ОСМИ КЛАС - ваканционна

  • 28 526
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 111
Нашата също ги принтира. Миналата не помня, май пратих сърдитка да си я вземе, тази ще иде тя, не ща да гледам поредната намусена физиономия, и да ме подлагат на разпит.

Та се сетих, Пюрче, тя си е валидна за цялата година, но от издаването, до предаването, мисля, че беше със срок, или месец, или няколко дена.

# 736
  • София
  • Мнения: 3 031
И нашата май принтира бележките и може без да се купуват картите, бях забравила. Ама купих картите, от де толкоз акъл, един ми е - и за зиме, и за лете! 😁

Тонка, ти, ако мислиш, че младежът ще сЪ притесни от учебниците и ще избяга от нас - Не! Просто ще ги намести по-удобно на бюрото до компа и ще гледа в друга посока. 😂

# 737
  • София
  • Мнения: 39 776
Миналата година ми искаха здравна карта. И понеже бях с тийна ЛЛ го мери и т.н. И бележка с ваксините ми издаде.
Преди картоните (здравните карти) ги вадих без присъствие на децата.
ЛЛ обаче е нова и "искам да го видя" 🤣 Предполагам тази година няма да има такива желания.

# 738
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Благодаря, да същото си купувам от книжарницата в поликлиниката и висим. Личната държи да си я види. Там нанася и имунизациите. Вижте вчера какво пуснаха тук в една тема.
Касае ни тия с детските , аз така го разбирам.
И без това имам да купувам още учебници..добре ще е.

И линка
https://asp.government.bg/bg/novini-i-akcenti-asp/320-000-semejs … odi-za-otoplenie/
При нас история , биология  по два учебника +  на английски и на  химията пише " за разширено изучаване с език"- каквото и да значи това 😬
Отново два броя за 8,9 клас .. ще ме чувате по - често в темата явно да " олейкам ". 🤣

# 739
  • Мнения: 2 111
Значи се разбрахме за тез хартийки, нема да го мислим до септември. Нашата ако иска да я мери и тегли, ако иска да я гледа в очите, сърдитка и без това е непукист, хич няма да я отрази.

Дени, ма чакай ся, то хубаво ще ги намести по - удобно и близо до компа, ще си врътне погледа, ама те нали ще го зяпат, няма ли да усети техния сърдит поглед? Горкичките книжки, забутани в ъгълчето, ще плачат милите.

Пюрче, а на нея трудно ли и е да принтне, излишен разход ще правиш.
Това инфо е добро, да видим дали ще ги пуснат. Аз и линка ще отворя, да прочета отново. Но според мен би било добре, ако пускат за всички някаква макар и малка сума, или поне да намалят цените. Кожодери големи са. Но колкото го чета туй нещо, толкова повече ми се струва, че това ще са за тези, които са кандидатсвали миналата година за отопление, и са хора с деца.

# 740
  • Мнения: 11 112
+1, мерят, теглят, сестрата на ЛЛ попълва и принтира. Никога не съм купувала, та попълвала бланка. Вече в трето училище ни ги приемат така, претенции не са имали.

# 741
  • Мнения: 1 152
Но колкото го чета туй нещо, толкова повече ми се струва, че това ще са за тези, които са кандидатсвали миналата година за отопление, и са хора с деца.
Тони, според мен трябва да е за всички, получаващи помощи за деца от 01.04.2022 до 31.03.2023 г. А дано!
Скрит текст:
По 148 лв. еднократна помощ ще получат социално уязвимите семейства с деца. За това информират от Министерството на труда и социалната политика. Предвижда се по този начин да бъдат подпомогнати 320 хиляди семейства. Средствата са по новата мярка, отворена от управляващия орган на Програма “Развитие на човешките ресурси”.
Домакинствата, които получават месечни помощи по Закона за семейните помощи за деца, ще могат да получат еднократното подпомагане като компенсация за поскъпването на тока и парното.
По 148 лв. еднократна помощ ще получат социално уязвимите семейства с деца. За това информират от Министерството на труда и социалната политика. Предвижда се по този начин да бъдат подпомогнати 320 хиляди семейства. Средствата са по новата мярка, отворена от управляващия орган на Програма “Развитие на човешките ресурси”.
Домакинствата, които получават месечни помощи по Закона за семейните помощи за деца, ще могат да получат еднократното подпомагане като компенсация за поскъпването на тока и парното.

Последна редакция: сб, 26 авг 2023, 14:16 от mimoza@b

# 742
  • Мнения: 2 111
Мимозче, точно за това се замислих, защото пише за: ще могат да получат еднократното подпомагане като компенсация за поскъпването на тока и парното.
Помоща която получават за отопление, за зимния период е: кандидатстваш от м. Юли - м. Октомври, за отоплителен сезон да кажем 2021 - 2022 год., този период е от м. Ноември мисля беше до м. Март.
Погледнато в цифри, колко семейства са одобрени за отопление или за детски надбавки, или пък и за двете заедно, надали това всичките 320 хил. в цялата страна, мисля, че са повече.
Ми не знам, освен да се поразровим в нета за цифрата, или да дочакаме периода за превода.

Последна редакция: сб, 26 авг 2023, 19:49 от Тони🍀

# 743
  • Мнения: 638
Аз съм си напекла другата седмица да ходя до ЛЛ за точно тези здравни карти- 2 броя и за двете деца. На дребното ще трябва и изследвания да се пускат са ДГ, а за големия съм оставила документи за комисия, за да бъде освободен от ФВС. Миналата година си ги бях изпринтирала сама поставените ваксини. В предишното училище ни раздаваха едни листчета и ЛЛ ги попйълваше, по скоро подпечатваше и това е. За ваксините пишеше, че има всичко и готово. Ама в София искат всичко подробно. 😂

Аз пък го закъсах с някакви болки, които не мога да определя от къде идват и обикалям до доктори. До тук гинеколог и гастро и всичко е наред. Но май ще се окаже от кръста тая работа. Оплаках се! 😭

# 744
  • Мнения: 2 111
Зайче, кръста ще да е, като вирус плъзна, аз се мъчих с едни такива близо три седмици. Мазах, мазах, спрях, преди около 3 - 4 дена, две вечери се омазах пак, преди да си легна по 2 аналгина, и ся да ти кажа, поотмина доста. Но пък на мен и кръста си ми е проблемен, и ме удря по цялото тяло, но предимно в краката. Та тъй, ако искаш мажи го кръста, пийни някакви хапове, и дано бързо се оправиш.

Миии, да ви кажа, че мойто смени режима, но не и висенето пред екрана. Завчера и се наложи пък, да проведе два разговора, и то на АЕ, но не със натурална англичанка или американка, и се справи добре. За пореден път се убедих, че и куца дар словото, много обича да слуша някой докато и говори по тела, но тя да приказва - не. Мълчи кат риба на сухо.
За тетрадките, скоро и ние ще се поразровим, да видим какво има в наличност и какви ще ползва. Ако се наложи, ще и се купят, иначе се озъртам за цените, ми те един чувал пари за един брой. Накрая ще взема да и купя някви евтинджос, на какво прилича туй. Като си помисля само, таз година първолаците, за тях колко пари ще идат, лошо да ти стане.

# 745
  • София
  • Мнения: 3 487
Защо си се замислила за първолаците? Нали уж деветокласниците са ни приоритет.
Първолаците  получават по 300 лева помощ и са с безплатни учебници. Че и дрехите и обувките им са в детската номерация. А деветокласниците и претенции имат, без да коментирам сутиени и превръзки.

# 746
  • Мнения: 8 231
Деветокласниците определено излизат доста по-скъпо от първокласниците. Учебници си имаме от големия, ще трябва само учебните тетрадки по английски и немски да купи. Раницата му е още от първи клас, на Ташев от кордура. Това нещо е вечно. Има още една от Ташев, пак кордура, малко по-голяма, която бяхме купили за пътувания. Той обаче май си предпочита по-малката и сигурно пак с нея ще си ходи на училище.
Накарах го онзи ден да премери всички налични блузи с дълъг ръкав. Остана някоя и друга в гардероба. Преди да тръгнем по планините пак направихме една чистка, защото го карах да мери всяка дреха, която смяташе да вземе. Отскочихме до Уайкики и взехме два чифта дънки, сега трябва да купя ластик с дупки и копчета и да се оборудват, защото здраво му хлопат в кръста. W29 L31 размер. На дължина идеални, в кръста широки. Огледахме и за блузи с дълъг ръкав, но нищо не си хареса. Зимно яке му купих през пролетта, когато имаше големи разпродажби. Взех го малко по-голямо, сега ще му е идеално.

# 747
  • София
  • Мнения: 12 424
На мен петокласника ще ми излезе много по-скъп от деветокласника. Само за униформи ще дам една камара пари.

# 748
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
След 1 септември модератор ще смени заглавието на всички теми

Та заповядаите в новата ни деветокласна тема


НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт