Всякакви въпроси за хладилниците-тема 4

  • 21 095
  • 606
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 009
Търся хладилник който и да е с голям фризер.Но там цената отива много висока.Бюджета ми е до около 1500лв
Нз тази марка колко е сполучлива
https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnici-s-dolen-frizer/Hladilni … 8?tab=featuresTab

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 20:03 от звездичк@

# 436
  • Мнения: 4 888
Здравейте, бях набелязала 2 модела хладилници на ЛГ с горна камера, но пък няма да ми паснат заради вратите. Трябват ми реверсивни, защото за мястото ми, ще трябва хладилник, който се отваря отдясно наляво, тоест наобратно от стандартните. И сега се почва сложното.
Това е едно от задължителните условия, които трябва да се съчетаят с горна камера, възможно 300 л. хладилна част, поне 176 см и нагоре, ако може и по-широк да бъде, и да има всички фреш зони и там с 0 градуса - май за зеленчуци и месо.
Сто пъти гледах всички модели на ЛГ, но или нямат зоните, или вратите не могат да се обръщат.
Другото също, че масово на ЛГ ги няма тези зони, а май са все с обикновени чекмеджета.
Вече огледах и Бош, но не видях с горна камера.

Моля за помощ, има ли такова "животно" или е в сферата на измислиците? Flushed
Чак не мога да повярвам, че няма подобен избор. Не ми трябва голям фризер, а предлаганите модели са все с такъв.

Благодаря ви!

# 437
  • София
  • Мнения: 1 429
За мен един от най-добрите хладилници с горна камера, които съм ползвала, не е на LG, колкото и да съм им фен, а на Самсунг - гигантски е, тих, с No Frost и икономичен.

# 438
  • Мнения: 11 913
Здравейте, бях набелязала 2 модела хладилници на ЛГ с горна камера, но пък няма да ми паснат заради вратите. Трябват ми реверсивни, защото за мястото ми, ще трябва хладилник, който се отваря отдясно наляво, тоест наобратно от стандартните. И сега се почва сложното.
Това е едно от задължителните условия, които трябва да се съчетаят с горна камера, възможно 300 л. хладилна част, поне 176 см и нагоре, ако може и по-широк да бъде, и да има всички фреш зони и там с 0 градуса - май за зеленчуци и месо.
Сто пъти гледах всички модели на ЛГ, но или нямат зоните, или вратите не могат да се обръщат.
Другото също, че масово на ЛГ ги няма тези зони, а май са все с обикновени чекмеджета.
Вече огледах и Бош, но не видях с горна камера.

Моля за помощ, има ли такова "животно" или е в сферата на измислиците? Flushed
Чак не мога да повярвам, че няма подобен избор. Не ми трябва голям фризер, а предлаганите модели са все с такъв.

Благодаря ви!
Напротив, повечето LG си имат зона 0 градуса/фреш и тя се намира в хладилната част точно под камерата. Представлява изтегящо се чекмедже с преден капак, който се повдига сам при изтеглянето на чекмеждето. Същото е и при Самсунг. Нула градуса не е за зеленчуци, а само за месо, млечни и риба.
Имат и зона за свежо съхранение на плодове и зеленчуци с регулиране на влажността.
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … 0LG%20GTF744BLPZD
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … 0LG%20GTB574PZHZD

Тези Самсунг са със същите зони:
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … %20RT42CB662412EO
https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D … %20RT47CB662622EO
Не мисля, че ще намериш реверсивни врати, поради специфики в управлението на уреда.

# 439
  • Мнения: 4 888
Благодаря ви, момичета. И инокс да е цветът поне, ако не материалът. Flushed
Май много станаха, но като гледам този на Майбах мисля, че може да се обърнат вратите.... Даже го има наличен в близък магазин, на място ще отида да го видя Simple Smile

Дали е надежден и пълен NO frost или да пренебрегна отварянето и да си взема от посочените ЛГ-та? Аз между другото, точно тези модели бях набелязала. Simple Smile

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 11:11 от aDream

# 440
  • Мнения: 11 913
Благодаря ви, момичета. И инокс да е цветът поне, ако не материала. Flushed
Май много станаха, но като гледам този на Майбах мисля, че може да се обърнат вратите.... Даже го има наличен в близук магазин, на място ще отида да го видя Simple Smile

Дали е надежден и пълен NO frost или да пренебрегна отварянето и да си взема от посочените ЛГ-та? Аз между другото, точно тези модели бях набелязала. Simple Smile
Не могат.

# 441
  • Мнения: 108
Ако на вратата на хладилник има монтиран дисплей, то твърде малко вероятна е опцията обръщане на врата.
Кабелите на дисплея как ще могат да се свържат в такъв случай??

# 442
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
На моя Хаиер вратите са му реверсивни, а дисплея му е на вратата. На бекото ми също му се обръща вратата а пак има дисплей. Кабелите от двете страни на пантите са дублирани, а кабела от дисплея към тях, върви в улей с капак, който се отваря е се свързва с огледалния куплунг

# 443
  • Мнения: 2 863
Моя ЛГ също е с дисплей и му обърнаха вратата.Сега да питам нормално ли е , две вечери чувам звук от храдилника идва май ,не ми се смейте ,все едно вътре ходят крака.Малки тупкания едни и потраквания.Чак го записвах на видео да го чуе мъж ми!Викам му мишка да ходи ,да не е отзад да му яде кабелите?Ох ,много ми се смя!Ние мишки да чукна на дърво в къщи от 17 години не сме виждали и следи от тях не сме виждали.Той уж ноу фрост -да не би да прелива нещо?Щото и шум от стичане се чува.Имам дръпнато приложението на телефона-пусках му диагностика работи си.

# 444
  • Мнения: 4 888
Стефани, твоят предполагам е с долен фризер, нали?
Ако е с горна камера, моля те пусни тук кой модел е Simple Smile

# 445
  • Мнения: 2 863
Стефани, твоят предполагам е с долен фризер, нали?
Ако е с горна камера, моля те пусни тук кой модел е Simple Smile
С долен фризер е.Исках с горна камера но 60 см ширина ми се виждаше малка хладилната част.Нямах място за 70см ,а бях си харесала.В крайна сметка купих с долен фризер 3 чекмеджета.Оказа се че ми е много удобен.😂Стои почти празен цяла седмица ,като се приберат децата от петък до неделя го редя като пъзел за да сместя всичко😃

# 446
  • Мнения: 83
Здравейте,

Имаме хладилник Electrolux на 18 години. Тази пролет започна да прави сладоледа на камък. През зимата не сме яли сладолед, и не знам кога е започнал проблема.

Фризерът беше много заледен и го размразих. Две седмици по-късно, все още прави сладоледа на камък. Регулаторът винаги е бил на най-ниската степен, но е един общ за хладилник и фризер. Не знам кое контролира.

Има ли смисъл да викаме майстор? Не знам дали такава повреда може да се оправи. Той работи, но фризерът е станал много силен.

# 447
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
При хладилниците с един хладилен кръг какъвто вероятно е вашия, описания симптом е частична липса на фреон. Най-често се пробива изпарителя в хладилната част. Когато изтърве  малко фреон, налягането му пада още, като симетрично с това пада и температурата на изпарение. Така фризера започва да слиза до -30 -35°. Като изтърве още ще спре.
Другата причина е понеже тези хладилници следят само горе температурата, да има загуби от уплътнение, да наваксва заданието в хладилната част и да минава това на фризера.

Може и термостата да прави магарии. Последното най-добре за ремонт

# 448
  • Мнения: 3 708
Ние имахме преди години нов хладилник (Снайге) с такъв проблем във фризерната част още в първите дни - поддържаше много ниска температура. Замениха го и не знам какво точно са установили като повреда. Вторият от същата марка още си работи нормално в къщата на свекърва ми - на мен ми беше висок и го разкарах там. 

# 449
  • Мнения: 1 595
Вчера взех импулсивно решение, сега да видим каква съм я свършила☺️😀 Купен и вече е доставен....Колко точно съм сгрешила?
https://bg.gorenje.com/produkti/okhlazhdane/svobodnostoyashti-kh … 00000000000738245
Нямах кой знае,какви претенции главно защото сегашният ни хладилник го поръчах онлайн и ,като го донесоха се оказа по-нисък от детето (тогава на 11г🤣) и е супер най-най обикновен.

Общи условия

Активация на акаунт