Февруарски мами 2024 - Тема 2

  • 22 212
  • 764
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
на нас шуслера не ни помага за температура не знам защо а това с етеричните масла бих го чула да споделиш Simple Smile

# 76
  • Мнения: 488
Аз откакто открих маслата преди около 3 години само тях ползвам и с лечебна и с козметична цел.Мен си направо си се мажа,когато съм болна,а на детето пускам дифузера.За настинка,хрема и кашлица ползвам карамфил,мента,розмарин,чаено дърво,мащерка,евкалипт,лимон,може в комбинации,а може и поединично.Имам и книги за маслата и от там си гледам кое как действа и за какво се ползва.Пресичат грип и настинка за 2-3 дни макс.За косата си слагам в шампоана по няколко капки лавандула,розмарин,лимонена трева и чаено дърво и косата ми спря да се омазнява и да цъфти,стана супер подхранена и лъскава и започна да ми расте по-бързо.А майка ми пък вече не ползва кремове против бръчки и за хидратиране,а започна да се маже с масло от облепиха,карите,гроздови семки и кожата й изглежда много подхранена и подмладена.Детето като хвана въшки и зарази и мен ползвах масло от лавандула и чаено дърво и се отървахме от гадинките,а сега ползваме профилактично шампоан с етерични масла на Little green,за да не хваща пак.Против ухапвания от комари и други насекоми също помагат маслото от лавандула,розмарин и чаено дърво,гони ги да не те хапят,а ако вече са те охапали спира сърбежа и заздравява много бързо.Някои от маслата могат да се използват и като слънчезащитен крем и за мазане след изгаряне.А наскоро аз сама си открих,че кокосовото масло помага при намазване за възпалени хемороиди и направо се родих,че сега от бременността и запека отвреме навреме ми се обостря и ме тормози. Уникални са маслата и помагат за всичко.

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 09:32 от nieves85

# 77
  • Мнения: 476
Това Дотера ли е?

# 78
  • Мнения: 488
Не само на Дотера,ползвам и български,взимам си ги от ДМ и съм много доволна.Аз понеже имам много и ако тръгна да купувам на Дотера с тези цени ще се разоря Simple Smile Иначе мъжа ми няколко пъти ми подари техни масла за рожден ден и за Коледа,та няколко пъти съм ги ползвала и тях,но на мен толкова пари не ми се дават,а обичам да имам много и съм доволна от Ривана и Алтея.

# 79
  • Мнения: 133
Здравейте пак от мен, днес бях на преглед и съм вече в 9г.с според лекаря. Относно гаденето, аз все още не приемам нищо, реших да си го търпя-засега помагат лукчета с евкалипт. Странното е, че когато ми се прияде нещо го мисля много, но когато дойде време да го ям вече не искам да го виждам 😂. Какво мислите за пренаталните тестове, ще правите ли и какви?

# 80
  • Мнения: 59
Аз откакто открих маслата преди около 3 години само тях ползвам и с лечебна и с козметична цел.Мен си направо си се мажа,когато съм болна,а на детето пускам дифузера.За настинка,хрема и кашлица ползвам карамфил,мента,розмарин,чаено дърво,мащерка,евкалипт,лимон,може в комбинации,а може и поединично.Имам и книги за маслата и от там си гледам кое как действа и за какво се ползва.Пресичат грип и настинка за 2-3 дни макс.За косата си слагам в шампоана по няколко капки лавандула,розмарин,лимонена трева и чаено дърво и косата ми спря да се омазнява и да цъфти,стана супер подхранена и лъскава и започна да ми расте по-бързо.А майка ми пък вече не ползва кремове против бръчки и за хидратиране,а започна да се маже с масло от облепиха,карите,гроздови семки и кожата й изглежда много подхранена и подмладена.Детето като хвана въшки и зарази и мен ползвах масло от лавандула и чаено дърво и се отървахме от гадинките,а сега ползваме профилактично шампоан с етерични масла на Little green,за да не хваща пак.Против ухапвания от комари и други насекоми също помагат маслото от лавандула,розмарин и чаено дърво,гони ги да не те хапят,а ако вече са те охапали спира сърбежа и заздравява много бързо.Някои от маслата могат да се използват и като слънчезащитен крем и за мазане след изгаряне.А наскоро аз сама си открих,че кокосовото масло помага при намазване за възпалени хемороиди и направо се родих,че сега от бременността и запека отвреме навреме ми се обостря и ме тормози. Уникални са маслата и помагат за всичко.
Ехеее, ще се радвам да обменим опит. И аз съм голям фен на маслата. Simple Smile
П.с. понеже още не съм открила   как да пиша самостоятелно, ще напиша тук днес мина първия преглед. 6гс+6дни има пулс точицата, олекна ми малко.

# 81
  • Мнения: X
Зв преналатните точно обсъждахме предните дни ако искаш прочети малко назад . Буквално това е последната тема на разговор.
Иначе за гаденето аз разбрах че ми се гади повече от месо и не консумирам месо , млечни принчипно не ям и те така оставаме на тесто и плодове иизеленчук.Ама тва е до 4 тия месец или около 12-14 седмица така чеееее все тая.
Но корема ми много се надува направо ад

# 82
  • Мнения: 476
И моя много се надува 🤷♀ Постоянно съм гладна и ако не ям нещо почва ужасно да ми се повръща. А сутрин е ужас докато се стискам да не повърна. Понеже това с повръщането ми е филм голям и едвам се сдържам 🤷♀
Зв преналатните точно обсъждахме предните дни ако искаш прочети малко назад . Буквално това е последната тема на разговор.
Иначе за гаденето аз разбрах че ми се гади повече от месо и не консумирам месо , млечни принчипно не ям и те така оставаме на тесто и плодове иизеленчук.Ама тва е до 4 тия месец или около 12-14 седмица така чеееее все тая.
Но корема ми много се надува направо ад

# 83
  • Мнения: X
и при мен е така но от как взимам тия хомеопатичните и спрях месото нямам чак такива брутални позиви. Иначе аз не мога ба повърна ако не се насиля но от 2-3 дена ми е по ок

# 84
  • София
  • Мнения: 853
При мен гаденето беше епизодично. И аз съм на тесто, зеленчуци и плодове. Дойде време да си ходим от морето, а аз тъкмо свикнах с жегата и спря да ми играе кръвното. Коремът ми е подут в линията под пъпа и вече не се прибира като преди. Днес облякох любима лятна рокля и установих, че гърдите много са пораснали. При вас има ли чак такива разлики? Все още имам газове, за жалост. Някакви идеи как да ги намаля? Чудя се как е възможно при все, че съществувам на домати и краставици.

# 85
  • Мнения: 59
и при мен е така но от как взимам тия хомеопатичните и спрях месото нямам чак такива брутални позиви. Иначе аз не мога ба повърна ако не се насиля но от 2-3 дена ми е по ок

Как се казват за всеки случай да знам?

# 86
  • Мнения: X
Tabacum 9
Sepia otficinalus 9
Lutenium 15

за газовете точно защото ядеш повече зеленчук от преди за тва и има и повече газове освен че са и от хормоните. За жалост нищон не можеш да направиш пий пробиотици Simple Smile БТВ да знаете че пробиотика по време на бременност е хубав. през цялото време защото предразполага бебето да няма евентуални алергии и дерматити Simple Smile така че препоръчвам аз и с дъщеря ми пих цяла бременност и сега пия.

# 87
  • Мнения: 116
При мен гаденето беше епизодично. И аз съм на тесто, зеленчуци и плодове. Дойде време да си ходим от морето, а аз тъкмо свикнах с жегата и спря да ми играе кръвното. Коремът ми е подут в линията под пъпа и вече не се прибира като преди. Днес облякох любима лятна рокля и установих, че гърдите много са пораснали. При вас има ли чак такива разлики? Все още имам газове, за жалост. Някакви идеи как да ги намаля? Чудя се как е възможно при все, че съществувам на домати и краставици.

Нарастването на бюста е единствения плюс при мен😁 иначе няма почти никой, но сега не се оплаквам радвам им се 😁

# 88
  • Мнения: 1 966
Здравейте! Приемате ли нови? На 32 г. съм от гр. Варна, първа бременност.  Нямам други неразположения, освен силна умора и болки в гърдите. Днес беше първият ни преглед - имаме си 13мм плоден сак, като съм в 6 г.с. и 2 дни. Всичко изглежда наред, освен че се забелязва леко отлепяне, което уж не го притеснява, но АГ ми изписа  Утрогестан 300 2х1 и повече почивка. Някой използвал ли е и какво ви е мнението? И как стои въпроса с болничния - възможно ли е личния да ми издаде до 3 месец, а от там АГ до края на бременността?

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 23:54 от Ирене

# 89
  • Мнения: 344
Повръщам денонощно, точно се връщам от поредното посещение на тоалетната.  Сутрин тичам и не знам как да застана по-напред. Аз не ям месо, но в момента само свински вратни са ми в главата. Така бях и със сина ми. Открих лукчета с джинджифил за смучене, облекчават положението ама...ала бала. Вчера някой писа за таратор и филийки и сега само ги мисля, а от повечето храни, за които си помисля, адски ми се повдига.
От началото съм на утрогестан 3х2 и направо се чувствам задръстена, но като трябва ще слагам.

Общи условия

Активация на акаунт