Всякакви въпроси за пералнята - тема 16

  • 28 106
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 809
Здравейте, моля да ме посъветвате коя от избраните перални бихте препоръчали, избирам с дълбочина до 55см:
https://www.technopolis.bg/bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Per … b=characteristics

https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Peraln … N28250BY/p/651297
От тези двете, Бош е по-добрата пералня. Вярно, че имате ограничения в дълбочината, но това АЕГ е твърде слим.

# 706
  • Мнения: 2
Здравейте, моля да ме посъветвате коя от избраните перални бихте препоръчали, избирам с дълбочина до 55см:
https://www.technopolis.bg/bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Per … b=characteristics

https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Peraln … N28250BY/p/651297
От тези двете, Бош е по-добрата пералня. Вярно, че имате ограничения в дълбочината, но това АЕГ е твърде слим.

Много благодаря!

# 707
  • UK
  • Мнения: 2 863
Разбира се, че качеството на дрехите е важно. За якета , зимни дрехи залагаме на доста висок клас непромокаеми якета за цялото семейство, при нашият влажен климат няма как.  И аз за първото яке си помислих, Боже хич не очаквах от тази марка това и го преглътнах. Но след като на дъщеря ми якето, което купих от магазин от който винаги съм купувала зимни връхни дрехи, се замислих и реших да питам .

# 708
  • Мнения: 4 781
Аз, като ви чета тук, още сега трябва да си изхвърля старата пералня. Пускам на центрофуга САМО чаршафи и кърпи, и то на 600 оборота (а има 1000), нищо друго, ни-що дру-го. Всичко друго ми се размъква, мачка, усуква. Явно моята Whirlpool е много скапана.
И понеже сега предстои покупка на нова пералня и сушилня, да ви кажа честно, се чудя как ще преодолея психо-травмата и ще започна да ползвам за всичко центрофуга. Това съвсем сериозно.

Да не казвам как бельо и сутиени често пера и на ръка, защото ми ги съсипва.
И да поясня, че купувам все хубави материи и марки, не си позволявам да носим боклуци, още повече аз и децата сме и с дерматологични проблеми. Прахта ни почти винаги е сензитив.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз, като ви чета тук, още сега трябва да си изхвърля старата пералня. Пускам на центрофуга САМО чаршафи и кърпи, и то на 600 оборота (а има 1000), нищо друго, ни-що дру-го. Всичко друго ми се размъква, мачка, усуква. Явно моята Whirlpool е много скапана.
И понеже сега предстои покупка на нова пералня и сушилня, да ви кажа честно, се чудя как ще преодолея психо-травмата и ще започна да ползвам за всичко центрофуга. Това съвсем сериозно.

Да не казвам как бельо и сутиени често пера и на ръка, защото ми ги съсипва.
И да поясня, че купувам все хубави материи и марки, не си позволявам да носим боклуци, още повече аз и децата сме и с дерматологични проблеми. Прахта ни почти винаги е сензитив.

Просто ви трябва хубава пералня. Избирате подходяща програма и натискате „старт“ - това е. Центрофугата си е включена в програмата и изобщо няма нужда да я пипате.

За преодоляване на „травмата“, прежалете 3-4 по-стари неща и ги пуснете на програма с максимални обороти.

Вземете си Бош или АЕГ -  и двете марки са добри, и двете имат модели с антиалергични програми, към които може да се насочите.

# 710
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 791
Скрит текст:
Вчера дойде поръчката от Техномикс.
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l8fec69ps

Надявам се мъжо да я свърже тази година...🤣 и ще споделя впечатления Simple Smile
Честито и със здраве! Ще чакаме после и отзиви как се спогаждате.
Как тази година?! Речи "този месец"! Simple Smile
Пусках няколко пъти вече и 1600 оборота най-много ме радват.
Свързах я към wi-fi, но иска ъпдейт, на следващото пускане щяла да се ъпдейтне сама. Отделенивто за прах ми идва мъничко като че ли. До сега винаги отделенията ми са били по-големи.от Турските прахове ми се е налагало да слагам и над 200мл, вече не ползвам от тях, но останах изненадана от малкото място. За сега съм доволна Simple Smile

# 711
  • Мнения: 2 142
Отделенивто за прах ми идва мъничко като че ли. До сега винаги отделенията ми са били по-големи.от Турските прахове ми се е налагало да слагам и над 200мл, вече не ползвам от тях, но останах изненадана от малкото място. За сега съм доволна Simple Smile
Казахте го сама - проблемът е в турските прахове, които не са концентрирани. Праховете за европейския пазар са концентрат.
Аз, например, ползвам Ариел и тъй като водата ни е мека, максимумът прах (прахообразен) за пране около 5 кг, който добавям, е 40 мл.

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 15:27 от Djordja

# 712
  • Мнения: 11 809
Скрит текст:
Аз, като ви чета тук, още сега трябва да си изхвърля старата пералня. Пускам на центрофуга САМО чаршафи и кърпи, и то на 600 оборота (а има 1000), нищо друго, ни-що дру-го. Всичко друго ми се размъква, мачка, усуква. Явно моята Whirlpool е много скапана.
И понеже сега предстои покупка на нова пералня и сушилня, да ви кажа честно, се чудя как ще преодолея психо-травмата и ще започна да ползвам за всичко центрофуга. Това съвсем сериозно.

Да не казвам как бельо и сутиени често пера и на ръка, защото ми ги съсипва.
И да поясня, че купувам все хубави материи и марки, не си позволявам да носим боклуци, още повече аз и децата сме и с дерматологични проблеми. Прахта ни почти винаги е сензитив.
Такива неща се слагат в мрежички за пране. В противен случай сутиените се усукват около другите дрехи и се съсипват, а може и някой банел да изхвръкне и да съсипе пералнята.
https://www.dm-drogeriemarkt.bg/profissimo-mrezhi-za-prane-p4066447294958.html

# 713
  • Мнения: 4 781
Аз имам мрежички, чорапите ги слагам в тях, да не ги търся после Simple Smile
Явно пералнята ми е проблемът. Ще я карам на вилата.

# 714
  • София
  • Мнения: 44 271
Отделенивто за прах ми идва мъничко като че ли. До сега винаги отделенията ми са били по-големи.от Турските прахове ми се е налагало да слагам и над 200мл, вече не ползвам от тях, но останах изненадана от малкото място. За сега съм доволна Simple Smile
Казахте го сама - проблемът е в турските прахове, които не са концентрирани. Праховете за европейския пазар са концентрат.
Аз, например, ползвам Ариел и тъй като водата ни е мека, максимумът прах (прахообразен) за пране около 5 кг, който добавям, е 40 мл.
Това всъщност е доста кофти новина и за мен, аз персил и ариел не ползвам от както почна да ми се вмирисва пералнята от тях, ползвам савекс, който си е български... Та значи с тези перални трябва да спра, така ли да го разбирам?

# 715
  • Мнения: 11 809
Отделенивто за прах ми идва мъничко като че ли. До сега винаги отделенията ми са били по-големи.от Турските прахове ми се е налагало да слагам и над 200мл, вече не ползвам от тях, но останах изненадана от малкото място. За сега съм доволна Simple Smile
Казахте го сама - проблемът е в турските прахове, които не са концентрирани. Праховете за европейския пазар са концентрат.
Аз, например, ползвам Ариел и тъй като водата ни е мека, максимумът прах (прахообразен) за пране около 5 кг, който добавям, е 40 мл.
Това всъщност е доста кофти новина и за мен, аз персил и ариел не ползвам от както почна да ми се вмирисва пералнята от тях, ползвам савекс, който си е български... Та значи с тези перални трябва да спра, така ли да го разбирам?
от прахообразен препарат ли?

# 716
  • София
  • Мнения: 44 271
Да, от стандартните магазини-дм, лили, фантастико... Не паралелен внос, не и съмнителни гаражчета...
Седмично имам 1-2перални с прах за бяло на високи градуси, наистина напълно необяснимо ми беше.

# 717
  • Мнения: 11 809
Интересна работа... Аз от години използвам Персил за бяло и Ариел за цветно, но миризми не съм доловила.
А да не е пък от омекотители....

# 718
  • София
  • Мнения: 44 271
Не използвам.
Освен ако във въпросните препарати е нямало фабрично добавени. Така или иначе нито преди, нито след това съм имала подобен проблем с пералня, преди това дълго прах с бонукс и реших да сменя с ариел и персил, че нали са по-така, пробвах капсули, таблетки, течен, никой не ми хареса, минах на сух.... И след някой  друг месец почна да намирисва, смених със савекс и от тогава проблем никакъв.

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 18:06 от Angel_Dust

# 719
  • Мнения: 11 809
Не използвам.
Освен ако във въпросните препарати е нямало фабрично добавени. Така или иначе нито преди, нито след това съм имала подобен проблем с пералня, преди това дълго прах с бонукс и реших да сменя с ариел и персил, че нали са по-така, пробвах капсули, таблетки, течен, никой не ми хареса, минах на сух.... И след някой  друг месец почна да намирисва, смених със савекс и от тогава проблем никакъв.
Ами!-по-така. Сменят им формулите често-често. Аз съм се запасила със стария Ариел в кутии. Казват, че новият имал много силна миризма, което никак не ми е по вкуса и като стане да купувам, може и да го сменя.

Общи условия

Активация на акаунт