ОСМИ КЛАС - ваканционна

  • 30 224
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 788
Момичета Kissing Heart
А тя прекрасната не се е напрегнАла.... ма хич...."мамо, моля ти се ваканция съм..." този рефрен звучи нон стоп....за всяко нещо от четенето на христоматията до лягането в 3 часа, сабахлем.....
Нооооо нищо, времето си минава .....

# 676
  • Мнения: 2 174
Леле - лелеее, завидях, някои по БЕЛ, други по Мат., трети нещо друго. Горките ние, дет нашите нищо не погляват.

Мамзелче, добре, че поне към 3 сабалян си ляга, ще и по - лесно да обърне режима. Питаш ли мъ мен, дет идея си нямам сърдитка как ще го промени.
Но пък наборката е права, ваканция са.

Зайче, подобни има много, но точно тези тук ги няма. Е, може и да ги има, но в някой магазин, като този от който ги взехме. Само дето няма как да разбера.
Даже на самата кутийка в която са самите тампони, си пиши, че ги внасят французите. А в този магазин има какво ли не, нещо като едно времешните 1001 стоки или смесен магазин, който ги помни ще се сети. Само хранителни стоки няма за хора, за кучета и котки също съм виждала.

Гледам, и тази тема, бавно и славно лази към края си, както и ваканцията. Та от ся май трябва да свикваме с девятката и изненадите които ни очакват.

# 677
  • Мнения: 2 423
Тези тампони ги бях срещала в центъра(Графа),в магазин за домашни потреби(март-април).Помня ги добре,защото не ги бях виждала преди това и се изненадах,но не закупих.
Моят е от нищоправещите с кеф😳

# 678
  • Мнения: 8 679
Моят е от нищоправещите с кеф😳
И моята е така. Имаше една тънка книга на АЕ да чете, това го направи и цяло лято маже по телефона, почивки и среща с приятелки.
Тя да му мисли след по-малко от месец!

# 679
  • Мнения: 2 174
Бобси, а за цената сещаш ли се.

Вита, то те да му мислят викаш. То вашите пак ще се справят. Таквиз като мойто гардже, нъц. Ако от ся не седне да преговаря и учи, определено вятъра ще задуха в обратна посока. А и зависи по кое време ще им дадат и входните. Ако не се лъжа, имаше тук мама, дет изпищя, че още първият ден бяха с входно. Дано не ни се случи такова нещо.

Дали да не почна от ся с мантрата - да са живи и здрави, пък другото ще се оправи все някак си. Олелеее, усещам лебедите как ще се превърнат в домати, дет после ще ги правя на супа ( или пък гаспачо ), ако ми са в повечко, ша ги слагам в буркани.

# 680
  • Мнения: 8 679
Моето дете си го знам - винаги почва учебната година с "катастрофални" оценки на входните нива, после се стяга до края на първият срок. Вторият срок оценките са още по-добре.. Абе "албански реотан" - бавно "загрява" с ученето 😆. Затова хич не се ядосвам.🙂

# 681
  • Мнения: 2 174
Аз за тоз реотан не бях чувала, поне до ся, от ся нататък ша го знам.

# 682
  • Мнения: 2 385
Тони, млада си явно, затова не си чувала за "албанския реотан".
Не знам как ще обръща режима моето съкровище, не знам кога / и дали / ще преговаря. Но! В девети клас ще бъда безмилостна и жестока! Ще изкарам всички актьорски дадености от себе си и... Какво и? Да взема аз ли да си преговоря, а после да направя резюме?
Оглупях.

# 683
  • Мнения: 2 174
Ааа, Анра, хич не съм млада, поне на години, но по душа и усет все още се мисля, поне за около 20 - сетака. Еееххх, де да бях на толкоз, щях да дивея мноу яко. Ама на тия времена много - много хич не ми се ще.

Днес в тик тока, въйййй, ква женска гадина видях, направо ми идеше да се гръмна. Честно ви казвам, ако и бях майка на таз, такъв бой щях да и тръзна, че нека после да ме съдят за домашно насилие. Беше на лайф, водеха битка с един, на тоз дет му бяха в лайфа, направо се хванаха за главите. Втрещих се бе хора, гледаш го младо, хубаво, пращи от енергия, а какъв изказ и държание имаше. Тоз преди това беше с една друга, пак на живо, ми двете от различни раси, ми тази беше, миии, светлинни години пред другата. Възпитана, приятна, готина. Думи нямам просто, за някои индивиди, после защо се случвало това,защо онова.
Добре, че мойта спеше и не чу, нито видя, в такива ситуации, се радвам, че е домашно гърне и асоциална.

# 684
  • Мнения: 1 376
Имс, питах вчера спасителя на Елещница за водата...
Момчето беше много подробно и ми обясни как се процедира с водата...
Басейна се изпразва веднъж седмично напълно и се чисти, а през другите дни се изпуска по малко и допълва. Никаква химия не се ползва и това е най-читавия басейн в региона според него.
Младежа каза, че откакто работи тази работа и знае какво става по басейните... вече никъде другаде не влиза🤔
Дори и други басейни, които уж са с минерална вода...
Така, направих рекламата😱

# 685
  • Русе
  • Мнения: 662
Здравейте, гледах в сайта на МОН, обаче не видях да са публикувани датите за пролетната ваканция.
Някой има ли инфо?

# 686
  • Майничка
  • Мнения: 12 672
Здравейте, гледах в сайта на МОН, обаче не видях да са публикувани датите за пролетната ваканция. ...
30.3.-07.04 -до 11 клас,
5-7.04. - за 12 клас.

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Здравейте! Изпуснах темата, но лято е все пак, не е време за отчетни наборни теми. Макар че - леко започна да му се вижда края на лятото Sad
Някой наясно ли е какво точно ще са тези дигитални раници? Със сигурност ли всички видове учебници ще бъдат качени на нея? Т.е. може ли да пропуснем да купуваме хартиените? В нашето училище не ползват хромбуци и нямам представа удобно ли е да учиш от екран, а не от учебник. Много ми се иска да олекотим раницата, безумно тежка е... Вярно че мъкне със себе си всякакви неща, освен учебници, но всичко ѝ трябвало... Дали да инвестирам в хубав таблет, или няма да е това, което си представям и пак ще товари раница Disappointed Relieved
Иначе при нас ваканцията е основно излизане навън, срещи, запознанства, разговори, прибиране по късно. Чете някакви книги и после обсъждат философски екзистенциални въпроси Joy

# 688
  • Мнения: 2 174
Хана, то има, и ще има, но си зависи от училището. Ако са ползвали до миналата година, тази също ще ги има там. Въпросът е, ако не са, дали ще имате достъп до тях. Другото е, че там ще бъдат качени, според това кой учител какво е избрал, а директора дали е дал заявката. И сега се сещам, че те говореха, от догодина да са безплатни. Все пак, ако искаш, нищо не пречи да се огледаш за таблет, или нещо подобно, което ще намали тежеста на раницата.

Аз затуй се замислих, на сърдитка дали да не и взема хартиени, само по основните. Едно момче, сега ще е последна година, ми каза - от 9 клас, учебник не купувам и не ползвам. На друго, което ще е 10 клас сега, майка му - учебник не е носил, не е отварял вкъщи да учи.
Тъйййй,чеее, ще изчакам до РС, 15 се пада петък, ще има време да решим как ще процедираме. А и по някои предмети, ще имат по час в седмицата, макс два часа, по други повечко. И все пак, ако ще ползват дъска за споделянето им, не виждам смисъл да се купуват. Ако ги няма в ел. вариант, ще и пратя снимков формат.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 526
Е къде видяхте, че в дигиталните раници има учебници? Аз гледах, гледах, ама нищо полезно не видях там. А учебници още по-малко.
Дайте линк да видя какво са тези дигитални раници.

Общи условия

Активация на акаунт