Февруарски мами 2024 - Тема 2

  • 20 836
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
мойто може и да е риби знае ли човек 😀Понеже сестрата и лелята на моя са отврат , ми вика ще го затапим там и няма да излища докато не стане риба 🤣викам те рибите па ги не свърта на едно място та кво ни така ни онака

# 46
  • Мнения: 475
За фраксипарина, най-добре е да се изследва анти-ха

# 47
  • Мнения: 727
Успявате ли да пиете достатъчно вода?
На мен ми става гадно, ако не пия пък ми става лошо..изобщо жалка история от няколко дни - лошо ми е за храна, от храна, за сън, от топло, от вода, без вода..
С миналата бремнност не помня такова нещо, ставаше ми лошо изведнъж, повръщах и край. А сега си е мъка часове..

# 48
  • Мнения: X
Става ми и на мен гадно от вода и не пия много .

Lovebirds твоето дете нее ли октомври 21 ? Имам някакви спомени че сме се виждали някаде по групите

# 49
  • Мнения: 475
Даа, точно. Ами може да сме се засичали в групите за инвитро или в групата за Шейново. Твоето детенце кога е?
Става ми и на мен гадно от вода и не пия много .

Lovebirds твоето дете нее ли октомври 21 ? Имам някакви спомени че сме се виждали някаде по групите

# 50
  • Мнения: X
Ноември 21 за това имам ясен спомен за теб Simple Smile и пак се нацелихме 😀

# 51
  • Мнения: 306
Успявате ли да пиете достатъчно вода?
На мен ми става гадно, ако не пия пък ми става лошо..изобщо жалка история от няколко дни - лошо ми е за храна, от храна, за сън, от топло, от вода, без вода..
С миналата бремнност не помня такова нещо, ставаше ми лошо изведнъж, повръщах и край. А сега си е мъка часове..
И аз съм много зле с водата, така се насилвам и не става 😵💫 едва си пие фолиевата 🥹
Иначе съм с постоянно гадене, повърнала съм до сега само 3 пъти, но гаденето си е целодневно, а това че ми се спи и съм уморена дори не го мисля.
Утре имам рожден ден и ще се събира голяма рода, свекървата ще остава да спи вкъщи и се очертава тежък ден 🥴

# 52
  • Мнения: 188
Съвет тук, ако има мами, които още се .чудят - направете си изследването. Може да е от жизнено значение.

Аз съм се засилила да изследвам тромбофилиите, дано само не е късно (8+5).

Искам обаче да ви питам, някоя успявала ли е да вземе за направление за това? Мисля, че няма такова нещо, но все пак да проверя.

Досега нито едно изследване и преглед не съм пускала по каса. Няма и изгледи явно да мога да я ползвам…. За какво плащаме тези осигуровки цял живот, наистина не знам.

# 53
  • Мнения: X
изслежванията по каса са БХС и точно там в тоя диапазон микробиология и разни други ирини и глупости. За тромбофилия каса няма за жалост. Но коцто си пуска Pai пускайте и АСЕ те са комбина

# 54
  • София
  • Мнения: 323
Момичета, да ви попитам, тъй като виждам, че някои от вас са минали вече поне една бременност или са към края на такава, какво ви е мнението за Дегана по време на бременност. В 8 г.с. и след разговор с АГ минах на Деган, преди това пиех Антиметил, но нямаше ефект от него и си повръщах по 3-4-5 пъти на ден и постоянно бях с гадене и най-големия проблем липса на апетит съответно, като почти не ядях. От няколко дни пия деган и е по - добре, повръщането намаля на 1-2 пъти на ден, пак ми се гади, но доста по-малко, но чета, че на много жени не им давали, защото имало вреда и се чудя дали да го продължавам или да го спра и да си се мъча.

# 55
  • Мнения: 188
сланините са я 😀моя корем расте а съм едва в 7 ма седмица , тояно заради тъпите сланини вече всички ме оглеждат подозрително.
Иначе имам отвратителен кисел вкус в устата сега ще пробвам да го махам с хомеопатия. За гаденкто също ползвам сега хомеопатия.С Дъщеря ми имах метален вкус сега кисел отврат дано пак се махне в 4 месец че е много гадно.
И тоя път съм ебати каприза за храна . Ту пица ще ям ту суши ми се ядат , ту тортила ама не с тва ама с онова. Потресаваща история

Внимавай с тази хомеопатията обаче, аз не бих рискувала по време на бременност…. И сушито Sad


Иначе за инжекциите, един много кратък период имах на пролутекс - реално само три дни, засега поне. Първия ден една неадекватна млада докторка ми го наби брутално лошо (и погрешно според всички световни инструктажи). Като си ги бих сама (вярно, само два дни, но все пак) - сама си усещах и бях значително по-бавна с буталото. Разликата за идните дни откъм болка беше от земята до небето. Имайте вяра в себе си на първо място Heart

# 56
  • Мнения: 3 640

Досега нито едно изследване и преглед не съм пускала по каса. Няма и изгледи явно да мога да я ползвам…. За какво плащаме тези осигуровки цял живот, наистина не знам.

Е и аз това се чудя!! Да не говорим, че личната ми отказа да ми даде направление за ПКК, която ми се полага по каса. Каза ми - АГ ще ти даде, но тя пък каза, че е рано, но какво значи рано е да си изследвания собствената кръв ?! ...
Понякога много ме е яд, че давам пари за здравни осигуровки!

# 57
  • Мнения: 90
Момичета, да ви попитам, тъй като виждам, че някои от вас са минали вече поне една бременност или са към края на такава, какво ви е мнението за Дегана по време на бременност. В 8 г.с. и след разговор с АГ минах на Деган, преди това пиех Антиметил, но нямаше ефект от него и си повръщах по 3-4-5 пъти на ден и постоянно бях с гадене и най-големия проблем липса на апетит съответно, като почти не ядях. От няколко дни пия деган и е по - добре, повръщането намаля на 1-2 пъти на ден, пак ми се гади, но доста по-малко, но чета, че на много жени не им давали, защото имало вреда и се чудя дали да го продължавам или да го спра и да си се мъча.
Пробвай с Кокулин, хомеопатични са и пише, че стават за бременни. Давали сме на децата при пътуване. Консултирай се все пак де. Аз с предната бременност изядох грейпфрутите в Пловдив, много ми помагаха

# 58
  • Мнения: 2 242
Cassiope,  мен повече ме изненада, че при установен проблем (вродени тромбофилии) и наличие на бременност, така нужните фраксипарин и клексан не се поемат от каса или по някакво направление/рецепта и тн. За 15 инжекции платих около 70 лв. Не е много, на инжекция излиза около 3,60-4,00 лв. Но сметнах че имам още около 250 инжекции до края на бременността и малко след това.

# 59
  • Мнения: 188
За прогестерон е същото. И утрогестанът и пролутексът хич не са евтини….. а очевидно не си ги ръгаме в шушондриите и бием в коремите щото нямаме друга работа….. та и те са по предписание. Не знам. Уж раждаемост ще насърчават като национална политика…. Как точно.

Общи условия

Активация на акаунт