Инициатива за по-добро мед.обслужване в АГ отделенията в цялата страна!

  • 3 763
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
     Подкрепям инициативата с двете си ръце.Не искам да помрачавам ентусиазма ви момичета,но според мен няма да има никаква промяна или възмездие за когото трябва.Дори да опишем проблемите си в петицията и "докторите" виновни за леталния изход, никой няма да ги подведе под каквато и да било отговорност.Единственият вариант и то само с 5-10% шанс за възмездие е съда.Но,за да заведеш дело трябва да намериш доктор/поне един/,който с медицинска експертиза да докаже виновното действие или бездействие на следящият ви доктор бременността или раждането.А жалката истината е ,че докторите се пазят взаимно и няма да намерите такъв,който да свидетелства и да закопае немърливият "доктор".Правят го защото не се знае дали някога този,.който е свидетелствал  няма да изпадне в същата ситуация.
     В този ред на мисли ми хрумна една друга идея,може би единствения шанс да има осъден доктор за немърливостта си е да се заведе дело в Страсбург,където ще се гледа съвсем и изцяло честно.Но това да не забравяме е досъта скъпо/защото този,който е завел делото трябва да плаща докато не се осъди виновният,тогава разноските плаща осъденият/,а и доколкото знам първо трябва да има дело и в България.Все си мисля,че ако има поне едно осъдено лекарско лице за немърливостта си,нещата ще се променят.Може би ще се уплашат и ще станат по-съвестни и отговорни към работата си.Така,че незнам вече какво да мисля.Да не забравяме,че живеем в България,където все се говори,че раждаемостта е много ниска и и освен,че не се прави нищо,за да се стимулират жените да раждат, ТЕ УБИВАТ И НАШИТЕ БЕБЕТА!
    Аз съм за възмездие,за по-добро отношение към бременните и майките с дечица,за по-добро отношение и грижи за по-различните деца,които всеки ден страдат от СКАПАНАТА ни "държава".Ако има някакъв начин да постигнем някакъв успех - аз съм с вас!
    Прегръщам ви силно Hug и ви желая само хубави неща.Нека лошото си остане едно минало.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 098
Подкрепям с две ръце.За съжаление и аз мисля че резултат няма да има,но поне ще са наясно че всички ние и другите като нас негодуваме.Отвратителното им отношение е просто... няма думи да се опише.И това са жени и мъже които са родители  #Cussing out 

# 17
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,
Какъв е този песимизъм?
ДА, лекарите се поддържат и това е причината, поради която  и ние трябва да се поддържаме. Сигурна съм обаче, че и за много от лекарите не е престижно да са членове на БЛС - организация, която създава предпоставки  за извършване и прикриване на престъпления. Ситуацията в Здравната  реформа никак не е в интерес на пациентите. Свидетели сме как Касата и Лекарите не могат да разделят парите. НАШИТЕ, на пациентите. Всеки дърпа чергата към себе си, а къде са пациентите едно ъгълче да си подсигурят. Нещата са прости - който плаща, той поръчва музиката. Мисля, че е крайно време да си поръчаме "НАШЕТО ПАРЧЕ"!!!!
Аз имам идеи. Искам да получа мнението и подкрепата на "революционният комитет" от Русе и ще ги споделя с Вас. Това ще бъде след една седмици.
До тогава, Не обяснявайте как няма да се послучат нещата, а давайте предложения как да ги осъществим.
Аз вярвам в нашия успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 123
момичета и аз съм с вас.
 След престоят ми в болница Токуда ,миналата седмица,ми се върнаха надеждите,че може да има и добро отношение ,и загриженост от страна на лекарите.Бях там за абразио-в МД не ме бяха изчистили добре(въпреки,че го правиха 2 пъти Twisted Evil) и се наложи 3-то за 1 месец.Самата болница е уникална направо-страхотна чистота и ред,а за екстри да не говорим-всяка стая с баня(с душ кабина),с тройно чупещи се легла,телевизор и т.н.Не това обаче ме впечатли толкова,колкото отношението на целия персонал.Говорят ти на "миличка",през половин час идва сестра да види как си,визитации имаше поне 3 пъти на ден.Преди дадена манипулация,обясняват какво ти има,какво ще направят и какво може да се очаква като резултат.

# 19
  • Мнения: 419
Аз също подкрепям инициативата с две ръце!С вас съм!!!
 Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 2 401
Насреща съм!
Но защо момичета Рони, Анжела, Рита Зита и Светлана, момичетата с най-тежки истории сте така обезверени?

# 21
  • Мнения: 7 112
Минзухарче, всяка история е ужасно и непосилно тежка. Спомням си и твоята.  Hug
Но аз повече няма да повторя грешката да следя бременност при аг, който не работи м специализирана болница. Съответно ще си наруша и принципите да не давам рушвети и сама ще предложа корупционния акт. Няма да чакам някой сам да си поиска, защото предния път никой не си поиска, но от това не съм по-щастлива. Ще си платя като поп.
А в болниците раздават едни безполезни (няма как да има осъден лекар на тяхна база) хартийки, които даже и за тоалетна хартия не служат, защото са твърди.
Говорила съм с адвокати. Даже и с невероятен ентусиазън единственото, което бихме постигнали с така издадената ми епикриза е ходене по мъките. И съдебни дела, които няма как да спечелим. Ще загубим време, ще загубим и жизненоважна за нас енергия.

# 22
  • Мнения: 502
     Минзухарче,мисля,че тук не става въпрос за обезвереност,просто държавата ни е такава.Какато казва Рони,следващият път и аз няма да чакам да си поискат,а ще отида там където се плаща,за да имам поне някаква сигурност/защото дори като си плащаш пак не е сигурно/.Карах много лека бременност,около седмица преди да родя бях на доктор и уж всичко беше наред,а аз бъкъна с инфекции.....Така,че на фона на нашата скапана държава избирам варианта да си платя и да избера кой да ме гледа следващият път.Та поне за собствено успокоение да знам,че съм направила всичко,което съм могла...,ако не дай си боже пак се случи лошото.
     Аз съм много за петицията и я подкрепям-както казах вече,но просто наистина не вярвам ,че можем да постигнем кой знае какъв прогрес.И то не заради друго,а само и единственно защото системата ни е такава.Аз винаги съм си защотавала правата и в повечето случаи си ги знам,но мисля,че с това няма да се преборя/лично аз,за моят случай,защото няма доказателства/.
    Иначе съм за! Hug

# 23
  • Мнения: 3 166
Аз съдя изцяло от личния си опит. Момичетата тук помнят,че бях твърдо решена да съдя Юнаков. Но след като псесрещнах с адвокат и тя си напарави труда да се запознае със съдебната практика в тези случаи.Провери дори колко такива спечелени дела има в Бг. И т.н. Оказва се, че такива дела се влачат с години заради съдебната експертиза. Освен това в моя случай примерно,максималната присъда/ако се докаже вина/ щеше да е три години лишаване от лекарски права, щото ,виждате ли, това не била съзнателно причинена смърт. Нямало умисъл. #Crazy Отказах се. Това за мен не е достатъчно. Още повече,че осъдени на тази максимална присъда в Бг почти няма. Защо да влача с години дело,да изживявам всеки път наново тази история?
 Направих и друго -писах на асоциацията на Кеворкян - е,резултат няма.Само ми публикуваха историята в сайта им, че всички да я четат. Писах във форума им и питах защо няма движение по въпроса. Отговор-никакъв.
 Та затова.....
Иначе аз наистина ще подкрепя всяка инициатива. Peace Просто не смея да се надявам.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 098
Минзухарче, не веднъж съм била жертва на "кадърен доктор",а и да кажеш че е безизвестен,не е а и шеф на патология е човека,но като си си мърльо,и Господ не може да ти помогне.Аз съм от много доверчивите,и за да съм в това положение,явно доста съм се обезверила наистина.Но случаи много,лекари също.Никога няма да забравя момента в който милия ми предлагаше наблюдение от скъпоплатени доктори (не че като ми е писано нещо няма да стане),но аз "не" та "не" ,казвах че няма смисъл да се дават излишни пари, за нещо което ще струва с пъти по-малко,и все компетентни хора ще ми следят бременността.Да си призная съжалих после,поне нямаше да имам главоболията от недовършената работа на доктора.Следващия път ,ако има такъв със сигурност няма да пестим средства.

# 25
  • Мнения: 2 401
Ех момичета, голяма заблуда е това, да се мислите, че нещата ще бъдат по-различни като си платите. Проблема е много дълбок - морален,  парите няма да направят животното човек.  Не отричам, че липсата на пари ги е направила такива, каквито са днес, но  не парите могат да  оправят нещата сега, а страха - търсенето на отговорност. 
Не съм описвала моята история подробно, нямах сили, а и още нямам. Само ще ви кажа, че на мен ми одраха кожата - до шестия месец на бременността си  платих общо 640 лв, за да се разбере чак в 23 седмица, че има проблем въпреки  постоянните прегледи и изследвания, и уверения че всичко е супер. Накрая  ме оставиха бавно да мра в изолирана стая без никой да го е еня. Едвам оживях..и ако сега мога да направя нещо подкрепа на идеята - ще го направя.
Поздрави и не се предавайте.

# 26
  • Мнения: 7 112
минзухарче,  Hug
Не се заблуждаваме. Аз не съм се опитвала да смятам стойността на прегледи и процедури. Просто вече няма да допусна предишната грешка да се следя при лекар, който практикува и изражда в частно заведение. И ще бягам от мазнещи се същества.
Основното е късметът да ни държи за ръката.  Grinning

# 27
  • Мнения: 3 166
Основното е късметът да ни държи за ръката.  Grinning

И аз така се надявам,защото ме е страх да разчитам само на лекарите.Безумие,нали?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Искам да се присъединя към инициативата!!!  Simple Smile
Моля ви! Кажете само какво да направя!  Praynig  Thinking  newsm78
Не съм преживяла лична трагедия или загуба, но съм съпричастна към тези проблеми... планирам втора бременност... психолог съм по образование и душевност... абе въобще тези въпроси касаят и мен, а мисля, че и всички българки и българи също би трябвало да се развълнуват по тази тема!
Така че ме имайте предвид, насреща съм и съм оптимистично настроена!
Много сме - силни сме!!!  Hug  Heart Eyes  bouquet
Нека има повече щастливи майки и здрави  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral
Нека има повече добри АГ-лекари, акушерки и родилни отделения в страната ни  Praynig
Нека има човечни доктори и сестри, дори без да трябва да се плаща за това!  Sick
С вас съм, мили момичета!!!  Hug
Само да добавя - аз родих във Втора Градска Болница, като цяло съм доволна от всичко там, нито съм давала пари на някого, нито са ми искали, всичко беше нормално, един ден ако раждам - пак ще е там... и все пак... и все пак... жив късмет е може би, че съм попаднала точно на този лекарски екип, точно на тази смяна акушерки, ами ако беше друго?!?  #Cussing out Не искам да разчитам на шанса и втория път, като раждам... не ми се ще да се осланям само на късмета си и случайността... не желая да има грешки и грехове... не ми се иска да разчитам на това, че и втория път ще успея да изляза от пълната упойка примерно, или че ще ме зашият отново добре, и т.н., и т.н. ...  Embarassed

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 20:23 от desykv

# 29
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Добре... Всички сме съгласни - трябва да се промени това престъпно незачитане на живота по родилните домове! Преди малко в месечната тема пак ставаше дума за некадърна "лекарка", пращаща на кюртаж с диагноза "кухо яйце" едно напълно здраво и живо ембрионче!
Светле, Рони, в кой век живеем, за да разчитаме на късмет??? България е в Европа все пак, не някаква изостанала малограмотна държава! А по родилните ни домове се шири корупция, безпринципност и престъпна небрежност. Повечето от вас знаят, че отскоро живея във Виена. Трябва да ви кажа, че тук се отнасят към бременните като към богини. Създават ми усещането, че съм най-важната жена на света. И тук има комерсиализация и частна практика на лекари. Но досега никой не ми е взел и едно евро, а обслужването е без коментар. Да, в България също има съвестни доктори. И заради тях, и заради всички бъдещи майки, подкрепям инициативата! Време е некадърността да намери възмездие! Аз лично се уморих да чакам Господ да ги накаже! Ако мога да допринеса с нещо за осъждането и на един единствен недостоен "лекар", инициативата има подкрепата ми. Още в месечната тема бях писала по въпроса, но някак не срещах отзвук там... Радвам се на тая тема!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт