91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 10

  • 77 579
  • 775
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Здравейте! И ние сме "странен случай", ако мога така да се изразя Simple Smile
Синът ми е с 97 т по мат, досега 7г доста задачи е изрешил, под моята амбиция (аз съм математик). Но на този етап отказва да продължи в НПМГ/ТУЕС. Иска да учи език. Хубаво. Другото странно обаче е, че като че ли го е страх от свръх много учене и търси по-приятелска и лежерна среда. Имаме бал за 1 НЕГ, но той нещо не е убеден, говори ни за 73-то  (предполагам, защото има приятели там). Та въпросът ми е:  успяват ли децата да си създадат приятелска среда и да се почувстват като общност в 1 НЕГ? Нали не е всичко само учене? Simple Smile За моето дете спортът е много важен също, т.е. извънкласните спортни дейности. Има ли такова нещо в 1 НЕГ?

Последна редакция: пн, 03 юли 2023, 08:23 от Milena Dushanova 743098

# 76
  • Мнения: 10 742
Милена, като бях на твое място и питах познати, всички ми казаха едно и също с различни думи. Накратко:
НЕГ е училище за амбициозни И трудолюбиви деца.
 Ако твоето не е такова, помислете пак. Или бъди готова да го контролираш и натискаш да учи.

# 77
  • София
  • Мнения: 963
Извънкласни спортни дейности, организирани от училището, не знам да има. А и не ми струва логично да има. Който тренира нещо, го прави самостоятелно някъде.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 612
Има и хо-амбициозни и трудолюбиви деца, има и такива, които трудно кретат, като навсякъде. Има много щастливи, и много нещастни от избора си деца. И не, не е всичко само учене, казвано е по назад в темите, приятелства се създават и поради преразпределението на паралелки след 8клас се опознават доста не само на ниво клас и не само на ниво випуск. Общност определено има.
За английския след 8клас мисля, че се наваксва. От класа на големия ми син в лайстунг, имаше няколко деца, които не бяха учили английски до сега, но се справиха чудесно.

# 79
  • столицата
  • Мнения: 3 829
Има много деца, които успяват да се занимават и със спорт и то на доста високо ниво заедно с учението в НЕГ. Иначе за спорт в училището не съм чувала. Май някакъв волейболен отбор се сформира за участие в турнир някога, но беше инцидентно, а не че са тренирали специално.
Иначе имаме доста познати и в 73-то и са доволни също. Но, за да се научи езика, в което и училище да е детето ще трябва да си седне на трибуквието и да положи усилия. При някои се получава по-лесно, при други не толкова.

# 80
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
Здравейте, моят син има интерес към училището. Немски е учил досега, но нивото му не е високо. Притеснява ме английският. Не е учил въобще този език. Как се процедира в училището, всички ли започват от началото или са по групи? Тъй като много деца са учили англ. език малко или много.
Мими, и ние бяхме така. Синковецът беше ходил в 4ти клас на някакви афифни курсове по английски, на които дори домашни не даваха, но аз исках точно това - колкото да се "запознае" с езика. Когато влезе в НЕГ, го записах в Британика на курс по английски. Не се притеснявах да не му дойде много много, защото пък преди това 7 години беше учил немски + ходил на немска занималня 6 години. Понесе му.
Друг вариант, за който се сещам е да го запишеш на ускорени летни курсове за лятото, или направо на някакъв езиков лагер.

За колебанието между НЕГ и ФЕГ... близък приятел на сина ми е във ФЕГ. Цялостното ниво като училище не е високо.

Милена Душанова, според мен - ДА, успяват.Wink Синковецът не мога да го събера от улиците и заведенията. В допълнение на това им дават да правят доста проекти, което изисква да работят заедно и това допълнително ги сближава. Разформироването на паралелките също оказва влияние, така децата опознават нови хора. И моят син си поддържа връзки с приятелите от стария клас.
Също така децата се събират и в конкретно вечерно заведение, но това няма да коментирам тук Simple Smile
По наблюдения на моя син в 73то не им дават толкова зор, колкото в 1НЕГ. Но това е по негово наблюдение, моля дамите да споделят техни впечатления.

# 81
  • София
  • Мнения: 18 162
Имаше футболни отбори преди, даже и  момичешки..Laughing Голям майтап беше вторият.

Иначе в годините в училището има редовно деца, които се занимават направо професионално със спорт.. Републиканска шампионка по лека атлетика за девойки, футболист, беше в класа на дъщеря ми, който дебютира в националния отбор на 16 години и малко, само Ники Михайлов май го е направил това на по-малка възраст,  две момчета в националния младежки по водна топка,  един в баскетболния, шампионка по конна езда, такава по спортно катерене.. Аз за тези се сещам през последните 10 години, кой знае още колко има...

Последна редакция: пн, 03 юли 2023, 12:47 от пенсионирана русалка

# 82
  • София
  • Мнения: 963
Да, активно спортуващи деца има много в училището. Специално за леката атлетика в завършилите последните две години имаше няколко момчета и едно момиче, които бяха на национално ниво. Сега в момента също са няколко (включително неколкократна републиканска шампионка).
В номинациите за Фашинга последните две години видях също много сериозно занимаващи се с други спортове деца.
Има време за това, но зависи от приоритетите. Дъщеря ми тренира 6 дни в седмицата и времето й стига (трудно, но се получава). Е, в края на учебната година е сериозно изморена, но сега две седмици ще почива Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 3 044
Здравейте, моят син има интерес към училището. Немски е учил досега, но нивото му не е високо. Притеснява ме английският. Не е учил въобще този език. Как се процедира в училището, всички ли започват от началото или са по групи? Тъй като много деца са учили англ. език малко или много.
Милена Душанова, според мен - ДА, успяват.Wink Синковецът не мога да го събера от улиците и заведенията. В допълнение на това им дават да правят доста проекти, което изисква да работят заедно и това допълнително ги сближава. Разформироването на паралелките също оказва влияние, така децата опознават нови хора. И моят син си поддържа връзки с приятелите от стария клас.
Също така децата се събират и в конкретно вечерно заведение, но това няма да коментирам тук Simple Smile
По наблюдения на моя син в 73то не им дават толкова зор, колкото в 1НЕГ. Но това е по негово наблюдение, моля дамите да споделят техни впечатления.

Здравейте! Аз няма как да сравня 73-то с НЕГ, но в 73-то също ги натоварват много и зорът е голям. Дори по музика и рисуване, където обикновено са по-леки предмети.

# 84
  • София
  • Мнения: 18 162
Ноеми, моите наблюдения са тъкмо обратните. Simple Smile Понеже предвид баловете в двете училища учат все умни деца, то обяснението за масово много високия успех на учениците в НЕГ се крие не  в по-големия им интелект, а в малко по-премереното натискане/натоварване. При положение, че  към даден момент, сега не съм разпитвала как е, стипендия се даваше за успех само над 5,75, в клас от 27 души доста повече от половината, май 16-17,  взимаха...При това 7-8 за пълно 6. В темата пишат майки, имащи деца и на двете места, те могат да направят най-добро сравнение по този параграф.

# 85
  • София
  • Мнения: 963
И сега е така със стипендиите (поне доколкото аз имам информация).

# 86
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
Мале, Русалке, уплаши ме!  Laughing Аз малкия го глася за 73то, че има втори руски език, а си мислех и че зорът е по-малко.
Добре де, тогава още един въпрос: в ДСД или  в Лайстунга е по-натоварено? Да не би на моя големия да му идва нанагорно, защото е в лайстунг паралелка?
Скрит текст:
Ако на малкия ще му се налага да полага такива усилия, май въобще не му е в немска гимназия мястото

# 87
  • Мнения: 1 291
Здравейте, записвам се в темата с двама младежа близнаци Simple Smile По бал от миналата година се класираме за 91 НЕГ, но все още не са излезли класиранията. Тази година има 54 момчета с по-добър бал от миналата и малко се притеснявам дали ще успеят да се класират. Вълнувам се много. Чета темата и попивам всеки ред Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 2 364
Стискаме палци на близнаците! Успех и ще чакаме да се похвалите!

# 89
  • столицата
  • Мнения: 3 829
Все пак не всички деца с висок бал се насочват към НЕГ. Ето гледах интервюто с момичето с  по 100точки по двете матури. То ще учи в ТУЕС. Всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт