Февруарски мами 2024 - Тема 2

  • 20 857
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
да добре прави се ако имаш фамилни обременености за разни болести . Но основно се насочват хора при съмнения за нещо Simple Smile така се надявам да нее недоразбрано. А на база на само Фетална в 11-13 може и да няма съмнение за това е това пусто БХС.
Ако си правиш пренатест обаче трябва да знаеш че по рано от 16 мисля седмица амнио не се прави. И така пак може да стане омагьосан кръг в който си си пуснал в 10-11 теста излиза резултата в 12-13 и тря чакаш гн дай си боже амниоцинтеза. За това и пренатеста си има риск разбирасе по малък от БхС но си има риск да те постави в тъпа ситуация . якак то мен ме постави Нипт точно с отговор 1:15 което е нещо като ( питайте си Аг то да ви отговор. ) а АГ то понеже се затрахова не ти казва ДА или НЕ и ти казва вероятно ама дай да пуснем Амнио за да знаем . И сега не знам колко се чакат пустите резултати но преди беше 1 месец . Потресаваща история просто.

# 16
  • Мнения: 1 726
аз като правила амнио ще ти каза защо. Защото законодателството ни не позволява да направиш аборт с даун без амниоцинтеза и пренатестовете не са доказуеми през нашия закон за това да ако ти излезе даун и ти искаш да го махнеш си длъжен да направиш амнио. А защо не казват направо Амнио , ами казват хората да си изберат ако има рискове след БХС.
Ясно... сега разбрах! Интересното е, че тази приятелка реши да си го остави независимо от показателите и резултатите на пренатеста и на амниото, което потвърди Даун за трети път! Но са и казали, че имало неща които допълнително трябва да се следят при Даун по време на бремеността и за да е сигурно, че е така е хубаво да се направи амнио Rolling EyesThinking дано на никой не се налага да ги разбира тези неща от първо лице!

# 17
  • Мнения: 188
Малко неясно си го написала или може би аз не те разбирам добре.

Тези които “не искаме да правим БХС” според мен поне, ще го “заменим” с NIPT. Скъпо е и ако някой няма възможност, задължително да пусне БХС.

Тоест е БХС и/или NIPT.

Ранна фетална морфология (11-13гс) ще правим всички.

# 18
  • Мнения: X
Да напрактика тези комто не желаят да правят БХС и си правят Нипт биха правили амнио само ако не дай боже нещо излезе там, или ако пожелаят да си запазят бебето отказват да го правят и тва е. Не го пожелавам на никого и нека всички имаме здрави деца.

Аз се записах днес при Стратиева за 9.08 ми и ще пробвам да се вредя при Сигридов макар че той е страшно голям инат и точно с дауна не го разбра изобщо че е даун.Ноооо пак ще пробваме. Иначе и Вецев ще ми прави но аз си държа и баш фетален морфолог да си го прави просто не споделям пред Вецев. Иначе да допълня колко е тъпо тва с Вита, напрактика бебето ми е имало пулс още в петък а тая тупа лупа ела след 2 седмици. Няма да стъпя там повече

# 19
  • Мнения: 3 640
Най-после минах първия си преглед. Странно, че според моята АГ вървя една седмица назад спрямо приложението ми и в момента съм според нея в 4.г.с, а според приложението Фея - 5г.с, но нека не се "лекуваме" по приложения. След това дълго прелюдие:

Имаме плодно сакче, закрепено на правилното място в матката, 7мм е. След 2 седмици ме вика да видим малкото ембрионче, защото по нейни думи в 4г.с. няма как, колкото и да ми се искаше.
Всичко изглежда нормално, нали?

# 20
  • Мнения: 188
Да, твърде ти е рано за нещо повече. Ако си в 4гс, терминът ти ще е март.

# 21
  • Мнения: 12
Най-после минах първия си преглед. Странно, че според моята АГ вървя една седмица назад спрямо приложението ми и в момента съм според нея в 4.г.с, а според приложението Фея - 5г.с, но нека не се "лекуваме" по приложения. След това дълго прелюдие:

Имаме плодно сакче, закрепено на правилното място в матката, 7мм е. След 2 седмици ме вика да видим малкото ембрионче, защото по нейни думи в 4г.с. няма как, колкото и да ми се искаше.
Всичко изглежда нормално, нали?

Може да сте с по-късна овулация или просто бебчето да изостава и при мен върви с една седмица назад Simple Smile доктора ми обясни, че не е притеснително

# 22
  • Мнения: 356
Според мен в коя гестационна седмица сте и на коя седмица отговаря бебето са две различни неща. Може би това е имала предвид...

# 23
  • Мнения: 90
Момичета, за съжаление при мен нещата  не се получиха. Не се появява ембрион, оказва се, че е кухо яйце. Мин седмица се видя жълтъчно мехурче, днес вече го няма. И сака се е сплескал. Спирам всички хапчета и чакам до няколко дни да се изчистя. Успех и до финал на всички вас!

# 24
  • Мнения: X
Съжалявам да го чуя Sad кураж и ще стане другия път ❤

# 25
  • Мнения: 336
Може ли да питам много съжалявам за това което Ви е сполетяло, знам, че каквото и да чуете няма да Ви помогне, затова ще кажа само, че не сте сама! Ако имате нужда да си поговорите с някого съм насреща. Вярвам и с всички мами тук. Изпращам силни прегръдки.

# 26
  • Мнения: 2 242
Може ли да питам много,  много съжалявам! Мислех те много от вчера!! Чакахме по едно и също време прегледи и на мен ми излезе вчера тромбофилията и тъкмо влизах да те търся да питам как си! 😞🥲 Дръжте се!

# 27
  • Мнения: 133
Здравейте и от мен. Присъединявам се към вас, тъй като според първите изчисления бях за 31.01, но след последните прегледи вървя с около седмица и половина, две назад-та ще съм във февруари.
Вече съм в 8 г.с и мисля скоро да си запиша час за ФМ.
Може ли да питам много съжалявам за загубата ти 😥

# 28
  • Мнения: 353
На всички ,при които не се случи този път, желая много скоро да се зарадват и да бъде с успешен финал. ❤️

# 29
  • Мнения: 306
Здравейте от мен!
Днес пуснах изследване за кръвна група и тсх- последният път тсх беше 4.06, след промяна на дозата падна на 1.83 🙏
Аз съм в 7г.с +2 дни , на 18 е следващият преглед. Боря се с гаденето, умората и това че ми се спи постоянно, но като цяло съм добре.
Обмислям в неделя да направя лек преход до Рилските езера, ще се качим с лифт, така че не смятам че ще е толкова натоварващо 🙏
Успех и кураж на всички 🙏❤

Общи условия

Активация на акаунт