Обсебващ и контролиращ мъж

  • 5 263
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 203
То такъв късмет да си покаже рогата още на втория месец.

Ако някой ми каже, че съм пристрастена към телефона, ще кажа ,да, така е, и ми е много добре така.Ако не го устройва чао.

Нещо и на мен ми е странна тази тема, с такова омерзение говори авторката за мъжа, пък му играе по свирката.
Нещо не се връзва

# 46
  • Мнения: 59
Българин е. Не е провокация. Познаваме се от много време от 2 месеца живеем заедно.
 Трудно е да се повярва, но до сега такова чудо не съм виждала. Както си беше добре, нещо пощуря.Като грабне телефона и изпада в транс
 Сега реве на най-добрата ми приятелка и се прави на жертва.

# 47
  • Мнения: 21 572
И ти какво? Стоиш там и гледаш сеир?

# 48
  • Мнения: 3 841
За какво реве?

# 49
  • София
  • Мнения: 38 652
Ооо, те винаги са жертвите и плачат!
Ма нищо уникално няма. Като от калъп са всички насилници

# 50
  • Мнения: 1 037
Какъв е въпросът в случая - ти сама си стигнала до извода, че се касае за психопат с прояви на патологична ревност и мания за контрол. За едно нещо е прав - че човек не трябва да прекарва цялото си свободно време пред различни екрани и устройства и че към тях се развива зависимост. И аз не съм Ок при положение, че съм с един човек, той да не ми обръща внимание и да си джуга на телефона, НО в случая неговият проблем не е самият факт, че прекарваш много време на телефона си, а с кого си пишеш, т.е. ако през това екранно време четеш вестникарски статии в нета, едва ли ще възрази. Неговият проблем е патологичната ревност. Аз пък не съм ОК някой да не ме оставя да се наспя нормално, за да си говорим и пишем с часове. Човекът е отявлен психопат, който се стреми да обсеби цялото ти ежедневие. Следващата му стъпка ще е да те отдалечи от роднини и приятели. Тези типове действат като по учебник.
Но от наблюденията ми до момента, жените не бягат от насилниците си, напротив - отглеждат си ги и подхранват психарията им, докато един ден не свършат в багажник или заровени в двора.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 21:50 от mariamp28

# 51
  • Мнения: 3 841
Ооо, те винаги са жертвите и плачат!
Ма нищо уникално няма. Като от калъп са всички насилници
Причината ми е интересна в случая…😅

# 52
  • Мнения: 775
Авторке, ако написаното е истина, това са налудности. Такова ровене в телефона на партньора и постоянното му следене е описано в учебниците по психиатрия. Примерът е точно същият - ровене в телефона на партньора / след като се е разбрал с него това да се случва, под предлог, че ако няма какво да крие, не би имал нищо против  / следене с кого си е писал, с кого е говорил, какво е харесвал, коментирал… Това са налудности, а налудностите са най-характерният показател за шизофрения. Болестта е нелечима. Не е само това, има и още странни действия от негова страна, със сигурност, просто в момента не ги забелязвате. Това са много болни хора, в огромна част от случаите е генетика и няма как да помогне каквото и да било, за да се реши проблема - говорене, лекарства, престой в психиатрия… Те само се влошават, нормални взаимоотношения не са възможни. Много прилича на шизофрения, не се занимавайте. Попитайте специалист, ако мислите, че преувеличавам. Сега виждам в друг коментар “ следващата стъпка е да те отдалечи от роднини и приятели”. Това е точно така, много е вярно. И да, вечно го играят жертви, другите винаги са виновни за всичко. Оставайки с него вие ще започнете да споделяте лудостта му, само защото ви е партньор. Психиатрите го наричат споделено разстройство на личността. Много ще ви се измесят границите за нормално-ненормално, от това съжителство с него. Имайте предвид, че има моменти / наричат се епизоди/ в които изпадат и в дезориентация за време и собствена личност. Описаният от вас контрол е посочван за пример за реално най-тежкото заболяване на психиката.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 22:42 от Rumi11111

# 53
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Защо не се събереш с някой по-нормален мъж, гледам че и за предишния пак имаш тема.

# 54
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Ти гледай да не набара и тези писания тук, че ще стане калабалък.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 22:50 от VickyTaylor

# 55
  • Мнения: 4 808
Защо изобщо си му позволила да ти рови в телефона и фейсбук?! Не можеш ли да си отстояваш границите на личното пространство? Тоя е направо психопат. Бившият ми беше болезнено ревнив. Още в зората на мобилните телефони се опита да ми държи сметка защо имам толкова номера на мъже в указателя и защо понякога ми звънят мъже. Тогава телефонът ми беше и служебен и личен. Много бързо го отказах. Вдигал ми е скандали, защото отказах да му дам паролата за пощата си и за фейсбук. С времето свикна, разбра, че няма да му се получи. И пак е бивш. Този, като гледам, е сто пъти по-зле. Бягай оттам веднага, ще си имаш много проблеми! Мисля, че ти вече и сама знаеш какво трябва да направиш, просто трябва да се решиш да предприемеш тази стъпка. Ако те е страх как ще реагира, не му казвай, изнеси се докато е на работа.

# 56
  • София
  • Мнения: 631
Така както го описваш - дали е нормално?
Този си е чисто куку! Всеки има право на лично пространство, а да ми дава наклон кого да махам и какво да харесвам, айде довиждане!  Още повече ако сте "гаджета"  - пълно с ненормалници, аз директо ще се ориентирам и ще махна и него не само от фейсбук, но и от живота си.

# 57
  • Мнения: 6 782
Този е откачен, ти добре ли си да питаш нормално ли е? Нито една от описаните ситуации не е нормална, в случай, че още се чудиш. И не е нормално да живееш с такъв човек.

# 58
  • Мнения: 473
Февруари месец се оплакваш от мъж комарджия, който те тормози и ти иска пари,  след 3-4 месеца заживяваш с някакъв психо, който също те тормози, за момента само вербално.  Детето с теб ли е?  Добре е да си дадеш малко почивка  от мъже и да си събереш мислите.  Казвам го с добро чувство.

# 59
  • Мнения: 1 834
А и дете ли има намесено? Че този е ненормалник е ясно,ама и авторката не е цвете.Спрете се малко с тези мъже,поживейте сама и си погледайте детето.Няма да е лошо и да повишите образованието и квалификацията си,така ще започнете да срещата по-други мъже.

Общи условия

Активация на акаунт