реакцията на околните към бъдещите мами над 35

  • 3 901
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 388
Първото си дете родих на 20. Всички казваха,че сме много млади и бързаме. Отсвирих ги!
 Сега с второто, в стаята ми имаше една циганка- като каза кой набор е - щях да падна -  #Crazy #Crazy #Crazy 90! Сина ми е 91! Акушерката обаче пред нея си го изтресе- "Да не си мислиш,че ти не си уред, тя не е !" Зад гърба ми е имало всякакви приказки,що сме чакали толкова, още малко и със снахата заедно да бутаме колички и т.н. И тях отсвирих!
 Благословена съм с прекрасни деца и невероятен съпруг! Данък обществено мнение не плащам! Да ми дишат праха!

 smile3501

# 76
А опасна ли е такава бременност?На моя позната и се случи това ,но реши да абортира заради страховете си.Можело да има увреждания и т.н. ,а и вече имаше едно дете.

# 77
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Първото си дете родих на 20. Всички казваха,че сме много млади и бързаме. Отсвирих ги!
 Сега с второто, в стаята ми имаше една циганка- като каза кой набор е - щях да падна -  #Crazy #Crazy #Crazy 90! Сина ми е 91! Акушерката обаче пред нея си го изтресе- "Да не си мислиш,че ти не си уред, тя не е !" Зад гърба ми е имало всякакви приказки,що сме чакали толкова, още малко и със снахата заедно да бутаме колички и т.н. И тях отсвирих!
 Благословена съм с прекрасни деца и невероятен съпруг! Данък обществено мнение не плащам! Да ми дишат праха!
Браво! Само така! И аз съм настроена позитивно!  Hug

# 78
  • на село
  • Мнения: 3 971
А опасна ли е такава бременност?На моя позната и се случи това ,но реши да абортира заради страховете си.Можело да има увреждания и т.н. ,а и вече имаше едно дете.

Е, това е  доста голяма глупост, че да беше си измислила по -добро оправдание за аборта.

За статистиката малката си дъщеря родих на 36, не е имало никакви реакции от околните.
Толкова отдавна ми напомняха, че ни е време и за 2-ро дете, та когато забременях всички бяха удовлетворени  Mr. Green.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 480
Като цяло по въпроса да се смята жена над 30 за "стара" ми е меко казано смешно. Имам чувството, че това може да се случи в малцинствена група, или в някакво племе някъде между Зимбаве и Мозамбик.
Можеш спокойно да информираш заинересованите лица от бременността в такава възраст, че в цивилизования свят зрелостта при една жена настъпва именно някъде към трийсетте, или казано на прост човешки език цивилизацията измества развитието и ако в средните векове и малцинствените групи едно момиче на 17 отдавна е женено и родило куп чавета, същото такова момиче от цивилизования свят още няма окончателно развита полова и детеродна система, с две думи е още дете.
Отделен е въпросът, че самата аз поддържам твърдо мнението, че децата трябва да са плод на любов и ако една жена срещне любовта си на 18, 28 ил 38 години е Божа работа и това е положението, Минке.
Мога да кажа и още по темата, но ще се въздържа, за да не изгрубея съвсем, но все пак ще споделя, че никога няма да спра да се учудвам на подобни изказвания.

# 80
  • Мнения: 1 043
ами майка ми е на 43 и в страната в която живее се смята че това и било детеродната възраст - а тя баба на две внучки вече  Joy
аз за себе си реших че е много по удачно да родя в по ранна възраст и после да си поемам по пътя - според мен 25 - 30 години е една добра възраст да станеш майка  Peace

# 81
  • Мнения: 1 422
Иmа реакция колкото и 4удно да изглежда пре3 21 век.Като бях бреmенна в първите mесеци mного mи бе6е ло6о и съm седнала веднъж в един траmвай.Един баби6кер се качва и вика "Няmа ли дя отстъпите mястото.Викяm не, ло60 mи е бреmенна съm.А тя се цепи еййй какзо ли не изmислят саmо и саmо да не отстъпят mясто - бреmенна била, на тая възряст....на кого ги разправяте такива опа6ати лъжи.Саmо да вmетна,че бях ня 33 години и определено не изглеждаm по-стара, отколкото съm.

Ама че простотия. Аз ако бях в някои от моите настроения тип #яхнала метлата# в този момент на твоя място не бих си прехапала езика, а бих отговорила някоя дивна простотия в стил #аз да не съм някоя уличница, че да раждам а 20 от първия срещнат#. За протокола - ИЗОБЩО НЕ МИСЛЯ ТАКА за младите майчета, но такава наглост би ми качила кръвното директно 200 на 150 и бих изтърсила първата грозотия, дошла ми на ум, за да се защитя. Ама че тъпанар е бил този човек!

# 82
  • Мнения: 1 044
Считам, че жената трябва да роди когато се чувства готова затова - има семейство, работа, стабилност и е малко или много независима. Ако си учил средно образование, висше образование, после си специализирал, после и работа си търсил и намерил - е, на колко години си - 15? 20?. Разказаха ми за майка на 44 години, която е родила близнаци от първата си бременност. Тя е доктор на науките и просто затова нещата са се развили по такъв начин и със семеството, и с децата. Искам да кажа, че от съвременната жена се очаква прекалено много - в кратки срокове от 20 до 30 години да се образова, да изгради кариера, да създаде семейство , да роди. Защото, ако само родиш, но продаваш цървули на пазара, пак си под прицел - некадърна, неучила, бива я само да ражда деца и т. н. з

# 83
  • Мнения: 3 069
Има ли някой обяснение, защо околните (100% жените) реагират така  нетактично и направо злобно към новината за бременност над 35? не че ми пука, но ми е много любопитно пък и неестествено такова поведение, а е толкова често срещано.

При мен никой не е реагирал негативно, напротив!
Много са ми се радвали и роднини и колеги.
Не съм имала проблем с никой относно късната си бременност а бях на 39.Вики е много желано бебе и е очакван с трепет!

# 84
  • Smallville
  • Мнения: 994
На моя приятелка,свеки и казва,че раждането на деца било за по младите,тя била закъсняла Sick
А на мен са  ми подхвърляли,че едно бебе ще ме подмлади Mr. Greenявно съм застаряла
А гинеколога ми ме направи на пух и прах,че се тревожа за възрастта,а искам бебе.Каза спокойно да си работим по въпроса и повече да не чувал подобни глупости Peace

# 85
  • Мнения: 85
Аз родих на 34г. и не съм срещнала никакво негативно отношение от никого.
Сега си мислим за второ. Надявам се отново да не се срещна с човешката злоба, която между другото няма почивен ден. А и да се сблъскам с нея, ще я подмина, не ми пука какво дрънкат околните, нали знаете - на хората устите не могат да се затворят!
Бъдещи мами над 35г. бъдете благословени и не обръщайте внимание на хорската простотия, тя може би е плод на тяхната злоба! БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ!!!

# 86
  • Мнения: 576
Мама на 20 или на 40 няма никакво значение! Имам позната, която има дъщеря на 12г. и на 43г. т.к. не можа да забременее след хиляди усилия си осинови бебче! Мисля, че едно бебе, независимо на каква възраст след 35г. подмладява майката! smile3521

# 87
  • Мнения: 616
Аз също съм на 34 и не съм срещала негативно отношение само една моя съученичка ми каза че съм луда но аз си мисля че лудата е тя защото за нея детето и е бреме а не радост.

# 88
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Аз съм на 24 и съм бременна за първи път. Получи се от инвитро. Докато лежах в болницата покрай процедурите лекарите и сестрите бяха страхотни- всички много ми се радваха. Но другите пациентки в моето положение... имаше някой, които много ме подкрепяха, но други ме питаха има ли ми нещо (все едно аз съм си решила да правя инвитро), как може да съм толкова малка и да съм стерилна, и да съм си поживеела още преди да реша да забременявам... Радвам се, че не обръщах внимание на такива глупости. Бях най- младата там, единствената под 30... и за съжаление, единствената бременна. Според мен всеки сам трябва да прецени, кога да има деца. Никой няма право да се изказва за чуждия избор. Но е важно човек винаги да е наясно с тялото си- а това става с редовни прегледи. Аз от бременността си научих едно- за стерилитетът възраст няма, както и за тежката бременност. Поздрави на всичко смели мами и да са ви живи и здрави бебчетата!  bouquet

# 89
  • Мнения: 375
аз не мисля че околните ме гледат някак по-особено ,защото съм родила първото си дете на 35,напротив много ми се радват.Въобще какво значение има на колко ще родиш,не мога да разбера защо това поражда полемики newsm78

Общи условия

Активация на акаунт