За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 27 888
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 39 524
Количеството, което ми е необходимо за еднократно ползване е по- малко от супена лъжица готов продукт. С голям уред стръкчетата ще се гонят в каната, според мен без резултат.

# 61
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 329
Давам feedback за блендер, за което питах преди няколко дни. Много мислих и премислях, харесах един Нутрибулет и още повече една малка сладка Ниджичка, но в крайна сметка поръчах високоскоростен нискобюджетен Силвъркрест.
Супер! Hands Plus1 Интересно ми е колко ще изкара, защото имитират една друга популярна марка на един супермаркет. Всъщност това което си купила е брандилано "Силвер Крест", не Силверкрест като оригинала. Гледам че разни сайтове продават същия блендер като твоя под различни имена Thinking Споменавам го просто за хората които познават оригиналната марка, да не се бъркат.
Крем приготвен от маскарпоне, филаделфия, бял шоколад и животинска сметана може ли да се съхранява една нощ в хладилник и да се използва на следващия ден? В смисъл ще промени ли консистенцията си?
Аз нещо такова слагам на торти и се втвърдява леко. После ако ще го разбиваш отново не знам какъв резултат ще има.

# 62
  • In transit
  • Мнения: 11 922
Имам много босилек и искам да си направя 2-3 бурканчета песто, което да издържи повече. Всичко, което съм пробвала е с кратка трайност (1-2 седмици). Имате ли съвети/рецепти за песто с по-дълъг срок на годност ?
Правиш си песто, слагаш го в малки бурканчета, примерно по 100-190г и ги прибираш във фризера. Като ти потрябва, вадиш, оставяш в хладилника да се размрази и си го ползваш нормално. Вкусът е като на прясно.
За да издържи по-дълго в хладилник, слагаш малко повече зехтин. Важно е листата босилек да са чисти, сухи и без дефекти, за да не завързаш ферментация или развитие на бактерии. Като го сипеш в буркани, полей ги със зехтин отгоре. Като замръзне в хладилника ще замръзне и "запечата" пестото. Така ще издържи по-дълго.

# 63
  • Мнения: 4 431
И аз правих наскоро. Сложих някакъв зехтин на Костадоро, който не е включен в гамата с продукти на сайта им. Обаче ми прави впечатление, че не се втвърди в хладилник. Други зехтини стават не-течни на студено Rolling Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 690
Един бърз въпрос:
Искам да направя бисквитена торта с лимонов крем, нещо подобно:
https://recepti.ezine.bg/r-154846-%D0%91%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B2 … D1%80%D0%B5%D0%BC
Въпросът е няма ли да се пресече млечният крем като му се сложи лимонов сок? Не виждам изобщо как ще се получи гладък крем по този начин.
Подобен е случаят и с чийзкейк, струва ми се.
Не ми се иска да започвам и после да хвърля всички продукти, моля на пробвалите да се включат със съвет.

# 65
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 329
Въпросът е няма ли да се пресече млечният крем като му се сложи лимонов сок? Не виждам изобщо как ще се получи гладък крем по този начин.
Лимоновия сок се слага последен, след маслото, и като е напълно готов крема и свален от огъня, и по малко, тогава е окей. За останалото не знам, рецептата ползва готово нишесте от което зависи всичко на практика. Ако ще я правиш погледни на нишестето с какво количество течност се прави. Иначе на пръв поглед си е вариянт на обикновен патисериен крем, но пропорцийте на продуктите са специфични и нямам представа дали са окей както са написани.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Рецепта за бърз чийзкейк ми трябва,без печене  😘
Имам заквасена сметана,скир и кашкавалена извара.Може ли и трите да са в плънката?
Правила съм преди много години,но не помня какво слагах.

# 67
  • Мнения: 6 859
jasmin tisane, ще се пресече, ако сложиш директно лимоновия сок в млякото. Ако спазваш точно последователността на правенето на крема от рецептата всичко ще е наред.

Doli, тази кашкавалена извара ме съмнява да е много финна като за чийзкейк. Плюс, че има вероятност да е малко по-солена, от колкото е нужно.

# 68
  • София
  • Мнения: 690
Благодаря за отговорите, дано се получи както казвате лимоновият крем.

Doli, според мен може смело кашкавалена извара, аз за чийзкейк ползвам винаги някакво крема сирене, което е солено - Филаделфия, Хохланд, Арла, но това не пречи после на прекрасния вкус.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Не е солена.
Не съм слагала друг път.
Ползвах сладката от Лидл.
Мисля да я пасирам заедно с другите млечни,все ще стане нещо 😄
Колко желатин да сложа?

# 70
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 329
Правила съм преди много години,но не помня какво слагах.
Захар и ванилия.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Чийзкейка ще ми трябва за понеделник вечер.
Кога е по-добре да бъде направен?
Събота или неделя?

# 72
# 73
  • Мнения: 11 412
Искам да направя сладкиш за диабетици. Моля, за рецепта, но да е нещо лесно и с продукти които мога да намеря от всички по големи супермаркети.

# 74
  • Мнения: 4 770
Сладкиш с черна глазура

1 ч.ч. кисело мляко
3-4 ч.л. течен подсладител(1 ч.ч. захар)
12 ч.ч. олио
2 ч.ч. пресято типово брашно
1 ч.л. сода за хляб
1-2 с.л. какао
Всичко се разбърква добре , получава се малко по- гъста смес, но после с намазнена лъжица лесно се разстила в тава(кръгла с диаметър 26см или продълговата 20×30см) . Печеш в умерена фурна до суха клечка. Изстива , надупчваш с вилица и заливаш с 1/2 пак. разтопено масло смесено   с шоколад или какао, малко подсладител и прясно мляко - на око го правя да е гъсто , защото отгоре ръся кокосови стърготини. По желание върху суровата смес може да наръсиш начукани орехи. Приготвяла съм го и във форма като мъфини - точно 12 бр.

Последна редакция: пт, 14 юли 2023, 20:46 от ccvet

Общи условия

Активация на акаунт