Раздяла по време на бременност

  • 3 306
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 124
Ако е в чужбина, абортът почти не е опция. Зависи и от чужбината. В САЩ забраниха абортите в доста от щатите. В Европа в повечето страни абортът по желание е възможен само в първите 12гс. В Малта и Полша си е направо забранен.

Това, което може да се направи в краткосрочен план, е наистина разговор с наемодателя за смяна на бравата и никакво допускане на въпросния вътре. Вещите му навън в чували и ако досажда - полиция.

В дългосрочен план... без подкрепата на семейството трудно ще се получат нещата, поне първоначално. Било то финансова помощ, било то с гледане на децата.

# 16
  • Мнения: 1 608
Аборт след 12 седмица, освен по медицински причини, е абсолютно забранен. Не мисля, че това е опция, а и авторката никъде не го е споменавала като опция. Аз също не бих убила детето си, само защото баща му е алкохолик. Да, защо е работила с него за второ е необяснимо, но е станало вече.
Роднини/приятели, организации, полиция и ако щеш психиатри. Това са вариантите. С добро няма да стане.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 360
Наистина ми е странно как майки съветват без медицинска причина да се убие дете, което си мечтал, пазил си се, точно е минал първия триместър, формирала се е органогенезата, тъкмо чакаш с нетърпение да минат точно 1вите 3 месеца, че да можеш да споделиш...
Не ме разбирайте погрешно, всеки сам решава за тялото си, не съм някаква фанатичка против абортите, просто...
Да, много ще ѝ е трудно, но ще се справи. Освен това се предполага, особено, ако е в чужбина, че ще може да взима по-нормална издръжка от бащата. Просто се е запънала като магаре на мост, че тя трябва да остане в жилището, да по-удобно ще е, ама на каква цена?
Аз бих си гледала сигурността и бременността и бих потърсила друго жилище. В една стая ще се свра, но да ми е спокойно.
Да си остане той там и да си плаща като иска.Пиянде такова!
Ще плаши гаргите, че нямало да се изнесе. Ми хуб'уу.

# 18
  • Мнения: 15 023
Бих посъветвала да търсиш старателно квартира. Намират се и бюджетни прилични квартири. За депозита - аз последните си 3 квартири ги наемах със заем от шефа ми, който после връщах. В твоята ситуация ще е малко тегаво предвид бременността, но не е невъзможно. Друг вариант е, ако евентуалният хазаин се съгласи, да разсрочиш депозита, но е слабо вероятно.
Не е казано да караш и двете години майчинство. Не е най-светлия пример, но понякога обстоятелствата налагат да се върнеш по-рано на работа. Моя колежка се беше върнала месец след раждането.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 124
Не е казано да караш и двете години майчинство. Не е най-светлия пример, но понякога обстоятелствата налагат да се върнеш по-рано на работа. Моя колежка се беше върнала месец след раждането.
Кой ще го гледа това бебе месец след раждането? Нали за да се върне на работа, трябва да има вариант някой да поеме детето? В БГ (особено ако говорим за София) да успееш да се класираш за първа ясла (която приема деца на най-малко 10 месеца) си е чист късмет от тотото. В чужбина повечето ясли могат да поемат деца и на 3 месеца, но са частни и дерат кожа. Без подкрепа от роднини няма как да се случи това ранно връщане на работа.

Наистина ми е странно как майки съветват без медицинска причина да се убие дете, което си мечтал, пазил си се, точно е минал първия триместър, формирала се е органогенезата, тъкмо чакаш с нетърпение да минат точно 1вите 3 месеца, че да можеш да споделиш...

Аз по принцип съм много против абортите. Обаче тук става въпрос направо за физическото оцеляване на майката + другото й дете. Ако е сама без подкрепа на роднини и се озове под наем с 780 лв месечно, не ми се мисли. Както писах - в София е почти невъзможно бебето да се класира за първа ясла с този недостиг на места и тя ще е длъжна да изкара поне една част от втората година майчинство. Отделно тръгването на ясла става само в периода септември-ноември, няма как да тръгне по-рано (дори и да има навършени 10 месеца) и тя трябва да се съобрази и с това. А ако е в чужбина, трябва да има сериозен доход, за да си позволи ясла.

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 10:20 от Brin de muguet

# 20
  • Мнения: 15 023
На въпросната колежка майка ù гледаше детето.
Класирането не е баш късмет от тотото - късмет е за новодошли, които не са си създали условия, например нямат адресна регистрация или искат точно в градината в съседната пряка, че най-близо.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 124
За адресната регистрация в момента само гадаем. Но е факт, че хора с уседналост отиват на жребий и масово не се класират.

Да, направо си я представям с бебе и малко дете да се разкарва всеки ден (отиване и връщане) примерно от Красно село до Кремиковци. Не случайно хората търсят ясли в близост до дома и получават точки за ясли от техния адм.район.

# 22
  • Мнения: 15 023
Хайде няма нужда от хиперболизиране. Никой не е казал да води детето на майната си или в маалата. Може спокойно да влезе и в кварталната детска градина, стига да отговаря на условията. Факт е, че конкретно за София доста хора се усещат късно точно за момента с уседналостта и се почват едни теории как не можело и не ставало.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 124
Може спокойно да влезе и в кварталната детска градина, стига да отговаря на условията. Факт е, че конкретно за София доста хора се усещат късно точно за момента с уседналостта и се почват едни теории как не можело и не ставало.
За ДГ може и да може, но специално за първа ясла положението е далеч от спокойно. Наблюдавам системата от 10 години вече и няма промяна. Хора с уседналост масово не се класират на жребий. А такива, които са се усетили късно дори не стигат до жребий. Не хиперболизирам, споделям наблюдения.

Но да кажем, че детето все пак се класира за първа ясла. Ако жената сега е в 12 гс, това означава, че бебето ще се роди около началото на май 2024. То ще има право да кандидатства за ясла чак през май 2025 и ще може да тръгне най-рано през септември 2025, когато ще е на около 1г и 4 месеца. Тоест тя от 4 месеца ще е на майчинство за втората година - 780лв. Което означава, че за поне 4 месеца тя трябва да успее да сколаса с 780лв - наем, сметки, изхранване + две деца.

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 11:48 от Brin de muguet

# 24
  • София
  • Мнения: 12 915
С тея пари и с едно дете няма шанс. Авторката, доколкото разбирам, няма заделени пари? Какво плаща мъжът с неговите, или отиват за пиячка? Има ли възможност да заделя, ако останат заедно за известно време? Хоум офис ли работи и какви са й опциите да работи докато гледа децата? Роднини има ли, които могат да съдействат финансово и с гледането на децата? Това са важните въпроси, на които да търси отговори.

Според мен вариант е авторката да потърпи още известно време. Да го живеят съквартирантски, без много много комуникация, да не мъчи да го променя. Да започне да събира пари и ресурси, и да си подготвя отделянето. Няма как да съвествам за аборт, особено след установения срок. Но в тази ситуация, може и да и отнеме няколко години да се махне. Сигурна мисълта за това я побърква, но ако действа целенасочено през това време, нещата може би ще й се случат. Ако прибърза, може от един капан, да влезе в друг. Трябва да действа умно, според ресурсите, с които разполага.

# 25
  • Мнения: 2 049
Потърси си квартира , някоя малка . Ако се разберете с хазяина може да внесеш депозита малко по- малко с наема . Просто няма да имаш отърване от тоя човек . Лошо е , че си избързала със второто , но е станало вече . Премести се и си карай спокойна бременност без излишни нерви . Не разбирам що за хора има. Жената ти носи второ дете и гледа първото вместо да и помогне той се прави леща . Ами търпиш , търпиш ама в един момент писва да си и майка и жена и мъж в едно семейство . Всичко да е на твоя отговорност , а човека да си гледа кефа .. Ако имаш роднини или по - близки приятели ги помоли да ти помогнат с нещата, докато го няма .

# 26
  • Мнения: 2 217
при дългогодишни алкохолици няма разбиране и логична мисъл, с дете , без дете, да пият е на първо място.
Може би трябва да се насочи на първо място към това със смяната на бравата, мисля ,че ще получи съдействие там.
А ако наема й е много, на първо време може би трябва да си взема малък апартамент, дори студио.Ще е кофти с 2 деца, но не е непреодолимо, а наема ще падне на 600-500 дори, ако е в района на Люлин или Надежда.

и все пак, с 800 лева не знам как може да се справи, най-вероятно ще трябва да е по майчинство само година.Дано в детската градина да я приемат бързо.

# 27
  • Мнения: 15 023
И по-малко даже. В Люлин и Надежда има нормални гарсониери от собственик по 500 лв и с един депозит. Да, не са лукс с плочки Версаче, но са реновирани и чисти. Неприятното при намиране на такива квартири е, че трябва ровене на обяви на 20 места, изчакване на подходящ момент, понякога и обикаляне на района и разпитване на бабките по пейките. Иначе на 'пазарен' наем от 800+ за завехнала гарсониера, два депозита и 60% комисион за поредното брокерче 'неска ме има, утре ме нема' може да намери за 30 секунди.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 124
и все пак, с 800 лева не знам как може да се справи, най-вероятно ще трябва да е по майчинство само година.Дано в детската градина да я приемат бързо.
Ако става въпрос за София, детето й може да тръгне на ясла най-рано на 1г и 4 месеца. През тези 4 месеца тя неминуемо ще е на 780 лв.

# 29
  • Мнения: 1 032
Авторката не отговаря, но мисля, че липсва важна информация, за да може да се даде адекватен съвет.
1. Детето е на предполагаема възраст 3-3.5 г. Ходи ли на градина, припознато ли е от бащата.
2. Авторката работи ли и как - присъствено, дистанционно, на трудов договор ли е.
3. Има ли родители (негови или нейни) и къде живеят.
4. Ако всички живеят в Бг, вариант ли е по преди и по време на майчинството да се върне при родителите.
5. Знаят ли какво се случва и биха ли я подкрепили морално и финансово.
6. Ако, не дай Боже, някое от децата се разболее има ли кой да гледа другото, а и кучето.
7. Мъжът с когото живее българин ли е.

Вариантът с боксониера не е подходящ за нея защото тя в момента има дете и куче, предстои раждане на още едно дете. Не си представям как ще живеят в боксониера.
При раздяла, възможно най-бързо трябва да се подаде за получаване на издръжка на детето и затова трябва консултация с адвокат.
Притеснението, което срещам във всяка втора тема, е че той ще вземе детето. Няма такъв вариант, особено с неговата история, потвърден алкохолизъм и сега рецидив.
Като се отговори на по-горните въпроси, може да се преценят реалистичните варианти за действие.

Общи условия

Активация на акаунт