Мнения: 1 257
Гадже, съпруг, възраст на двамата? От колко време сте заедно, в общ дом ли живеете? Много сте изписали, а нищо конкретно. Никой не става изведнъж чак толкова обсебващ и ревнив, обикновено е бавен процес, или нещо се е случило, нещо се е променило и е отключило това поведение. Дайте конкретика.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 096
Този, че не е в ред - не е. Но ти с кой акъл му позволяваш подобно вмешателство?
Омъжена съм от 22 години и никога не си ровим един на друг в телефоните, пък камо ли да следим кой с кого е говорил, писал и т.н. На дъщеря ми също не проверявам нищо.
Психо е този. Бягай докато е време, за да не си поредната жена, жертва на психопат, изнесена в куфар.

# 6
  • Мнения: 3 841
Като валидираш правотата си, какво смяташ да направиш?
Или е достатъчно, че си права?

# 7
  • Мнения: 59
Гадже, съпруг, възраст на двамата? От колко време сте заедно, в общ дом ли живеете? Много сте изписали, а нищо конкретно. Никой не става изведнъж чак толкова обсебващ и ревнив, обикновено е бавен процес, или нещо се е случило, нещо се е променило и е отключило това поведение. Дайте конкретика.
Не сме женени. Много искаше да се съберем, сега съм в неговия дом(не че си нямам) в др. населено място. От много време се познаваме, а от 2 месеца сме заедно.

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Толкова ли няма свестни мъже,та се занимаваш с този?
По зле ще става,той просто много те ревнува или изобщо не ти вярва.
Незнам кое от двете,но със сигурност си крещи за проблем в него.

# 9
  • Мнения: 6 577
Никое от тези неща не е нормално. Изобщо не е трябвало да се поддаваш.

# 10
  • Мнения: 1 257
Гадже, съпруг, възраст на двамата? От колко време сте заедно, в общ дом ли живеете? Много сте изписали, а нищо конкретно. Никой не става изведнъж чак толкова обсебващ и ревнив, обикновено е бавен процес, или нещо се е случило, нещо се е променило и е отключило това поведение. Дайте конкретика.
Не сме женени. Много искаше да се съберем, сега съм в неговия дом(не че си нямам) в др. населено място. От много време се познаваме, а от 2 месеца сме заедно.
За толкова кратко време не си инвестирала кой знае какво в тази връзка, та да има какво да "пазиш" или губиш. За момента губиш свободата и индивидуалността си, но постепенно ще загубиш и много други неща. Единственият възможен коментар по темата е - СПАСЯВАЙ СЕ, като се изнесеш възможно най-бързо и безболезнено от този ненормалник.
Вече защо го допускаш, защо си се увлякла точно от такъв типаж и подобни въпроси ще си задаваш после, сега просто трябва да се откъснеш, докато не те е засмукал съвсем.

# 11
  • Мнения: 3 841
Толкова ли няма свестни мъже,та се занимаваш с този?
По зле ще става,той просто много те ревнува или изобщо не ти вярва.
Незнам кое от двете,но със сигурност си крещи за проблем в него.
По-скоро не вярва в себе си! Иска да я изолира и да я направи зависима от него, за да не може да го зареже после. Тиранин!

# 12
  • София
  • Мнения: 35 107
Блокирай го навсякъде в социалните мрежи, сложи си парола и му кажи, че това е твое лично пространство и той няма да има достъп до него, да решава дали го устройва.

Шегувам се, той е краен психар и ти трябва да се изметеш на момента.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 515
Два месеца? Я багажа и бягай!!!

# 14
  • Мнения: 6 145
Яко си се вкарала в психо трилър с опции да се превърне във хорър. Нищо от описаното от теб не е нормално, а това да пише на блокирани от теб хора или на махнати вече е катастрофа. Баси психото е този, гледай да не свършиш в някой куфар или заключена на слънцето кола.

Общи условия

Активация на акаунт