Не знам как да продължа напред

  • 6 511
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 515
Този е манипулатор и насилник, който те е тормозил и психически и физически . За какво съжаляваш, за спокойния и прекрасен живот, който ти е предоставил ли?
По- скоро се радвай, че не ти е направил бебе, и не те е вързал.

# 16
  • Мнения: 9 110
Мило момиче,
Първо искам да те поздравя за решението и смелостта да го направиш - да си тръгнеш от токсична връзка и да се спасиш. Избрала си себе си - това винаги е правилно.
Второ - този човек има много сериозен проблем - нарича се нарцисизъм. Можеш да намериш много информация по темата, но ако трябва да ти обобщя накратко - това е заболяване и е нелечимо (метафорично казано). Връзките с такива партньори са пагубни, съсипващи и много често другият (в случая ти) с години не може да се излекува психо-емоционално от всичко, което му е било нанасяне ежедневно като травми. Неговият случай изглежда много тежък и неспасяем, но това вече не е и не бива да бъде твой проблем. За теб е важно да се погрижиш за себе си - да си върнеш самоувереността. Моля те и те съветвам да потърсиш консултация с психотерапевт - сама ще ти е трудно, освен ако не прекараш месеци в четене по темата и самопомощ. Този човек ти е насадил мисли и представи за теб самата, които са смазващи и неверни.
Трето - "привличаме това, което сме/което мислим" . Привлякла си този човек в живота си, защото ти самата си била на тази вибрация. Ако имаш проблем със самочувствието, самоосъзнаването, ако не се оценяваш достатъчно, подтискаш качествата си, мислиш че не заслужаваш - привличаш хора и обстоятелства, които да подкрепят всичко това и да ти доказват, че си права. Затова е важно да работиш със себе си - това ще доведе до различно себевъзприятие и смяна на енергията във и около теб. Ще привлечеш хора и обстоятелства, които резонират с теб и мислите ти. Ето затова е пагубно да си във връзка с нарцисист - той те смачква всячески и ти се превръщаш в нищожество, което дори не  познава себе си. Той ти насажда и затвърждава малоценността ти, ти му вярваш, и така...
Четвърто - не го мрази. Нарцисистите са хора с много дълбоки травми, още от детството, нелекувани и превърнали се в патология на характера и психиката. За да съществува и за да се чувства значим - той има нужда от партньор, когото да манипулира по начин, по който да го контролира и така да се усеща властен. Когато преживееш емоциите си в момента (повярвай ми, ще се случи и ще се чудиш къде ти е бил акълът да си с този мъж), прости му и му изпрати мир и светлина. Той вече не е част от твоя път. Нека върви по своя, без да те притеснява. Важно е да простиш, за да е чисто в твоята душичка.

Ще срещнеш някого, когато му дойде времето - ти самата имаш нужда от време, за да се излекуваш и да откриеш себе си. Не влизай в нова връзка преди да си открила коя си, защото рискуваш да привлечеш същия тип партньор.
Важно е да си физически и психически здрава и спокойна.
Всичко останало се подрежда, ако си осъзната.

Съветите ми са изцяло от личен дългогодишен опит.
И ти давам надежда, че светлина има - и животът е прекрасен Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 756
Госпожице, години наред си била малтретирана. Психически, но явно е започвало вече и физическо насилие. Набий си яко в главата - вашите отношения никога НЕ могат да вървят гладко. Била си с боклук, даже това е слаба дума. Чувала ли си баснята за сварената жаба? Е, ти си била почти сварена. Отивай да палиш свещи, че в последния, ама буквално последния момент ти е проблеснал здрав разум и си се измъкнала. Пълен блокаж на боклука и не допускай дори бегла мисъл оттук нататък за него, камо ли за някакви отношения. Добре ти е промил мозъка, нямам думи...

# 18
  • Мнения: 19 178
Нищо не те свързва с него, нито деца, нито общи имоти и задължения, млада си, прекъсни всякакви контакти с него. Аз на твое място бих помислила и за смяна на местоживеенето, ако е възможно. Ако живееш в по-малък град, да отидеш в по-голям, да смениш средата, не разбрах дали учиш, работиш и т.н.

# 19
  • Мнения: 16
Thoman, всяка връзка е от двама човека. Насилникът няма да бъде променен, но имай предвид, че мъже-насилници не могат да са с всяка жена, защото не всяка ще позволи такова поведение. За да го позволяваш, има някаква причина и в теб. Докато човек не си отговори на въпроса Защо привлича такъв партньор, то всеки следващ ще е подобен.

Според мен авторката не се чувства облекчена от прекъсването на отношенията, много е възможно да се чувства виновна и неудовлетворена.

Това е един много широко разпространен мит, но не е верен изобщо. Изкушаващо е да се мисли по този начин, защото така си мислим, че имаме повече контрол върху това какво ни се случва. И аз така мислех преди. Но истината е, че всяка жена може да стане жертва на насилие и никога не е тя виновна. Имам приятелка, която е от много стабилно семейство, с много добро самочувствие и предишните и връзки бяха нормални и обикновено тя ги приключваше. Е, като попадна на насилник, не можеше да се измъкне години наред. Аз не разбирах защо, докато не се случи и на мен след години.

Няма значение какво позволява или не жената. Насилникът ще се наложи накрая. Единственият начин е раздялата. Няма как иначе.

Съветвам ви да четете и да слушате интервюта с Lundy Bancroft, авторът на Why does he do that? Той е работил дълги години с насилници (докато е в комуникация и с жертвите) и много добре разбира как мислят.

Не съм съгласна, че е нарцисист. Може и да е, но вероятно не е. Повечето насилници не са нарцисти

# 20
  • SF
  • Мнения: 21 418
Напред ще продължиш по по-приятния и по-хубавия за тебе начин. След твоя осъзнат разказ, почти няма какво да ти кажем. И сама да си, и с ново гадже да си, все ще ти е по-добре.
Ако снощи сте се разделили, и не той е сложил последната точка, си мисля, че май не сте се разделили окончателно. Желаният красив хубавец ще поиска да се върне, за да си сложи точката по своя си начин, така както е в неговата глава. Ако те намери в уязвимо състояние, ще те изпързаля отново.

Никой, който повтаря, колко е търсен и желан, не е търсен и желан. Това му е болката и отправя тези вопли към Вселената. Иска му се да е желан и за 3 дни дъра-дъра...., но това е само мечтата му.
От тебе зависи колко бързо ще го забравиш. Никой не е незаменим.
Но може и да има и друго развитие. Както казваш ти - за седмица.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 360
Наистина не разбирам как ще се извиняваш, опитваш да се поправиш и доказваш на човек, който те малтретира. Разбирате ли, в шок съм. Какео трябва да се е случило с психиката на един човек, за да се държи така?
Как така? Направо... как така ще те удря, ти ще му се извиняваш и прочее. Хайде, от страх и безизходица, жените стоят, няма къде да отидат с деца, разбирам го донякъде, ама това 2ма души, единият се държи така и другия не само, че стои доброволно, ами и се извинява и доказва.
И моля ви се, той я заплашвал, че ще си отиде?
И тя...вместо да чака с нетърпение ии да... не, знам, не знам, просто...
И сега тя стои и се чуди дали е постъпила правилно?
Божеее, моля те, авторке, дай банкет, че си се отървала преди да си напълнила криминалната хроника и не си и помисляй да се събираш отново с онзи.
Единствената ти грешка е, че не си направила това по-рано.
И потърси психолог да те разръчка и да ти оправи мисленето, може би нещо в детството!
Че като нищо пак ще попаднеш на такъв!

# 22
  • София
  • Мнения: 13 517
Веднъж си сгрешила, връщайки се при него. Не прави втори път тази грешка. И не позволявай на никого да те мачка психически, физически и емоционално.

# 23
  • SF
  • Мнения: 21 418
Веднъж си сгрешила, връщайки се при него. Не прави втори път тази грешка. И не позволявай на никого да те мачка психически, физически и емоционално.

Ами -  веднъж, втори път... Сигурно е имало много събирания и разопакования на багажа. И забавяне на много важни вещи, без които не може.
Превръща се като форма на връзката. Карат си я така и им харесва.

# 24
  • Мнения: 1
Извинявам се, че отново пиша от нов профил, но нещо се случва с оригиналния, под който публикувах и не мога да ви отговарям от там. Авторката съм и държах да ви отговоря.

Искам искрено да благодаря на всички вас, които отделихте време да прочетете историята ми и да помогнете. Страшно е успокояващо да чуя, че все пак тревогите ми са били реални за ситуацията.

Да, много пъти съм си мислела за терапевт, не само поради тази причина - имах тежко детство, с почти неприсъстващ (емоционално, а след това и физически) баща, живели сме в мизерия дълги години, само с майка ми, и си мисля, че това е оставило някаква травма в психиката ми, макар и да не мога да си обясня каква точно, нямам и компетенцията за това. Преди едва няколко години успях да изградя наново стабилна връзка с баща си, но явно дупката си остава.

Седяла съм единствено и само заради "проблясъците", които са се случвали след фаза на тормоз. Ставаше най-милия на света, съобразяваше се с мен, направо си се държеше като друг човек. И мисля, че бях пристрастена към момента, в който ще бъде отново мил с мен. Чаках с нетърпение и се радвах, че най-накрая съм "заслужила" добро отношение. Само дето както беше страшно мил, добър и уважителен в началото, когато се събрахме, накрая тези моменти се стопиха и всичко се превърна в ужас.

Освен това си мисля, че успя да ми насади страх, че освен него, никой друг не би ме погледнал дори. В момента, в който ме били опознаели, щели да ме оставят и съм щяла да остана с майка си цял живот. И ми е болно и кофти, че човек, когото съм обичала и на когото искрено съм мислила доброто, в един момент така се ожесточи. И може би от една страна затова седях и търпях, защото си мислех, че реално може и да е така.

Наистина ме успокоихте, че съм взела правилното решение. Няма да ми е лесно, но ще се справя!

# 25
  • Мнения: 5 716
Дори не прочетох всичко, стигнах до там, че е имало и физ.тормоз...
Като дете съм живяла в подобни отношения, голямо натоварване и оставя травми за цял живот.
С днешна дата и двете страни- майка ми и баща ми са станали насилници, редуват се и се нападат. Тъжно, жалко, даже не мога да кажа пропилян живот, защото аз лично вярвам, че се прераждаме и си учим някакви неща но, ако  се абстрахираме от това мое индивидуално разбиране, наистина е пропилян живот с щети за всички участници.
Всъщност този човек ви е учител, научете се да се цените, да си вярвате, да поставяте граници и още много други .
Вижте го като такъв, благодарете му и го оставете в миналото!

Във вашите сили е да прекратите тази връзка, дори ако трябва да се консултирате с психолог, за да си осветите някои травми които ви саботират да търпите агресия.
Можете! Успех!

# 26
  • Мнения: 1
Аз също се налага да пиша от нов профил, извинявам се.

Да, правилно си постъпила, но имай предвид, че нещата не са приключили все още. С насилник не е лесно да се разделиш, най-вече заради психологическите окови, който той изгражда с времето, а и насилниците държат те да имат последната дума.

Говориш ли английски? Бих ти дала линк към книгата, която ме спаси мен, но не знам дали форумът позволява. Why Does he do that? Напиши пдф след това и има няколко линка да си свалиш. Не търси причините в детството си, това е нова травма. Не че детството няма значение, но не е то причината. Не си ти виновна❤️

# 27
  • SF
  • Мнения: 21 418
Седяла съм единствено и само заради "проблясъците", които са се случвали след фаза на тормоз. Ставаше най-милия на света, съобразяваше се с мен, направо си се държеше като друг човек. И мисля, че бях пристрастена към момента, в който ще бъде отново мил с мен. Чаках с нетърпение и се радвах, че най-накрая съм "заслужила" добро отношение. Само дето както беше страшно мил, добър и уважителен в началото, когато се събрахме, накрая тези моменти се стопиха и всичко се превърна в ужас.

Освен това си мисля, че успя да ми насади страх, че освен него, никой друг не би ме погледнал дори. В момента, в който ме били опознаели, щели да ме оставят и съм щяла да остана с майка си цял живот. И ми е болно и кофти, че човек, когото съм обичала и на когото искрено съм мислила доброто, в един момент така се ожесточи. И може би от една страна затова седях и търпях, защото си мислех, че реално може и да е така.

Това са модели на поведение. Тормозещият не може вечно да тормози. Има нужда от почивка, да премисли и да се настрои за следваща сцена, да измисли нов проблем и да го зачекне, освен ако не е неуморен гений.
Тези моменти се разпознават от жертвата като "проблясъци", "старание", "опити да промени нещо", "разкаяние". Нищо подобно. Уж се е кротнал, а всъщност мисли дали пак чиниите да са проблем или този път облеклото ти, тялото ти, начина по който избираш мебели, говориш с приятелите му, позата, в която спиш, силата, с която дишаш....
Това е неговото поведение, неговата природа. Твоята е да се самоупрекваш, да нагаждаш към несполучливия си избор, да се плашиш, че освен него, друго няма. Той ти го е внушил, но ти си му "постлала" да може да ти внушава. Психопатът, за да е психопат, му е необходима жертва. И ти му играеш тази роля. Докато се напасвате така един към друг, водевилът няма да свърши. Или влизаш друга роля, или напускаш театралната ви сцена.
Нека видим трите дни, в които би трябвало да намери друга, как ще протекат. Според мене в размисли как да те изманипулира така, че отново да му бъдеш под ръка. За да съществува успешно, му е нужна жертва. Иначе обръща агресията срещу себе си и усеща, че това ще го съсипе.

# 28
  • Мнения: 5 183
Тоя го ядох, но не си позволих чааак толкова време и на 18 още го приключих Wink Имай по-високо мнение за себе си и си позволи да бъдеш щастлива.

От опит - прекъсваш всички контакти с него, не вдигаш, не пишеш, триеш, блокираш и т.н. Точка. Край. За съжаление колкото повече живееш с манипулатор, толкова по-лесно поддаваш после. Хубаво, че чашата най-накрая е преляла и то не с нещо, за което да те дават по новините. Излей я цялата и започни с нова напитка. Ей го, лято е - кеф ти планина, море, Барселона за тапас, Неапол за пица, Гърция за октопод и скариди.

Трудно е, скапано е, чудиш се дали ти си виновен, дали не трябва да опиташ пак, дали... Не. Не отваряш нова глава, а направо започваш нова книга. Ще мине време, дай си го - ще се отърсиш, ще си намериш занимание, ще свикнеш да дишаш дълбоко без страх, че нямаш право или че го правиш грешно. Само назад не гледай, освен с победоносна усмивка Wink

# 29
  • Мнения: 2 352
Не изчетох цялото. Стигнах само, че за 3 дни щял да си намери друга. Събирай си багажа и акъла в главата и да те няма. Той ако иска и до края на деня да е с друга и да я тормози. Разказваш на близките за тормоза и много внимаваш да не залитнеш пак.

Общи условия

Активация на акаунт