За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 022
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 9 164
bella, заешко , зайче, не агнешко Wink
Сигурно и при пеп-4о ще има рецепти.
Да, много рецепти имам Simple Smile https://pep-4o.blogspot.com/search/label/%D0%AF%D1%81%D1%82%D0%B … 8%D0%BA%D0%BE?m=0

# 631
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
Какви трябва да са пропорциите между домати/ чушки за лютеница? Имам три трилитрови буркана доматено пюре и една пълна тенджера с чушково. Но сякаш чушките ми се виждат прекалено. Знам, че ако се прекали с доматите киселее, а с чушките -горчи. Все я правя на око и все не знам рецепта

# 632
  • Мнения: 15 125
В моята рецепта съотношението е 1 към 2. 1 част домати и 2 части чушки.

# 633
  • София
  • Мнения: 11 087
Какви трябва да са пропорциите между домати/ чушки за лютеница? Имам три трилитрови буркана доматено пюре и една пълна тенджера с чушково. Но сякаш чушките ми се виждат прекалено. Знам, че ако се прекали с доматите киселее, а с чушките -горчи. Все я правя на око и все не знам рецепта

Ти тази лютеница само от чушки и домати ли я правиш? Ако искаш да ти се даде евентуално някакъв адекватен отговор, покажи цялата рецепта.

# 634
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Моята рецепта е само чушки и домати (и подправки) и съотношението е 2:1 в полза на чушките.

# 635
  • Мнения: 943
Има ли някаква тънкост или да ми кажете къде бъркам, при приготвянето на варена застройка за супа. Харесвам я много, правих вече два пъти обаче днес при третия ми опит се пресече. Значи в тенджерка разбих 2 яйца с две супени лъжици кис.мляко и около 1 с.л брашно. На слаб огън бърках докато започне да се сгъстява и с черпак сипвах от бульона. Сякаш завря и я върнах във вече свалената от котлона супа. И останалото е ясно. Дали много бързо я изсипах към горещата супа?

# 636
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
Какви трябва да са пропорциите между домати/ чушки за лютеница? Имам три трилитрови буркана доматено пюре и една пълна тенджера с чушково. Но сякаш чушките ми се виждат прекалено. Знам, че ако се прекали с доматите киселее, а с чушките -горчи. Все я правя на око и все не знам рецепта
Както казах, рецепта няма. Сложих о 6 много големи моркова, освен написаното по- горе.
Моята рецепта е само чушки и домати (и подправки) и съотношението е 2:1 в полза на чушките.
Това съотношение е на пюре или изходен продукт?

# 637
  • Мнения: 2 674
Има ли някаква тънкост или да ми кажете къде бъркам, при приготвянето на варена застройка за супа. Харесвам я много, правих вече два пъти обаче днес при третия ми опит се пресече. Значи в тенджерка разбих 2 яйца с две супени лъжици кис.мляко и около 1 с.л брашно. На слаб огън бърках докато започне да се сгъстява и с черпак сипвах от бульона. Сякаш завря и я върнах във вече свалената от котлона супа. И останалото е ясно. Дали много бързо я изсипах към горещата супа?
Тънкостта е да махнеш белтъците, защото те се пресичат като се сипва горещата течност. Аз правя застройката с два жълтъка, кисело мляко и лъжица брашно, а белтъците  оставям в хладилника за омлет или нещо друго с яйца.

# 638
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 059
Има ли някаква тънкост или да ми кажете къде бъркам, при приготвянето на варена застройка за супа. Харесвам я много, правих вече два пъти обаче днес при третия ми опит се пресече. Значи в тенджерка разбих 2 яйца с две супени лъжици кис.мляко и около 1 с.л брашно. На слаб огън бърках докато започне да се сгъстява и с черпак сипвах от бульона. Сякаш завря и я върнах във вече свалената от котлона супа. И останалото е ясно. Дали много бързо я изсипах към горещата супа?
Застройката ли вариш отделно? Не го знам така. Просто добавяш по лъжица супа към паничката със застройката докато се позатопли, после почваш обратно, по малко от застройката добавяш към супата, бъркаш много и така става нормално.

# 639
  • Мнения: 96
Здравейте,
Искам да направя Кюфтета по Чирпански с телешка кайма.
Класическата рецепта е с кайма смес (или само свинска) и каймата се подготвя като за пържени кюфтета (яйце, хляб, пр. мляко, брашно и т.н.).
Въпросът е ако каймата е само телешка дали да процедирам по същия начин.
Благодаря предварително!

# 640
  • София
  • Мнения: 11 758
Здравейте,
Искам да направя Кюфтета по Чирпански с телешка кайма.
Класическата рецепта е с кайма смес (или само свинска) и каймата се подготвя като за пържени кюфтета (яйце, хляб, пр. мляко, брашно и т.н.).
Въпросът е ако каймата е само телешка дали да процедирам по същия начин.
Благодаря предварително!
По същия начин.

# 641
  • Варна
  • Мнения: 795
  Според мен -да, правила съм преди.

# 642
  • Мнения: 9 675
Не е вярно, че лютеница с повече чушки горчи, аз предпочитам с повече чушки. Принципно 2:1 е класическа пропорция.

# 643
  • Мнения: 9 164
Лютеницата горчи, ако има зелени чушки или по друга причина , но не и затова,  че чушките са повече Та те червените дори сладнят, а айвара е основно чушки.

Има ли някаква тънкост или да ми кажете къде бъркам, при приготвянето на варена застройка за супа. Харесвам я много, правих вече два пъти обаче днес при третия ми опит се пресече. Значи в тенджерка разбих 2 яйца с две супени лъжици кис.мляко и около 1 с.л брашно. На слаб огън бърках докато започне да се сгъстява и с черпак сипвах от бульона. Сякаш завря и я върнах във вече свалената от котлона супа. И останалото е ясно. Дали много бързо я изсипах към горещата супа?
Тънкостта е да махнеш белтъците, защото те се пресичат като се сипва горещата течност.
Тънкостта е  да бъркаш енергично, докато сипваш и чакаш на котлона съвсем лекичко да започне да къкри. Никога не махам белтъците на застройката, застройвам с 1-2 цели яйца. И когато е готова не я затваряй с капака.

# 644
  • Мнения: 943
Благодаря на всички отзовали се.
Ще експериментирам докато не се получи перфектната варена застройка.

Общи условия

Активация на акаунт