Февруарски мами 2024 - Тема 2

  • 20 851
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 242
Здравейте от мен!
Днес пуснах изследване за кръвна група и тсх- последният път тсх беше 4.06, след промяна на дозата падна на 1.83 🙏
Аз съм в 7г.с +2 дни , на 18 е следващият преглед. Боря се с гаденето, умората и това че ми се спи постоянно, но като цяло съм добре.
Обмислям в неделя да направя лек преход до Рилските езера, ще се качим с лифт, така че не смятам че ще е толкова натоварващо 🙏
Успех и кураж на всички 🙏❤

Хей! Рилски езера е натоварващо дори и от лифта нагоре, ако не си правила предишни преходи. Прави чести почивки и внимавай. Като цяло яко си в добра форма, активна и си спортувала/ходила преди няма да имаш проблем.

Аз освен че спя навсякъде където ме сложи човек други симптоми нямам. 7 г.с. + 4 дни.

Днес за втори ден бихме инжекция фраксипарин. Не ми е никак приятно от преживяването и нещо не мога да свикна, обзема ме някакъв страх и още не мога сама. Попитах за второ мнение близък, който е АГ с много опит и той много се зарадва, че сме хванали тромбофилията навреме. Потвърди терапията, на която съм. Съвет тук, ако има мами, които още се .чудят - направете си изследването. Може да е от жизнено значение.

# 31
  • Мнения: 306
Здравейте от мен!
Днес пуснах изследване за кръвна група и тсх- последният път тсх беше 4.06, след промяна на дозата падна на 1.83 🙏
Аз съм в 7г.с +2 дни , на 18 е следващият преглед. Боря се с гаденето, умората и това че ми се спи постоянно, но като цяло съм добре.
Обмислям в неделя да направя лек преход до Рилските езера, ще се качим с лифт, така че не смятам че ще е толкова натоварващо 🙏
Успех и кураж на всички 🙏❤

Хей! Рилски езера е натоварващо дори и от лифта нагоре, ако не си правила предишни преходи. Прави чести почивки и внимавай. Като цяло яко си в добра форма, активна и си спортувала/ходила преди няма да имаш проблем.

Аз освен че спя навсякъде където ме сложи човек други симптоми нямам. 7 г.с. + 4 дни.

Днес за втори ден бихме инжекция фраксипарин. Не ми е никак приятно от преживяването и нещо не мога да свикна, обзема ме някакъв страх и още не мога сама. Попитах за второ мнение близък, който е АГ с много опит и той много се зарадва, че сме хванали тромбофилията навреме. Потвърди терапията, на която съм. Съвет тук, ако има мами, които още се .чудят - направете си изследването. Може да е от жизнено значение.
Определено обичам походите, не ми е първият и съм свикнала с ходенето, но със сигурност ако видя че не ми е ок ще направя обратен 😇🙏
Всичко хванато на време е обратимо!
Аз много бях се стряснала с тсх 4.06 дори преди операцията не ми е било толкова високо, но с адекватни мерки всичко се овладя 😍
Ти как се чувстваш с поставянето на инжекции ?

# 32
  • Мнения: 353
А аз като човек с трета бременност на инжекции съветвам да си ги биеш сама (като се престрашиш) Ти сама ще намериш и усетиш своя си начин и място. Аз например хващам гънка на корема и първо опипвам с иглата,защото не навсякъде ме боли еднакво. Явно е различна чувствителността. И като попадна на някое място ,където не ме боли толкова,тогава я бия. Ако някой друг ми ги бие със сигурност ще ме боли много повече. Може също отстрани горе бедрата(там ме боля повече от корема) или отзад на ръцете (не съм пробвала)

# 33
  • Мнения: X
Аз си биех в корема клексана но мнооого посинявах и се налагаше мъжа ми в ръката да ги бие Simple Smile Беше ми супер но в корема предпочитам сама. Сега с Прогестерона ми е яка драма защото не мога да прибия таз тлъстина изобщо . Не знам ква е тая мойта кожа такава дебела. А той е само в корема , този за мускулни не ми е вариант много е гаден и цялото полудупие ме боли така че нямам търпение да спра тоя прогестерон а ако почна инжекции ще ги бие моя в ръката Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 242
Не усещам нищо като разлика. Смятам да си повторя изследването за Д Димер защото май ми беше доста високо и искам да видя има ли ефект. Иначе не усещам ефекта на инжекциите. Обзема ме паника преди поставянето, защото ми ги изписаха 2 часа преди пътуване. Казаха: “вземи си ги, отивай да почиваш, слагай и всичко ще е наред”. ММ сам ми постави първата на летището след като търсихме медицинско лице и щяхме да си изтървем полета и така и не намерихме никой да ни покаже как да поставим поне първата. От тогава постоянно имам страх, че не правим нещо както трябва, сигурно няма ефект или ще направим беля. Нямам търпение да се прибера 😅. Имам по-обилно течение и от време на време крампи и като сме на разходка постоянно се филмирам, че съм започнала да кървя. Съжалявам ако ви натоварвам, но да си изплача мъката. Може някой да е имал подобни мъки.

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 13:47 от Lygia

# 35
  • Мнения: X
от инжекциите няма някакъв личим ефект за да го усещаш. А крампите са недостиг на магнезий консултирай се с АГ Simple Smile А Димер се пуска след 3 седмици терапия

# 36
  • Мнения: 306
Lygia не не натоварваш, и аз все гледам дали нямам зацапване или течение, май всички сме така 🙏 спокойно  всичко правим както трябва 🙏
Аз сега имам леки придърпвания и ме е страх 🙄 , но не е нещо силно, ей така просто от време на време леки придърпвания.
И аз бях така докато бях на почивка, нямах търпение да съм си вкъщи- не влизах във водата и като цяло исках да съм си вкъщи 🥴

# 37
  • Мнения: 2 242
Мерси за споделения опит. Ще проверя нивата на магнезии. Иначе не ме боли при поставяне. ММ е внимателен. Психически ме натоварва инжектирането. Смятам като се приберем да отидем при близка, която е медицинско лице да ни покаже и да направим пред нея. Нямам страх от игли и много пъти съм гледала като ми взимат кръв, просто винаги съм била в опитни ръце и ме е страх че не знаем какво правим, гледахме клипчета, но аз просто не мога да се отчупя, че сама мога да си го правя това или ММ без някой да ни е видял и да е казал: Да, не, по-добре така. И тн.

# 38
  • Мнения: 10
Аз си биех в корема клексана но мнооого посинявах и се налагаше мъжа ми в ръката да ги бие Simple Smile Беше ми супер но в корема предпочитам сама. Сега с Прогестерона ми е яка драма защото не мога да прибия таз тлъстина изобщо . Не знам ква е тая мойта кожа такава дебела. А той е само в корема , този за мускулни не ми е вариант много е гаден и цялото полудупие ме боли така че нямам търпение да спра тоя прогестерон а ако почна инжекции ще ги бие моя в ръката Simple Smile
здрасти аз съм бременна във 8 седмица почти и си бия фраксипарин всеки ден но от два дни имам кафеникаво зацапване и ходих на преглед и ми изписаха Прогестерона 25 мг бебчето е добре но незнам защото все още имам зацапване?

# 39
  • Мнения: 110
Здравейте, мами. Радвам се да се присъединя и аз. На 33г съм и след три години опити, ние май успяхме по естествен път. Миналата седмица бях на първия си преглед, като се видя нашата точица. По апаратура излиза 6г.с. въпреки, че трябва да е 8ма. (Цикълът ми е малко нередовен и вероятно е късна овулация).
Казаха ми да посетя отново следващата седмица, за установяване на пулс. Междувременно обаче имах леко кафеникаво зацапване и ми изписаха утрогестан вагинално. Зацапване вече няма. Но в коремчето усещам постоянна болка, нека, но болка. Притеснявам се, защото всичко е още много неясно за мен.
Бихте ли ме посъветвали какви изследвания мога и е добре да си пусна в началото. За да го обсъдим при следващото посещение.
Витамини D, B12, B6, фолат, хомоцистеин, TSH, FT3, FT4, прогестерон.
Към това съм се ориентирала, но ще съм ви благодарна за всякаква ориентация. Simple Smile)

# 40
  • Мнения: X
не знам Zimone колко смисл има от FT3 и FT4 само ТсХ е достатъчно на тоя етап Simple Smile


Malina зацапването се чисти с дни .Аз също имам зацапване

Иначе магнезия се пие редовно от бременни и нее нужно да се изследва защото нивата му в кръвта може да са в норма ко организма краде много и му трябва повече . Той е и за крампи и за маточни болки и крампи и за много неща. Аз пия към момента в Алеракт.

# 41
  • Мнения: 40
Същата дилема с прогестерона имам и аз, чудя се каква е тази дебела кожа, която имам... Но някой път не усещам иглата, толкова леко влиза а друг път е чудо.. докато се намери къде да се пробие тази кожа... А може би сланините са виновни 😏
Аз си биех в корема клексана но мнооого посинявах и се налагаше мъжа ми в ръката да ги бие Simple Smile Беше ми супер но в корема предпочитам сама. Сега с Прогестерона ми е яка драма защото не мога да прибия таз тлъстина изобщо . Не знам ква е тая мойта кожа такава дебела. А той е само в корема , този за мускулни не ми е вариант много е гаден и цялото полудупие ме боли така че нямам търпение да спра тоя прогестерон а ако почна инжекции ще ги бие моя в ръката Simple Smile

# 42
  • Мнения: X
сланините са я 😀моя корем расте а съм едва в 7 ма седмица , тояно заради тъпите сланини вече всички ме оглеждат подозрително.
Иначе имам отвратителен кисел вкус в устата сега ще пробвам да го махам с хомеопатия. За гаденкто също ползвам сега хомеопатия.С Дъщеря ми имах метален вкус сега кисел отврат дано пак се махне в 4 месец че е много гадно.
И тоя път съм ебати каприза за храна . Ту пица ще ям ту суши ми се ядат , ту тортила ама не с тва ама с онова. Потресаваща история

# 43
  • София
  • Мнения: 246
не знам Zimone колко смисл има от FT3 и FT4 само ТсХ е достатъчно на тоя етап

Това не е така. FT4 е от изключителна важност. Според мен нека си изследва всички неща, които си е решила.

# 44
  • Мнения: 356
Тъкмо разказвах на ММ че не ми се ядат просто някакво неща ами разни по-засукани и претенциозни. И си мислех дали не е от зодията, все пак предполага се, че ще имаме водолейчета, а те са си ексцентрични личности Grinning

Общи условия

Активация на акаунт